פסטיבל רוק עצמאות המסורתי הולך ונעשה ארוך יותר בכל שנה. הדג נחש עלו לסיים את המרתון בסביבות השעה שבע בבוקר.

הלילה נפתח בסביבות 23:00 עם שלל להקות צעירות ובסביבות השעה 1:15 עלה אביב גפן, אולי הסמל הגדול ביותר של הארוע, לפתוח את החגיגות. גפן לא חגג רק את חג העצמאות אלא גם את יום הולדתו ה-38, שצויין בנגינת "יום הולדת שמח" על ידי להקתו "התעויוט" ובשירה אדירה של הקהל.

"קוצים" הוקדש לגלעד שליט

גפן היה משוחרר וסיפק הופעה ארוכה יחסית שכללה את שני הלהיטים שהקליט עם עידן רייכל , "קוצים" ו"בובות" וכל הלהיטים החזקים שלו. בשיר "אל תדאג" הוא הזמין בנות מהקהל לעלות לבמה ואת השיר "קוצים" הקדיש לגלעד שליט.

אחריו עלו אלקטרה ויוני בלוך שארח את אפרת גוש בלהיטים של שנייהם כמו "לראות את האור", "אה אה אה" ו"אחריות". בשלב הזה עלה לבמה לראשונה מנחה הערב, רד אורבך, שבטח עשה חלטורה במקום אחר ולכן הגיע רק במחצית הפסטיבל.

נשיקה בין רד לשחר אבן צור

לאחר חילופי ירידות על הקהל ומוניקה סקס, שכללו נשיקה ספונטנית עם שחר אבן צור עלו מוניקה סקס ודפקו את ההופעה הטובה ביותר בערב. "שנים חסומות" פתח באנרגיות שיא ואחר כך באו גם "סאן חוזה" "השמלה ממדריד" "רמקולים" וכל היתר.

רד אורבך חזר לבמה להציג אחריהם את אייל אבן צור שניגן  3 שירים, "גרה ממול" הלהיט מאלבום הבכורה שלו ושניים של להקתו "נעליים".

אחריו עלו מרסדס בנד, אלישע בנאי המצויין עם "ברצלונה" ו"כמו כולם" ובחמש וחצי עם הזריחה עלו "היהודים" ונתנו בראש כמו שרק הם יודעים. הקהל היה בעננים והרגליים כבר כאבו חזק.

אחריהם, באור יום, כשחלק מהקהל כבר מתחיל להתפזר, הופיעו גם יוסלס איי די שהיו נהדרים, ירמי קפלן, שכהרגלו טיפס על עמודים והטריף ילדים שיכולים להיות הילדים שלו, ואחריו הדג נחש, הלהקה הכי חזקה של הפסטיבל, שהקפיצו את אחרוני החוגגים. חג עצמאות שמח!

>> מצעד האלבומים של כל הזמנים: "שבלול" ראשון