אחת מלהקות הפאנק-רוק הגדולות בעולם הגיעה אתמול להופעה ראשונה בארץ הקודש, אבל הקהל המקומי נותר אדיש. "No Use For a Name" (ובקיצור: "נו יוז"), שהחלה את דרכה בסוף שנות ה-80' בקליפורניה, הפכה עם השנים לאחת מלהקות הדגל הוותיקות והמצליחות של אומת הפאנק העולמית. לישראל הם מגיעים בעקבות האלבום האחרון והמצוין שלהם,"The Feel Good Record Of The Year".

ובכל זאת - אולי היה זה מחירו הגבוה יחסית של הכרטיס, או העובדה המצערת שסצנת הפאנק בארץ מבוססת בעיקר על תיכוניסטים שלא בטוח שגדלו על ברכי "נו יוז" - הבארבי בת"א נותר אתמול כמעט שומם. רק מעטים הוציאו את עצמם מהבית, אבל לאלה שכן הגיעו חיכתה חווית פאנק רוק משובחת ביותר.

כש"נו יוז פור א ניים" עלו הקהל כבר היה עייף

את הערב פתחה בהופעה בוסרית אך חיננית להקת "מנדו גקו", שהחליפה את "Friday Night Sissy Fight", שנאלצו לבטל בגלל מחלה של אחד מחבריה. אחריהם עלו להופיע חברי "יוסלס איי.די", שעבדו בעבר עם טוני סליי, סולן "נו יוז", והם גם האחראים על הבאתה של הלהקה לארץ. היוסלסים המעולים, שרק הולכים ומשתבחים עם השנים, הציבו רף גבוה לחברי הלהקה האמריקאית.

רק אחרי חצות עלו "נו יוז" והתקבלו על ידי קהל שהיה כבר די עייף. בהחלט ייתכן שבערב כזה נכון לקצץ מעט באורכן של הופעות החימום. אבל אווירת הנמנום לא הפריעה לחברי "נו יוז" שהתפוצצו על הבמה מלאי אנרגיה. מכולם בלטו סליי שנתן את כולו, ומאט רידל הבסיסט, שקיפץ ללא הפסקה.

בניגוד למקובל בהופעות פאנק, חברי "נו יוז" כמעט לא מדברים או עושים "צחוקים" בין השירים, ועיקר הקשר שלהם עם הקהל אמש היה בעידוד למחיאות כפיים ובקריאות ”Alright Tel Aviv!”, שנשמעו קצת מצחיקות מול בארבי חצי ריק. אבל "נו יוז" לא נתנו כאמור לתפוסה הדלילה לחרב להם את מצב הרוח והפגינו מקצוענות מרשימה. לאורך למעלה משעה הם הציגו לנו תמהיל גדוש ואיכותי של שירים מהקריירה הארוכה שלהם: הפאנק-רוק המהיר, הבועט והמקפיץ מהאלבומים הראשונים, והכיוון היותר פופי-מלודי אליו עברו בשנים האחרונות.

רק כש"נו יוז פור א ניים" ירדו הקהל התעורר

הפוגו הנדרש התקיים כמובן מתחת לבמה, אבל ככלל האווירה בקהל הייתה מנומנמת משהו והזכירה לי יותר ערב להקות צעירות. נראה שרבים לא הבינו את סדר הגודל האמיתי של האירוע, ולמרות שהגיל הממוצע של הקהל היה 17, נראה שמיצה את כוחותיו עוד בהופעה של יוסלס, וזאת בניגוד לבני ה-40 שהתאבדו על הבמה.

רק כשירדו חברי הלהקה ניכרה איזו התעוררות בקהל והוא פצח בקריאות ”We Want More” בווליום מרשים. כש"נו יוז" חזרו עלו גם כמה מעריצים לקפוץ אתם על הבמה וממנה. את הערב סיימה הלהקה עם הקאבר המרגש שלה ל"Fairytale of New York" של "The Pogues".

חובבי הפאנק שלא הגיעו אתמול לבארבי הפסידו ערב מצוין, אבל יש להם הזדמנות לכפר על הטעות בהופעה הנוספת של "נו יוז" שתתקיים שם הערב. הגיע הזמן ללכת ולתת ללהקה הגדולה הזו את הכבוד שבאמת מגיע לה.