בין כל שטף המופעים הבינלאומיים שנחתו כאן בחודשים האחרונים, אין ספק שזה של ליידי גאגא היה אחד המופעים היותר מסקרנים שאנשים פה חיכו לו. כי עם כל הכבוד לדפש מוד, כריס קורנל פטשופ בויז ואחרים, נסו לחשוב מתי בפעם האחרונה הופיע בישראל האמן הכי חם, אבל הכי חם של הרגע, שתוך כדי שהוא אוכל חומוס ביפו או מטמין פתק בכותל, זוכה לסיקור עולמי על בסיס יומי.

הזמרת הכי לוהטת שייצר עולם הפופ בשנים האחרונות

ליידי גאגא היא ללא עוררין הזמרת הכי לוהטת שייצר עולם הפופ בשנים האחרונות וככה בדיוק גם נראה המופע החי שלה, שמאכלס בתוך שעה וחצי אינטנסיביות, כל מה שכיף בפופ העולמי היום: סאונד סופר עדכני (עם השפעות אייטיז כבדות), שואו נוצץ ופרובוקטיבי ושירים מוצלחים שעובדים על כל אוזן ובכל גיל, גם אם הטקסט שלהם לא בדיוק מומלץ לילדים מתחת לגיל 14, שהיו הרוב המוחלט על מתוך 9000 האנשים שאכלסו את גני התערוכה.

כמו מדינות מתוקנות אחרות בעולם, גם אנחנו קיבלנו אתמול בגני התערוכה מהגאגא את המאה אחוז שהיא יכולה לתת, פלוס כמה מחוות ציוניות שהיו מרגיזות כמה חברי כנסת מש"ס אם רק היה להם מושג במי מדובר. קצת חבל שמארגני הליין אפ בפסטיבל לא התאמצו יותר עם רשימת האמנים שקדמו לה וקררו את האווירה עם אומן אלקטרוני איזוטרי בשם לוצ'יאנו ועם שלל אומני רוק ישראליים מהניינטיז שכבודם במקומם מונח, אבל באמת שהיינו מעדיפים כמה כוכבות פופ מקומיות כדי שנכנס למוד גאגא יותר בקלות, מאשר אביב גפן שהדבר היחיד שמשותף לו וליידי גאגא הוא כנראה איפור כבד.

אבל כל התלונות האלה, שהטחנו אל תוך בקבוק הפפסי שלנו (לא מכרו אלכוהול במתחם) הפכו ללא רלוונטיות ברגע שהגאגא עלתה ונתנה לנו להרגיש שאנחנו חלק מהעולם הגדול. הפתיחה הייתה יותר ממרשימה. עזבו את הוידאו הארט המקושקש עם המחווה לאנדי וורהול (שכנראה נשמע לילדים כמו שם של חייזר) וקבלו את הגאגא בכבודה ועצמה עטופת מחלפות כסופות ורובוטיות עם ביצוע סוחף לסינגלהיט הנוכחי "פפארצי" ומיד לאחריו עיבוד מפוצץ ל Love Game שבמהלכו גם זרקה משפט שגרם לאמהות שבאו עם הילדים שבץ קל. או במילותיה של הגאגא: "Get your dicks out. Cause I heard there some pretty big cocks here in israel". העיקר שלא מכרו אלכוהול במתחם.

שלל תלבושות סופר חושפניות, וחשיפת פטמה

הפרובוקטיביות כמובן לא נגמרה כאן. שחוץ משלל תלבושות סופר חושפניות, חשיפת פטמה לרגע קט וחשיפת עכוז בערך כל הזמן (בכל זאת, צריך להפריך כבר את ה"שמועה" שמדובר בגבר לשעבר), פרצה הגאגא בסדרת גניחות שלא היו מביישות אף סרט פורנו אמריקאי טוב (האבות בקהל דווקא נראו מרוצים) כשבצמוד להן זמריר יהודי לא מוכר שמילותיו: "שלום מיי פריינד, מייק פיס".הקהל כמובן אהב כל רגע, מי שחשב שילדים בני 12 תמימים כמו פעם - חי בסרט.

הכיף הגדול בהופעה, היא העובדה שגם השירים היחסית חלשים בו עושים את העבודה מבחינת סאונד גרוב ובנייה. יחד עם שלושת הרקדנים המלווים והאביזרים הנלווים (קטנוע משובץ יהלומים ושרביט זוהר למשל), היה כיף גדול לשמוע גם קטעים כמו "Beautiful, Dirty, Rich" "Money Honey"ו "Boys Boys Boys" אותו הקדישה לחבריה הגאים בקהל, טריק ידוע בספר על שם מדונה.

אבל כבר מההתחלה היה ברור שהקהל הישראלי מחכה בעיקר לשני הלהיטים הבאמת גדולים שלה, שהתקרבו בצעדי ענק ככל שקיצרה את הסיפורים המעיקים מחוויותיה בכותל ובים המלח. ראשון בין השניים היה Just Dance סינגל הפריצה שלה שזכה לביצוע המנוני במיוחד שהרים אלפי ידיים לאוויר וכמובן Poker Face שקיבל כצפוי את האינטרו האקוסטי הארוך על הפסנתר הנוצץ שהכינה מבעוד מועד תוך כדי שהיא עושה בו מעשים מגונים. הגרסה המוכרת מהרדיו הגיעה אחרי קרוב לרבע שעה והביאה לטירוף חושים בקהל. עד כדי כך.

זו הייתה הופעה יחסית קצרה, לא יותר משעה וחצי, אבל בהתחשב בדיסקוגרפיה של גאגא ובסבלנות של הנוער היום מי באמת צריך יותר מזה. את המרתון הרי כבר נקבל ממדונה בספטמבר. אפרופו חימום נכון. לא יכולנו לקבל יותר טוב מאשר ליידי גאגא אתמול.