ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
לא מספיק פרובוקטיבית. ריהאנה בהופעה בארץ | צילום: אלעד דיין

מי שעשה שיעורי בית והציץ בכמה סרטוני הופעות של ריהאנה ביוטיוב מהחודש האחרון, בטח שם לב למשהו קצת שונה בהופעה אתמול בבלומפילד. לא ברור אם זה אופי הקמפיין שהוביל למופע החינמי, או בקשה מיוחדת מצד בכירי אורנג', אבל צריך לפחות להגיד שכאן בישראל זכינו אתמול לגרסה די מאופקת של המגה-סטארית, נטולת אחיזות מפשעה ותלבושות שלה, שלא מותירות מקום לדמיון, בשונה ממה שקיבלו ידידינו המצ'ופרים באירופה.

צביעות: זמרת פרובוקטיבית עם מופע "לכל המשפחה"

לא שזה באמת שינה משהו ל-13 אלף הצעירים שאכלסו את האצטדיון, רובם חווים בפעם הראשונה בחייהם הופעה בינלאומית בסדר גודל כזה. אבל למי שכן ראה אחת או שתיים בחייו זה בהחלט הרגיש יותר כמו במופע פארק לכל המשפחה, מאשר הופעה של זמרת הפופ הפרובוקטיבית (או לפחות התדמית שהיא מנסה למכור) ריהאנה.

ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
שואו מושלם, אבל לא כמו בשאר הסיבוב. ריהאנה בישראל | צילום: אלעד דיין
ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
שיפרה את יכולות השירה. ריהאנה בהופעה בארץ | צילום: אלעד דיין

כמובן שמדובר בסוג של צביעות מכיוונה של מישהי שהקליפ הטרי שלה לשיר "Te Amo", כולל רומן לסבי על גבול האירוטי, שלא לדבר על תמונות העירום שמסתתרות בחוברת הדיסק האחרון. מצד שני, אני עדיין זוכר את הפנים הקפואות של ההורים שבאו עם הילדים לראות את ליידי גאגא הגונחת בשנה שעברה ולא ידעו איפה לקבור את עצמם, אז יכול להיות ששיקול הדעת היה נכון הפעם.

השואו עצמו היה מופע פופ מושלם לסוגו

בכל מקרה, כאן בערך נגמרות התלונות, כי השואו של ריהאנה באמת היה מופע פופ מושלם לסוגו. מהוידאו-ארט המושקע ומסכי הענק המרשימים, דרך הכוריאוגרפיה (המיליטנטית משהו) והסטיילינג, ועד העיבודים המהודקים של הלהקה המצוינת, שנעטפו בגוון רוקי מרובה סולואים (כולל אחד שלה ב"כאילו") הודות למנהל המוזיקלי, הגיטריסט נונו בטנקורט, אקס להקת הניינטיז הפופלרית אקסטרים.

ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
הבלדות עבדו על הקהל טוב יותר מהלהיטים הקצביים. ריהאנה בהופעה בישראל | צילום: אלעד דיין
ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
אבל היה הכי כיף. ריהאנה בהופעה באיצטדיון בלומפילד | צילום: אלעד דיין

כן, היו גם מי שהתלוננו על רשימת השירים (בעיקר בתחילת המופע), אבל להוציא ההיעלמות המפתיעה של "Russian Roulette" ועוד שני שירים סתמיים מהאלבום החדש בין לבין, זכינו לכל להיט אפשרי שיצא תחת ידיה של הכוכבת עד היום, כולל מחרוזת של אלה שביצעה עם אחרים - Live Your Life ו-Run This Town.\
באופן מפתיע דווקא הבלדות עבדו על הקהל המקומי טוב יותר, בעיקר "Take A Bow" ו-"  Unfaithful", שגם הראו השתפרות מרשימה של ריהאנה בגזרת השירה לייב, בטח בהשוואה לימים של תחילת הקריירה (אבל תודה גם לזמרות הליווי).

לא באמת קיבלנו מאה אחוז של ריהאנה

אז כן, לא באמת קיבלנו מאה אחוז של ריהאנה ומאוד יכול להיות שהסיבוב האירופאי הוא רק השתפשפות של הצוות לקראת הטור הבאמת גדול שמתוכנן לה באמריקה בקיץ, אבל באמת שלא תמצאו אותנו מתלוננים. אם לצטט את הילדות שעמדו לצידנו מיד בסיום המלהיב של "Umbrella": היה הכי כיף.

ריהאנה הופעה 30.5.2010 (צילום: אלעד דיין)
להתראות בקיץ הבא? ריהאנה בהופעה בישראל | צילום: אלעד דיין

>> סיקור המופע של ריהאנה וכל הפרטים על הביקור בישראל