נדיר, נדיר מה שקרה אתמול במועדון התיאטרון, מה שפיל אנסלמו וחברי להקת המטאל הדרומית DOWN עשו אמש ל 700 המעריצים. מקרה נדיר וייחודי של הענקת אהבה הדדית, שהגיעה למולטי-אורגזמה עם 3 הדרנים. הופעה שמשאירה בך סימן בבטן לכל החיים, שיזכיר לך שהיית באירוע יוצא דופן, מההופעות שהנוכחים בה יספרו עליה כאחת הטובות שהיו בהן. היה פשוט בן זונה.

בלי פירוטכניקה, בלי פעלולי תאורה ולמרות שכבר הופיעו בעבר מול עשרות אלפים נתנו אמש DOWN את הלב והנשמה שלהם מול קהל ישראלי קטן יחסית. אנסלמו בעל הקול האימתני הוא סולן אנרגטי מלא עוצמה סוחפת ו-DOWN היא הדבר הגדול העכשווי שלו.

רדנקס דרומיים, תואמי זי.זי.טופ פראיים, שאוהבים לעשות רעש

"אנחנו עושים את זה לאט, אנחנו עושים את זה כבד, אנחנו עושים את זה למטה", ככה פתח אנסלמו, הסולן האגדי של להקת "פנתרה" זצ"ל, את המופע. DOWN, כזכור, החלה ב-1995 כפרויקט צד שלו לצד "פנתרה". אנסלמו גייס ארבעה רדנקס דרומיים, תואמי זי.זי.טופ פראיים, שאוהבים לעשות הרבה רעש. אתמול הגיעה כל החבורה למופע אחרון, בסיבוב האירופאי של 2009, ואיזו פינאלה מדהימה הם נתנו.

ההופעה נפתחה בסערה עם "Eyes of the South", בו הראה הקהל לחבריDOWN כמה הוא אוהב אותם. אנסלמו והלהקה, שהתאהבו בחזרה בקהל, פינקו אותו עם כל שירי האלבום הראשון. את השיר "Lifer" הקדיש אנסלמו לחברו לשעבר ל"פנתרה", דארל דיאמבאג, שנרצח במהלך הופעה על ידי מעריץ פסיכופת. בהמשך ביצעה DOWN גם את "Lysergik Funeral Procession", "On March the Saints" ועוד מכל הטוב שיש להם להציע וגורם לקהל להשתולל מהנאה.

הביצועים היו מטורפים, הנגנים השתוללו, וגם הקהל

אווירת פורקן ושמחה של הופעה אחרונה ניכרה. הביצועים היו מטורפים, הנגנים השתוללו על הבמה ונראה היה שהם נהנים מכל רגע, ולא רק באו להחתים כרטיס וללכת. חיוכים, התחככות עם הקהל ובדיחות אחד על חשבון השני היו חלק בלתי נפרד מההופעה, במיוחד כאשר לבמה נזרקו תחתוני אישה אדומות, שהפכו לנושא מצוין לבדיחות שהתייחסו לגיטריסט קירק אינדסטיין. לצידו כיכב המתופף ג'ימי באואר כמלהיב לאומי חדש. פיל אנסלמו הבטיח שהם יבואו שוב לישראל וביקש מהקהל לבוא שוב ולספר לחברים.

לקראת הסיום הרשמי הודה אנסלמו לכל אנשי הצוות שליוו את הסיבוב. לאחר מכן התחיל לשאוג לקהל "איזה שיר אתם רוצים לשמוע עכשיו?", והקהל עונה בצעקה: " Bury Me in Smoke" וככה התחיל הגראנד פינאלה של הערב. לקראת סוף השיר נתנו הנגנים לרודיז ולמעריצים שעלו מלמטה לנגן את אקורד הסיום עם הגיטרות שלהם, בזמן שהם זורקים את המפרטים לקהל.

הדרן שלישי, נגמרו השירים, "Stareway to heaven" בא-קפלה

לאחר שירדה מהבמה, חזרה הלהקה להדרן שני של "Temptation's Wings" הנפלא. אחריו אמר אנסלמו: "הייתי יכול לסיים עכשיו ולהגיד לכם תודה, ביי, ולרדת, אבל אני נשאר כי אתם מדהימים". לאחר התייעצות קלה התייצבה הלהקה להדרן שלישי עם "Rehab", אירוע נדיר שמרים את הקהל לעננים. אנסלמו צועק לכולם לשיר ביחד והופך את המעריצים המרוצים לאנשים הכי מאושרים בעולם.

כאשר נגמרו השירים לנגן מבקש אנסלמו מהקהל לשיר איתו בא-קפלה שורה מ"Stareway to heaven" של זפלין ומשתחווה. הקהל מחזיר לו אהבה גדולה. מושלם.