"כל הכבוד לכם שהעזתם לצאת מהבית במזג אוויר שכזה", הודה אורן ברזילי לקהל, "אני לא הייתי יוצא מחדר השינה למטבח". "מופע הארנבות של ד"ר קספר" השיקו ביום שישי (בפעם השניה) את האלבום החמישי שלהם, “בן חורג", שיצא בספטמבר האחרון. מזג האוויר הסוער נתן את אותותיו בנמל תל אביב ונראה היה שהיו מי שהחליטו להישאר בבית, וכך, בניגוד להופעות הלהקה שבדרך כלל נהנות מתפוסה מלאה, החלל הגדול של ה"רדינג 3” לא היה מלא מפה לפה.

אורן ברזילי משתולל, שי להב מתרכז בנגינה

למרות זאת, מי שחשש שהקספרים לא יספקו את הסחורה התבדה במהירות. אורן ברזילי התפוצץ על הבמה כבר מהשיר הראשון עם אנרגיות שהחזירו אותנו להופעות המטורפות של הקספרים בשנות התשעים. מאז שברזילי הבריא ממחלה נדירה ששיתקה אותו לפני מספר שנים הוא לא חזר להחזיק בתפקיד הגיטריסט בהופעות של הלהקה ובאופן מפתיע דווקא השינוי הזה גרם לו להיפתח ולהמציא את עצמו מחדש - על הבמה הוא לא הפסיק ליצור קשר אישי ולהגג עם הקהל.

מופע הארנבות של ד"ר קספר הופעה (צילום: נעם וינד)
תראו אותי. אורן ברזילי בהופעה של הקספרים | צילום: נעם וינד

לנוכח האישיות המתפרצת של ברזילי על הבמה, נראה שהמחצית השנייה של הצמד שהוא לבן העניין - שי להב, למרות שנמצא בקדמת הבמה ממש כמו ברזילי, לקח צעד אחורה והתמקד בנגינה, ובשירה בעוד ברזילי הוביל את המופע. אבל להב לא צריך לקפוץ באויר, כמי שחתום על המנוני הפופ הגאוניים של הלהקה גם תדמית הגאון על הקלידים מספיקה בשביל שיקבל את הכבוד לו הוא ראוי.

כאילו לא חלפו 20 שנה

ההופעה כללה אוסף מנצח של כל הלהיטים הכי גדולים של הקספרים מחמשת אלבומיהם ("בשמלה אדומה", "אחלום לנצח", "תראו אותי", "הקומיקאים", "סקס", "עולם שקט", "כל יום כל יום", "יום שני השמח") ותיבול משעשע של קאברים ללהיטים לועזיים כמו "Big in Japan" של "Alphaville"  "Where is mind" של ה"פיקסיז" ו-"I Gotta Feeling" של ה"בלאק אייד פיז".

כשמתאמצים להסתכל אפשר להבחין שעברו אי אלו שנים מאז שברזילי ולהב קרעו את הרוקסן בראשית שנות התשעים, אבל לגרעין הקשה של אוהדי הלהקה המציג מישמש מעניין של מעריצי עבר שהתבגרו וקהל צעיר שבמקרה הטוב נולד כשהאלבום הראשון של הלהקה יצא, זה לא ממש משנה.

הם נצמדים לבמה, יודעים את כל המילים בעל פה, קופצים "עם הידיים פתוחות למעלה" ומוכיחים שאין זה משנה אם השיר הוא “בואי דינה” מ-1993 או “הכל יהיה בסדר” מ-2011 - הקספרים מספקים את הסחורה, שללא ספק היה שווה לצאת בשבילה מהבית גם בלילה חורפי וגשום.

מופע הארנבות של ד"ר קספר הופעה (צילום: נעם וינד)
שרים בצבעים. מופע הארנבות של ד"ר קספר 2012 | צילום: נעם וינד

>> איזבו השיקו את שיר האירוויזיון "Time" בהופעה