קרן אן הופעה (צילום: נועה מגר)
מופע נעים, איכותי ואפילו סוחף. קרן אן זיידל במופע השקה בהיכל התרבות ראשון לציון | צילום: נועה מגר

הזמרת הצרפתיה-ישראלית קרן אן זיידל כבר מזמן הפכה לתו תקן של מוזיקה איכותית על הגבול הדק שבין מיינסטרים לאוונגארד רך. אמש הופיעה קרן אן בהיכל התרבות בראשון לציון במופע ההשקה החגיגי של אלבומה החדש "101", בלויית ההרכב הקבוע שלה בתוספת רביעיית כלי מיתר ועם שלומי שבן כאורח מרכזי. המופע החל ברצועה מתוך האלבום, שסופרת מ-101 ועד אפס, אשר נתנה את אות הפתיחה לאירוע מוזיקלי מיוחד.

פס-קול לסרט רומנטי

"101" הוא אלבומה השישי במספר של אן, המנהלת קריירה בינלאומית מצליחה כבר יותר מעשר שנים. היוצרת, הזמרת והמפיקה משלבת באלבומה החדש כמה הפתעות מוזיקליות לצד מלודיות מוכרות ורגועות, כאלה שהפכו אותה להצלחה שהיא היום. השירים שלה מעודנים ונוגים, כאלה שיכולים להפוך במהירות לפסקול סרט רומנטי או לחילופין להשתלב בסיטואציה רומנטית בחיים עצמם.

בהופעתה מלהטטת קרן אן בשיריה ובגופה בין צרפת לישראל. אף כי המבטא לא ניכר בדיבורה, בשירים עצמם העגה הצרפתית עולה, על אף האנגלית הרהוטה, וכזמרת מבצעת היא מוכיחה ורסטיליות בכל הנוגע בשימוש בשלוש השפות. רוב הזמן היא מרוכזת, רצינית, אבל כשהיא אוחזת בגיטרה וחובשת כובע העניינים קצת משתחררים והיא אפילו מחייכת. יפה לה.

"אחד האנשים שהכי התגעגעתי אליהם"

המופע המהוקצע התחמם באיטיות והגיע לשיאו כאשר עלה אורח הכבוד, שלומי שבן. "הוא אחד האנשים שהכי התגעגעתי אליהם", מודה זיידל בפני הקהל. שבן, הידוע ככבר כפרפורמר משכמו ומעלה, העלה את איכות המופע בכמה רמות, במיוחד בשיתוף הפעולה שלו עם כוכבת הערב ובמקומות בהם שרו יחד שניהם בשלוש שפות.

קרן אן, שלומי שבן, הופעה (צילום: נועה מגר)
חיבור מושלם. קרן אן ושלומי שבן | צילום: נועה מגר

"My name is trouble", הסינגל המוכר מתוךהאלבום האחרון, היה זה שהדליק את הקהל וגרם לכמה מן היושבים בהיכל התרבות בראשון לציון לעמוד על רגליהם ולהתחיל לרקוד. ומה שהחל במחווה קטנה הפך לחגיגה בשיתוף היושבים בכיסאותיהם, כשקרן אן מעלה את הרוקדים לבמה וסוגרת מופע מוצלח, עמוק, ענוג ובסיומו אף סוחף.

משאירה את החותם המיוחד שלה

קרן אן הופעה (צילום: נועה מגר)
העלתה את הרוקדים לחגוג על הבמה. קרן אן במופע השקה בהיכל התרבות ראשון לציון | צילום: נועה מגר

משירים אינטימיים ו"קטנים" ועד ביצועים קורעי אוזן ולב, כבשה קרו אן את לבבות הנוכחים בקסם אישי והמון נועם. וזה מה שהיה בעיקרו של המופע הזה - נעימות, שהבשילה מתוך מעט סיפורים בין השירים ובעיקר המנגינות עצמן. קרן אן ממשיכה להתפתח לכיוונים יותר ויותר מעניינים, ומצליחה להשאיר את החותם המיוחד שלה בפופ האיכותי. מי שזכה לראותה בסיבוב הנוכחי - כנראה ירצה לראות אותה גם בבא אחריו.

רשימת השירים

Strange weather, For you and I, Sugar mama, It aint no crime, Lay your head down, Song from a tour bus, Not going anywhere, You were on fire,

Chelsea burns, All the beautiful girls, Daddy you been on my mind, Sailor and widow, Je fume pour oublier que tu bois, My name is trouble, Blood on my hands, In your back

קרן אן, שלומי שבן, חיבוק הופעה (צילום: נועה מגר)
יאללה תביאי חיבוק. קרן אן ושלומי שבן בתמונת סיום למופע | צילום: נועה מגר

>> נינט טייב שרה "כל כיוון" של רוקפור