מסתבר שהשילוב בין מוזיקת פולק מפינדלנד ומטאל הוא אחד הדברים הכי טובים שקרו למטאל בפרט ולמוזיקה בכלל בשנים האחרונות. הלהקה הפינית קורפיקלאני, עשתה סולד אאוט במועדון הבארבי בשישי האחרון, והפכה את המקום לזה עם האנשים הכי מאושרים באותו לילה בישראל. מי שלא היה, פספס את אחת מהופעות המטאל הכי שמחות והכי טובות שהיו כאן בשנים האחרונות.

מוזיקה שגורמת לצורך חזק לשפוך עוד בירה לגרון

כמויות הזיעה שנשפכה בשישי בלילה בבארבי הייתה יכולה למלא כמה חביות בירה. לא היה אחד שנשאר יבש במועדון, ולאו דווקא מהזיעה של עצמו או עקב גל החום שתקף אותנו באמצע הסתיו, פשוט כי למוזיקה של קורפיקלאני אי אפשר להישאר אדישים. הרי רק מלנסות להגיד את השם שלהם, נופלים מצחוק.

מסתבר שכאשר מחברים פולק פיני ומטאל התוצאה שמחה ומקפיצה במיוחד. קורפיקלאני, כמתחייב מכך, מייצרת המנוני בירה מלודיים ועולצים, כאלה שאיך ששומעים אותה מרגישים צורך חזק לשפוך עוד בירה לגרון. לא סתם יש מעריצים שמגדירים את הז'אנר של הלהקה "בירה-מאטל".

בדיוק בזמן עלתה לבמה חבורה של צוענים חייכנים, שבמראה החיצוני מזכירים יותר את עידן רייכל מאשר להקת מטאל קשוחה. וזה בסדר, כי קורפיקלאני הם באמת לא להקה קשוחה. המוזיקה שלהם היא חיובית ומתרננת. כבר בהתחלה פצחו החבר'ה בשיר "וודקה", שגם פותח את האלבום החדש שלהם. הקהל נכנס לאווירה השתויה והשמחה של פאב פיני קטן (או פאב פיני גדול) ועולז, פשוט כיף.

בתפריט הלילה: ריקודים שמחים של כפריים עליזים

בתפריט הלילה: ריקודים שמחים של כפריים עליזים ושיכורים והשתוללויות פוגו בכל רחבי המועדון. כן, אפילו בקומה העליונה של הבארבי. הצבא השחור של המטאל נטש לערב אחד את שירי הדיכאון ופחד, ועשה שמח. ואין קשר לזה שאף אחד לא ממש הבין חלק מהשירים בפינית, כי העיקר כאן הוא הקצב, האווירה ותחושת הגוד-טיים.

קורפיקלאני ניגנו את מיטב להיטי הבירה והשתייה שלהם מכל האלבומים, שירים כמו Let's Drink, Happy Little Boozer, Midsummer Night וכמובן ההמנון של הלהקה Korpiklaani – כאלה שיגרמו גם לאימאם מוסלמי לחפש את כוס הבירה הקרובה ביותר.

עכשיו, לעשות אייר-גיטר בהופעות, זה כבר מקובל, אבל לך תעשה אייר-אקורדיון? או אייר כינור? אצל קורפיקלאני חלק מה-Fun הוא בשילוב המוצלח בין הדיסטורשן לסולואים של אקורדיון וכינור, שתורמים לא מעט לצליל של הלהקה וכמובן למסגרת החגיגה שהיא מייצרת.

בהדרן הגיע הלהיט: "Beer Beer"

בהדרן, אחרי שמפלס הזיעה והאלכוהול כבר הציף את הקהל מכל כיוון, הגיע גם הלהיט "Beer Beer", שיר שתייה אולטימטיבי ושמח במיוחד.

אחר כך ג'ונה ג'ארבאלה (Jonne Järvelä ) הסולן, התקשה להיפרד מהקהל והודה שהוא ממש לא ציפה לקהל ישראלי כל כך חם ואוהב, והבטיח שאם יסדרו לו, אז הלהקה מוכנה להגיע לכאן כל שנה. מופע מטאל סולד-אאוט, רק מוכיח שיש כאן על מה לדבר. היה כיף בטרוף, וייקח עוד כמה ימים עד שהחיוך המאושר ירד לי מהפה, ועד שיעבור לי ההאנג-אובר.