לפני הכל, חייבים להגיד ש"בוקרשט" הוא לא בדיוק שיר, זו יותר הודעת וואטסאפ בקבוצת "אח של אחידוב מתחתן". מעניין ששני אנשים שונים חתומים על הטקסט הזה, עומר אדם עצמו יחד עם אבי אוחיון. אוחיון הוכיח שהוא מסוגל להרבה יותר מזה ב"דרך השלום", אך מי נחלץ פה לעזרת מי כדי לחרוז "מנחם" עם "מתחתן" ו"נמאס" עם "מכורטס"? אבל נעזוב את זה. מה שמבאס באמת ב"בוקרשט" זה שעומר אדם, הילד הכי חמוד במוזיקה הישראלית, גם בעולם שמכיר את נדב גדג', התהפך פתאום ושר שיר שנראה שהוזמן על ידי קמפיין הלגיטימציה של אורן חזן.

נאמר מיד: בשום מקום בשיר לא כתוב שהחבורה הזאת הולכת לזונות בבוקרשט. עומר אדם עצמו בטוח לא שילם על מין בחיים שלו, וספק אם הוא אפילו מבין עד הסוף מה כולל הוויקנד בשיר שהוא חתום עליו. אבל אפשר להניח בזהירות, על פי זה שאנחנו חיים במדינה הזאת יום או יומיים, שמי שנוסע לבוקרשט פעמיים בחודש למסיבת רווקים כנראה לא עושה זאת בשביל מוזיאון האיכר הרומני. המריוט בבוקרשט שמוזכר בשיר ידוע כאתר זנות מרכזי, והעיר כולה היא אחד מהיעדים הפופולריים בעולם לתיירות מין ויעד אהוב במיוחד על ישראלים, כזה שמוזכר לעתים קרובות בהקשרים של "חופשות לגברים בלבד". זה סוד קטן מאוד.

זה מבאס בעיקר כי הפרק הקודם בסדרת מדריכי הערים של אדם, "תל אביב", היה יציאה מעולה ומדויקת של מנהיגות חיובית וליברלית, ובכל ראיון איתו הוא מנפנף מעליו בחן ובקלילות כל צל של חשד שהוא פחות מבחור מקסים ומלא כוונות טובות. ובכל זאת, יצא, אולי לא בכוונה, שהוא מתחנף פה לישראלי המכוער: זה שמתייחס למזרח אירופה כמו אל החצר האחורית שלו, מקום בו האלכוהול זול, ההימורים חוקיים ונשים הן מוצר צריכה, כזה שאפשר לעשות בו מה שרוצים ואז לחזור לארץ כאילו לא קרה כלום ואפילו להיבחר לכנסת.

עומר אדם (צילום: קובי קלמנוביץ' )
בין אם השיר נכתב במודעותו או לא, מדובר באכזבה | צילום: קובי קלמנוביץ'

אם הימורים הם פשע שהקורבן היחיד שלו הוא מי שמבצע אותו, זנות היא סיפור אחר לגמרי, ואם אדם ואוחיון לא אומרים את זה, אנחנו נגיד את זה: ברומניה מתקיימת אחת התעשיות הגדולות בעולם של סחר בבני אדם. בכל שנה נחטפות ומועבדות בכוח בתעשיית המין שם עשרות אלפי נשים, לעתים קרובות גם נערות וילדות. גם אלו שלא נחטפו בכוח מגיעות לשם מתוך עוני נורא. מה שזה אומר מבחינת נוסעי הטיסה הבאה לבוקרשט, זה שברוב המקרים אפילו את השקר "היא בחרה בזה" לא תוכלו לספר לעצמכם.

זה נכון לגבי כל תיירות מסוג זה, גם בבולגריה, בתאילנד ובמדינות נוספות שסרסרו באזרחיות שלהן עצמן לטובת הכסף הגדול של תעשיית תיירות משגשגת. בכל העולם מבינים היום שזנות היא לא בילוי לגיטימי ולא פרס ניחומים על זה שאתה מתחתן - היא אלימות נגד נשים. להגיד בקריצה "מה שקורה בווגאס קורה בווגאס" או "אני טיפוס צבעוני" לא תופס יותר. וגם אם השיר "בוקרשט" לא כיוון לשם, זה הקהל שעומר אדם מרים לו ואלה האנשים שישירו את השיר הזה ויגידו לעצמם "איזה אחים אנחנו". וזה ממש לא מגניב.