אין תמונה
היורש של רובי וויליאמס. אדם למברט

העונה האחרונה של "אמריקן איידול" הציגה בפני הקהל שני מועמדים שונים בסגנונם המוזיקלי שכל אחד היה מצוין בתחומו, מה שהכהה את עוקץ ההתמודדות. אדם למברט, שזכה במקום השני והמכובד, הציג גלאם-רוק שמאז מותו של פרדי מרקורי מ"קווין" דעך כמעט לאפס.

למברט אוהב ויודע לספק מוזיקה גדולה מהחיים, תלבושות מפוארות, קול גדול ועוצמתי ונוכחות בימתית ששמורה לאמני-ענק הכתובים בספרי ההיסטוריה של המוזיקה. עם כל הצניעות, אני מקווה שאותו פנתיאון מוזיקה מכין עצמו לקבלת חבר חדש. לא פחות.

אחרי סיבוב הופעות במסגרת "עשרת הגדולים" של העונה, חונך אדם גלאמ-ברט, אלבום סולו ראשון בשם "For your Entertainment". ההשקה כללה, הו לא!, שערורייה במסגרת הופעה בטקס ה-AMA, כאשר במהלך הנאמבר שלו התנשק לאמברט עם אחד הנגנים בלהקה וגרר תגובות זועמות בקרב הקהל האמריקני השמרני והצדקני. שייחנקו.

דור ההמשך לרובי, באדיבות מקס מרטין

כבר מהעטיפה מתברר שלא מדובר באחד מאמני-הנוסחה שתכניות כמו "אמריקן איידול" אוהבות לייצר על פי תבנית ידועה מראש, אלא בפרפורמר שייתן לקהל שואו של החיים בכל פעם מחדש.

בהאזנה לדיסק מתגלה הפקה מצוינת ומוקפדת של טובי מפיקי הפופ האמריקני העכשווי, דוגמת מקס מרטין (בריטני ספירס, פינק), יחד עם למברט עצמו, האמון על כתיבת חלק מהשירים. יחד הם מביאים את האלבום כמעט לכדי שלמות מוזיקלית.

שיר הנושא, גם יצא כסינגל הראשון, מציג אדם למברט הרבה יותר משוחרר ובטוח בעצמו מאשר אותו מתמודד ריאליטי. שורת המפתח "I’m Here For Your Entertainment", שכמובן מהדהדת את "Let Me Entertain You" של אליל פופ אחר, רובי וויליאמס, מלפני עשור, מציבה את לאמברט כדור ההמשך של אותה פילוסופיית פופ.

דאנס מצויין, בלדת פופ מהגדולות, וליידי גאגא

בשיר "If I Had You" בהפקת מרטין, מוכיח גלאמברט שהוא יודע לעשות גם דאנס מצוין. ואפילו הבלדות באלבום מביאות בשורה חדשה. "Broken Open" הוא בפירוש אחת מבלדות הפופ הטובות בעשור האחרון, שמבצע זמר שיודע להקצין ולספק בלדה מרגשת ועוצמתית, מבלי להשמע קיטשי ומלאכותי.

שיר אחרי שיר, מעביר אלבום הבכורה את הכישרון של גלאמברט, עם יכולות ווקאליות יוצאות דופן, המזכירות את אותו פרדי מרקיורי הגדול מכולם (מה ששמעתם), בשילוב עם אלמנטים של "KISS" ו-"The Darkness".

גם ליידי גאגא, מעצמת הפופ העכשווית, תורמת כאן את חלקה בדמות השיר "Fever" ומציבה את גלאמברט כמקביל הטווסי הגברי שלה, שעשוי, כמוה, להיות אחד מאמני הפופ שיעשו את העשור הקרוב, את הדור החדש של המוזיקה.