טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
הכי גדול בעולם. טייסטו בביתן 1 | צילום: נעם וינד

לפני 13 שנה אמרו פיית'לס שאלוהים הוא די ג'יי. לא בטוח שזה נכון, אבל דבר אחד אפשר לומר בוודאות: די ג'יי הוא לפעמים קצת אלוהים, ובטח שטייסטו היה כזה הלילה מול חמשת אלפים איש, שבאו להגיד 'אמן' על כל צליל שהדי ג'יי שלהם הכין עבורם, בהופעה שהסתיימה רק לפני שעות ספורות בביתן 1 בגני התערוכה של תל אביב.

הסאונד הזוועתי לא שינה לאף אחד

ביתן 1 שינה לכבוד המאורע את פניו והפך מאולם שטוח ומשעמם עם סאונד זוועתי למקום שהזכיר אצטדיון עם טריבונות ענק ומסכים גדולים, לייזרים, שתמיד עושים טוב בהופעה מסוג כזה, אבל עדיין עם סאונד זוועתי. ל-5,000 המעריצים שהגיעו הלילה להתמסר לדי ג'יי הכי גדול בעולם כיום, זה פשוט לא הזיז. הם באו ליהנות, להתפרק, להשתחרר ולשכוח מכל דבר שבא להם רע.

טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
אתם תרקדו ואני אתקלט. טייסטו בביתן 1 | צילום: נעם וינד

טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
קרחנה בביתן 1. טייסטו והקהל | צילום: נעם וינד

בשתיים וחצי לפנות בוקר, בדיוק הולנדי טיפוסי, טייסטו עלה לבמה לקול שאגות, אלפי ידיים מונפות ומסכים עם וידיאו ארט שחור-לבן, שרק הוסיפו לאווירה הדתית שהשתלטה על הביתן. במשך כשלוש שעות הוא ניצח על אלפי הבליינים, הדליק אותם והצליח להכניס לטירוף גם את אחרון האדישים באולם.

אדל בבי.פי.אמ היסטרי

עם קטעים ממגוון האלבומים שלו ורמיקסים מרעננים ללהיטים כמו "I Just Came to Say Hello" או "Rolling in the Deep" של אדל, שזכה לעיבוד פשוט מעולה והתמקסס לתוך "Sweet Dreams". "Otherside" של רד הוט צ'ילי פפרס, למשל, שינה את פרצופו ב-180 מעלות והפך מבלדת Fאנק-רוק לטרק האוס קלאסי.

טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
מי שנותן אהבה לקהל שלו מקבל פי אלף. טייסטו בביתן 1 | צילום: נעם וינד

טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
יאללה בלגן! הקהל נהנה מטייסטו בביתן 1 | צילום: נעם וינד

רק שעם כל הכבוד לטייסטו ולהופעה המצוינת שלו, למסכים, לוידיאו והלייזרים - היו לא מעט בעיות בהפקה. החל מהסאונדהבאמת קשה לאורך כל ההופעה - אם אתם מביאים די ג'יי כזה לאולם שידוע בבעיות הסאונד שלו, אז תתאמצו קצת יותר כדי להתגבר על העניין הזה, דרך השירותים, שהוחבאו אי שם במרתפי הביתן - מה שגרם לכמה וכמה אנשים במתחם ה-VIP להטיל את מימיהם מאחורי וילון באולם. גועל נפש.

רציתם צדק חברתי? לכו חפשו

אבל הכי גרועים, כרגיל, היו מחירי האלכוהול השערורייתיים, והפעם בהגזמה פראית ובחוצפה שאין כדוגמתה. ניסיתם מחאת אוהלים? רציתם צדק חברתי? עכשיו לכו חפשו. יותר מ-200 שקלים שילמו אורחי מתחם השולחנות באיזור ה-VIP לכרטיס. אבל כדי להנות מאיזה משקה אלכוהולי נדרשו אורחי ה-VIP לרכוש בקבוקים שלמים ב-1,200 שקלים לבקבוק. למרות נסיונות חוזרים ונשנים לא ניתן היה לרכוש כוסות בודדות, שגם מחירן, אגב, הרקיע לאיזורי ה-50 שקלים במתחם הרגיל. בושה זה אנדרסטייטמנט. איפה דפני ליף כשבאמת צריך אותה.

טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
מבוצר היטב בעמדתו. טייסטו בביתן 1 | צילום: נעם וינד

אז ההופעה, ליתר דיוק המסיבה, הייתה מעולה. כי כשיש מוזיקה טובה וחברים טובים מסביב אז באמת לא צריך עוד הרבה בשביל להוסיף לחגיגה. אבל בפעם הבאה שאתם מבטיחים לנו עולם ומלואו תנסו גם להתחבר לקהל שלכם, למציאות שהוא חי בה ובעיקר אל תסחטו לו את הארנק עד הסוף.

מי שנותן לקהל באהבה מקבל מהקהל שלו פי אלף

אל תבטיחו "משהו חדשני שטרם נראה כמותו" כי מספיק לעבור על קטע-שניים מהופעות של טייסטו בחו"ל ביו טיוב כדי לראות איך נראית באמת תפאורה חדשנית ומושקעת. לפעם הבאה תלמדו מהטאלנט שלכם - מי שנותן לקהל באהבה מקבל מהקהל שלו פי אלף יותר אהבה.

טייסטו ביתן (צילום: נעם וינד)
עוד אחת ששילמה 50 שקל לכוס משקה | צילום: נעם וינד