עדן בן זקן – שורף לי בעיניים

כולם מדברים על עדן בן זקן. כל הזמן. רוב הזמן בצדק. הבחורה הצעירה המוכשרת והכובשת הוציאה בחודש שעבר את אלבום הבכורה עם שלל הלהיטים שכבר הספיקה לצבור לה: "מנגינה" ,"שיכורים מאהבה" וכמובן "מלכת השושנים". עכשיו, האמת היא שאנחנו קרועים עם עצמנו פה, מצד אחד חולים על עדן בן זקן ומאחלים לה רק טוב, מצד שני הכי אוהבים אותה שבורת לב וכואבת על האהבה, ממש כמו ב"שורף לי בעיניים" שהוא חגיגה של דכאון. מה עושים?

כמה חם: מזיעות מרוב בכי. אלוקים עזרתך דרושה.

מאיה בוסקילה - השתגעתי

השיר החדש של מאיה בוסקילה יוצא בהמשך למאבק בגלגלצ שהשיקה לאחרונה, במרכזו הטענה הצודקת כי לא מספיק נשים מושמעות בתחנה. סביב הסיפור עלו ניחוחות מחשידים של מניפולציית יחסי ציבור שנועדה, בסופו של דבר, למשוך תשומת לב למאיה בוסקילה ולפרויקטים החדשים שלה. אז הנה השיר: "השתגעתי", שכתבה עם דיקלה. השיר חמוד וקליט, אבל יעשה הרבה פחות כותרות מהטריק השיווקי שמלווה אותו, וזה הפסד של מאיה. לאן נעלם הפאתוס השחור שלה? אנחנו מתגעגעים.

כמה חם: מזגן ופוך.

 

נסרין – קצת שונה

השיר החדש של נסרין הוא גלולת אומץ. על רקע דקירות חוצות דתות, שוטרים שיורים מהר מדי מקרוב מדי, הר הבית אין או אאוט - היא שרה בעברית עם מבטא ערבי מובהק על הבחורה הפשוטה אבל קצת שונה שהיא (מזכירה קצת מטריארכית אחרת בשם שרית חדד שבזמנו שרה שהיא "יודעת שכולם חושבים שאני קצת משוגעת"). בשיר המצוין הזה שכתבו הצמד אוחיון-צרויה ("דרך השלום" וכו') יש גרוב של כפיים וחליל פאנקי-ערבי שעושים שמח אמיתי אמיתי. נשמע שמעולם לא היה כל כך פאן להיות שונה.

כמה חם: ערב טוב לך - את מושלמת.

פאר טסי – אם תחכי לי

זה בטח מבאס להיות משונאיו של פאר טסי. הוא לא מפסיק להוציא שירים מעולים. פאר טסי צוחק בפנים של כל אלו שאיחלו לו להיות אמן-של-שיר-אחד. אחרי "משקה יקר" הסוחף ו"היי מאמא" המרים, שמבשרים את האלבום השלישי והחדש שלו בתרועת יאללה בלאגן, הוא מוציא בלדה מלטפת (נו ברור) בניחוחות של פיראוס. שזה אומר בעצם, נוסח עברי, שכתב עם אחיו אבשי טסי, לשיר ששר ניקוס ורטיס (המקור של "כשאת איתו" של אייל גולן) ללחן של דימיטריוס דקוס. הקהל חובב היוונית בטח יזהה את המלודיה. זה יפה כי זה יווני וכי פאר הוא זמר על, כיאה לעצמו ולתפארת העדה התימנית.

כמה חם: שקיעה יוונית.

שלומי סרנגה – פה זה קורה לי

יכול להיות שלאור המצב הכלכלי הקשה ביוון זוהי התקופה המשתלמת ביותר לייבוא לחנים? גם שלומי סרנגה, שגריר הפופ היווני המקורי, הוציא שיר חדש שהוא יותר נוסח עברי משיר חדש. הלחן של כריסטודולוס סיגנוס וקונסטנדינוס פנציס (נשבע) ויוסי גיספן על המילים. בכנות, אחרי ששמע יותר מדי "פופופופופופופו-ים", כותב שורות אלה חושש שהוא נדבק באפילפסיה של השמיעה.

כמה חם: לא כזם חם כמו שלח.

קובי פרץ – סופה מזרחית

השם של השיר החדש של קובי פרץ רק נשמע רדיקלי וחתרני, למעשה מדובר בשיר ישן שהופך כעת לשיר הנושא של קומדיית צבא חדשה עם איתי זבולון (יניר האחמ"ש), ככה שיותר מיושב מזה אין. לא שזה לא בסדר. זה שיר טוב של קובי פרץ אחרי שנים, איך לומר, קצת מדשדשות - וזאת סיבה לחפלה.

כמה חם: טיפות זיעה אחרונות לקיץ זה.

מושיק עפיה – I LOVE YOU

"איך הכל פה ייגמר, אני כבר לא יודע

איזה לילה מפגר, אני כבר משתגע"

השיר החדש של מושיק עפיה נחמד ודי משעשע, זה כן, ויש לו כל מיני פארטים ערבי-סטייל שמצילים אותו מלהישחק על ידי ביטים אלקטרוניים דאנסיים שיצאו מהמחסן של שנת 2010. אבל יש פה יותר מדי דמיון אמנותי ל"שגעת" של ליאור נרקיס, וחבל כי שגעת יש רק אחת. מה גם שאנחנו כבר יודעים שמושיק זמר מעלף, ראינו ב"אח הגדול" – אז חבל להתבזבז על הטחינת מוח המסונתזת הזאת.

כמה חם: מחומם במיקרו.

הפרויקט של רביבו – מחרוזת בת המלך

הדסטיניז צ'יילד של הגבריות המזרחית חוזרים במחרוזת חדשה מתוך אלבום שביעי במספר, הפעם במחווה לחפלות של שנות ה-90. מי שמכיר את המחרוזות של הרביבואים יודע למה לצפות: אושר ועושר עילאי. מי שלא מכיר את המחרוזות של הרביבואים לא יודע מה טוב.

כמה חם: כל כך חם שאפילו בנות המלך חייבות להוריד שכבה.