פאנקנשטיין הופעה 3 (צילום: נועם לרנר)
מגניבים. פאנקנשטיין | צילום: נועם לרנר

"חגיגת המוזיקה בעיצומה!" צעקה קרולינה, כשעלתה להתארח במופע ההשקה של להקת פאנקנשטיין לאלבומם השני. ואכן, במשך שעתיים, הייתה על הבמה חגיגה של מוזיקה, במהלכה קבוצה גדולה של מוזיקאים והקהל שמילא את הבארבי עד סולד-אאוט, התמסרו יחד לגרוב, לf-אנק ולתחושות של שמחה עילאית.

על במה צבעונית, מלאה בנוצות ממחסני הקרנבל בריו, עם כלי נשיפה שלא מותירים ברירה, התגברה מסיבה של צלילים ווייבים טובים, שהצליחה להעביר אנרגיות של כיף, מבלי לגלוש לבנאליות או קיטש, עם מוזיקה שהיה בה רספקט גדול לשורשים שלה.

פתיחה מצוינת עם "Funky Mission" 

ההופעה נפתחת ב-"Funky Mission" המעולה מהאלבום הראשון "The Band", שנפתח ונסגר בצלילי פס-קול של סרט פעולה מטריף מהסבנטיז. בחירה מצוינת לפתוח הופעה שמטרתה לשמח אנשים. מיד אחר כך הבטיחו פאנקנשטיין שיש להם את המענה לכל הבעיות שלנו ("W.G.T.A")ועברו ל-"That's Funk", השיר הפותח את האלבום החדש "The Next Level". בפזמון הצטרפה מיקה שדה, שמאז "כוכב נולד" נולדה מחדש כזמרת בלוז והוסיפה עוד טוויסט לבלגן הfאנקי המוקפד שהתרחש מסביב.

פאנקנשטיין הופעה 1, אלרן דקל (צילום: נועם לרנר)
אלרן דקל שולט בבארבי. פאנקנשטיין בהופעה | צילום: נועם לרנר

כששדה ירדה עלתה קרולינה, דיוות הגרוב מס' 1 בארץ, שהוציאה ממש עכשיו את אלבומה החדש "מה אעשה עכשיו" והכפילה את הסיבה למסיבה. הקול של קרולינה מרטיט ומקפיץ בו-זמנית והנוכחות שלה כפרפורמרית הגדילה בכמה מטרים את קומתה הקטנה. הביצועים שלה עם הפאנקנשטיינים, אותם הגדירה כ"משפחה", ל"צר לי צ'ארלי" ו"War & Pain"היו לא רק מגניבים, אלא יצרו חיבור הרמוני אמיתי. הקהל היה בטירוף, הלהקה הייתה אש.

מחווה ל-"The Meters"

ואז פתאום חתכו פאנקנשטיין ל"Just Kissed My Baby" האיטי יחסית של "The Meters", כמחווה לאחת הלהקות המשפיעות עליהם, שיצאה מניו אורלינס ופעלה בעיקר בשנות ה-60' וה-70'. הקהל התקשה להתחבר לבחירה, מה שיצר הפוגה, ירידה, מעין "בטן" בזרימה של הופעה.

אבל מיד אחר כך הגיעו הצלילים של "Massage", הסינגל השני מהאלבום החדש, בליווי צמוד של קותימאן, האורח השלישי לאותו ערב. הנאמבר התחיל בביט גרובי מגניב, המשיך בגיטרות שמכתיבות את הקצב ונסק עם כלי נשיפה שתופסים באוזן וסוחבים חזק למעלה. הקהל חזר לרקוד, להשתולל, לקפוץ, לחייך, לצעוק ולמחוא כפיים לפי הקצב.

פאנקנשטיין הופעה 2 נשפנים (צילום: נועם לרנר)
הורה נשפנים. פאנקנשטיין במופע השקה | צילום: נועם לרנר

אירוע השיא נרשם עם עלייתם לבמה של חברי "הדג נחש". הקהל חיכה להם מתחילת ההופעה וקיבל את פניהם בשריקות, קפיצות וצעקות. עוד רגע, עוד קצת, ולהבות יפרצו מבמת הבארבי. תשעה חברי פאנקנשטיין זה משהו אחד, אבל יחד עם ששת חברי הדג נחש (הנשפנים שלומי אלון ויאיר סלוצקי מנגנים בשתי הלהקות) מתחברים יחד 15 אמנים שבאו לתת לקהל בראש, וזה כבר מצריך כוננות של מכבי אש בסביבה.

הדג נחש באטרף, דקלבאום ופיין עולים בהדרן

בסט שירים משותף של הדג והפאנקנשטיינים לא היה אדם במועדון שהצליח להישאר במקומו. הנוכחים גם זכו לשמוע את סינגל הבכורה והלהיט הבא של הדגים.

בהדרנים הצטרפו גם יעל דקלבאום ויוסי פיין, שעלה לנסר כמו שצריך. ברגעים האלה היה נדמה שעוד רגע העסק יוצא משליטה, כשקאבר הורס ללהיט "Shy Guy" הוציא את הקהל מכליו וקידם תחרות קפיצה לגובה.

אחרי כשעתיים של הילולה הסתיים מופע ההשקה של פאנקנשטיין בבארבי כשהאדרנלין בשמיים, מצב הרוח בעננים והחיוך דבוק בדבק הfאנק ולא יורד מהפנים. פאנקנשטיין מודל 2009 הביאו לכדי שלמות את היכולות שלהם לשלב כיף עם איכות, לשלהב ולהקפיץ, מבלי להיגרר ללהיטים בשקל וחצי.

בסיס הקהל שלהם בתל אביב, אבל לא חסר הרבה ששאר המדינה תידבק בגרובמאניה שלהם. כך או אחרת הם ימשיכו להסתכל לקהל בגובה העיניים, כשהמבט שלהם אומר רק דבר אחד: אתם תאהבו אותנו, ואנחנו נגניב לכם את התחת. וזה תמיד מתקבל בברכה.