"על מה מתערבים שאנחנו לא מחכים אפילו דקה?" שאל השותף של הערב, 20 מטר מתור הממתנים - "הערב על חשבון המפסיד" הצעתי. היה לי ברור שסירוב הכניסה בדרך והחלטתי לתפוס מרחק בטוח מהבושה שעושה דרכה היישר אל החבר. הוא ניגש מצד התור למארחת, זרק לה חצי חיוך, שלף כמה מילים ולפתע מסובב את הראש לכיווני ומסמן לי לבוא ולדלג על תור הבליינים. "אתה מלך! לא חיכינו דקה, מה אמרת לה שהיא העבירה אותנו את כל התור?" הסתכלתי עליו בהערצה. "אמרתי לה שבאנו לבדוק את האקווריום שנמצא בפנים...". כמעט שנה עברה מאז שהחרטטן הצליח לקחת אותי ולעוף מעל 40 ממתינים ומאז חזרנו לשם כמה וכמה פעמים, מפעם לפעם הבנתי יותר ויותר שבזכות הברקה של הרגע ועולב של הלייף, אני חייב לשותף ולעוד כמה דגים לא רק 250 שקל של בילוי מוצלח, אלא גם תודה – בזכות "סיפור האקווריום" גיליתי את אחת מנקודות הבילוי המועדפות עליי בתל אביב ועכשיו הגיע הזמן לספר עליה לכולכם, תכירו את הזו – זו.

זו - זו

אוי מצוקת החניה, מה לא נאמר ועל מה לא דובר? מעשי עושק וגניבה הם פרי רייטינג מתוק לתכניות התחקירים המשודרות בשעות הפריים טיים בטלוויזיה, אז למה אין תיעוד כלשהו לשוד החניונים של מרכז תל אביב? הרימו ידיים ושלפו ארנקים – 35 שקלים בבקשה! הפה נשאר פעור והארנק נותר ריק לטובת עוד חיוך בדרך אל הבנק של בעלי החניונים שלא יודעים שובע, העיקר שיש חשבונית על חשבון הבית. בעלות של בערך שליש בילוי אנחנו מתחילים את הערב בתור הממתינים, הפעם בלי סיפור יוצא דופן. 3 דקות של המתנה נגמרות באיחולי "תהנו" ואנחנו מתיישבים על הבר בחלק החיצוני של המקום.

זו-זו בר (צילום:  יחסי ציבור )
זו-זו בר | צילום: יחסי ציבור

כולם כאן סביב ה- 24 עם שעות ארוכות של עבודות מזדמנות ורכישת השכלה: אחד לומד מוזיקה וממלצר, שניים משחק ומברמנים באזור, אחת לומדת בפתוחה ("אבל שיישאר בינינו...") והתחילה התמחות ואין סוף בחורות שהגיעו לספר שהן כבר שנה ג' למשהו לא מעניין וניהול בבינתחומי, חלקן עובדות וחלקן נהנות מסבסוד שבועי בחסות ההורים. הנשים כבר בהשפעת קוקטייל שקל לאהוב והגברים בשאכטה של גבול הטעם הטוב, כולם נהנים לדבר על סקס, סמים וחלומות לעתיד: לעשות עסקים, לטייל בעולם, להשתתף בריאליטי ואולי סתם לאבד אחיזה במציאות. שיחות על עומס לימודי וייאוש לא הצליחו לעבור סלקציה, כל הכיסאות כבר תפוסים באווירת הסופ"ש - אנחנו כבר מושפעים ומפסיקים לדבר, בואו ניכנס לחלל הפנימי.

לא משנה אם זה סטטיק ובן אל או בכלל קניה ווסט, העיקר שיהיה מוכר. פלייליסט של מוזיקה עכשווית יכול להיתפס כפתרון קל לחוסר מקוריות - אבל זה לא המצב כאן. המוזיקה מותאמת במיוחד לאוכלוסיית בליינים ספציפית, כזאת שלא מחפשת הרפתקאות מוזיקליות: לא רוצים לזוז בגרוב של שחורה, להניף את היד במונוטוניות של דיפ האוס וגם לא להיגזר לחלקיקים במוזיקת טראנס. הבליינים כאן נהנים מסאונד טוב ובעיקר ממעברים נכונים בלי קפיצות חדות וצורמות. אף סטודנט לא נשאר לשבת, כולם מגיבים בקלות לשירים המוכרים החל מ"שם טבעת עליה "של דודו אהרון, דרך "Shape of You "של אד שירן ומכאן כבר גלגול לעוד רמיקס קטן לסאונד מוכר. בלי לנופף בסיסמאות של "הבר הכי שווה בעיר" או סיפורים על סאונד מעולם אחר, הזו – זו מרגיש כמו מקדש מיינסטרים קטן, כל שנשאר לכם זה להתפלל שאף אחד לא יתפוס לכם את הכיסא לפלירט עם הברמנית שסיימה את המשמרת ונשארה לשבת.

בובה של כלב ים בחליפה תופסת את אחד הכיסאות על הבר ואקווריום גדול תופס עוד איזה מטר רבוע של תנועה. הברמנים לא משקשקים את קופסת הטיפים בניסיון לתזכר לתת טיפ מפרגן והזמנה לצ'ייסר על חשבון המקום מצליחה למחוק כל הרגשה של רדיפת בצע אחרי ארנק הבליינים. הגברים לא נצבעים בסליזיות כלשהי והנשים לא מלאות באנטי אופייני בגלל סיבה אחת: החלל הפנימי די קטן ומואר בעדינות כזו שיוצרת מצב שבו כולם רואים את כולם ואין יותר מידי לאן לדלג. אל תחפשו את אופציה ב', תהיו עקביים. הנשים כאן לא מותקפות בכל כמה דקות ע"י החרמן הפנוי ושני הצדדים מרוויחים הזדמנות אחת להצלחה ואופציה לגשת - גם אם זה לא זה, יש על מה לדבר. אין כאן כפייה ודורסנות, הכל נעים, טבעי ובעיקר מרגיש בנוח. אפילו טרנד המפיות המעופפות הלעוסות לא מרגיש מאולץ ותתפלאו לשמוע כמה נראה טבעי שבחורה רוצה לרקוד על הבר, לא בשביל למשוך תשומת לב אלא סתם כי כיף לה להרגיש הכי שווה הערב.

זו-זו בר (צילום:  יחסי ציבור )
זו-זו בר | צילום: יחסי ציבור

הסיבה המרכזית להצלחת הערב היא בעיקר מודעות עצמית של המקום שמהווה אחלה של קינוח מתוק לשבוע עמוס בעבודה ולימודים. אין כאן חלומות להפוך למקום הכי גדול בעיר דרך ניסיונות למכור לבליינים מוזיקה ייחודית, סיפורים סקסיים על סמים בתאי השירותים או ליינים שעוד לא ראיתם. פשוט מקום מרכזי, סקסי, אווירתי ובעיקר אמיתי עבור חבר'ה בוגרים שהחליטו לסגור את מונה שעות העבודה וספרי הלימוד לטובת שחרור קליל לסופ"ש, אנחנו יצאנו אקדמאים עם נקודת בילוי מועדפת.

מחירים:

חצי גולדסטאר מהחבית 29 ₪ / צ'ייסר קמפרי 24 ₪ / סטולי אדום עם תוספת 51 ₪ / צ'ייסר טובי 31 ₪