קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
חתלתולת פופ מוכשרת | צילום: לי-את דנקר
קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
מיאו! | צילום: לי-את דנקר
כשקייטי פרי שרה "Unconditionally" היא לגמרי מתכוונת לזה. "PRISM" נקרא המופע החדש והמנפץ שלה, שהוא למעשה שעתיים של קרקס אור-קולי, המהווה רקע מרהיב לגרסאות חדשות ללהיטים מכל האלבומים. עם וידאו-ארט יפהפה והפקה מושקעת ברמה ששואפת לקבוע שיאים חדשים. עיצוב התלבושות נפלא, והמופע בכללותו מרגש, מצחיק, סוחף, צעיר, בשל ומלא בנוכחות, בדיוק כמו קייטי עצמה, שמגיחה בהפתעה ובדמויות מגוונות, ומפגינה כשרון משחק ושירה מעוררי הערצה, כשהיא מגובה ברקדנים מעלפים, ודמויות ענק מתנפחות שממלאות את חלל הבמה.

כשהבת שלי השמיעה לי בפעם הראשונה את חתולת הפופ החדשה שהיא אימצה, הייתי בטוחה שזו עוד תופעה חולפת. זמרת אמריקנית, בתם של שני כמרים, שפרצה למיינסטרים לפני שש שנים עם הלהיט "I Kissed a Girl". אוקיי. לא תארתי לעצמי שארבע שנים אחרי כן, אמצא את עצמי יחד עם שתי הבנות שלי בהיכל אודסיי שבבלפסט, חמושה בפאה ורודה והדפס נמר על הבטן ההריונית שלי, עושה כל מה שאפשר כדי שהלסת לא תשמט ממני ומטה עם כל "נאמבר" בימתי שמתחלף, בהגשתה של קייטי פרי, גאונת פופ צבעונית, אותנטית, עם קול שלא מתעייפים ממנו לרגע וטקסטים סוחפים ואינטילגנטים.

ההיכל מלא עד אפס מקום בכל גיל ומגדר שעולה על דעתכם. תרבות המוזיקה המפותחת של אירלנד עושה את שלה, עובר לי בראש, כשמאחורי מתמקמת סבתא בהופעה מעודכנת ונכדה ממותגת בבגדי 'קייטי' מכף רגל ועד ראש. חלק גדול מהקהל לבוש במיטב החיקויים של כוהנת הטאג' מאהל של הפופ, ויוצר תחושה שהנה עוד רגע מתחילה מסיבת המאה.

את מופע החימום מספק ההרכב השוודי המגניב "איקונה פופ", שבנותיו מרימות את האולם עם הלהיט "I Love It". באט איי דונט קר. באנו בשביל קייטי. חצי שעה אחרי שהשוודיות יורדות מתחיל הדבר האמיתי. כיאה לקונספט ה"Prism" (פריזמה - מנסרה) קייטי מגיחה מתוך מבנה משולש, שואגת את הלהיט שלה "Roar", ובשניות מעלה אותו לרף חדש ומאתגר. אם חשבתי שאני יודעת למה לצפות, אז באותו הרגע מתנפץ גם האור הזה לאלפיי חלקיקים והופך אותי ואת הקהל לשלה, מעכשיו ועד לסוף הערב.

קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
נראית מעולה | צילום: לי-את דנקר
קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
שואפת לקבוע שיאים חדשים | צילום: לי-את דנקר

המופע זורם ונבנה בצורה חכמה, שמשאירה את כולנו בהתלהבות לכל אורכו. הגימיקים לא מפסיקים לצוץ, וחוש ההומור של קייטי מדבק את הקהל כמו וירוס. ברור לחלוטין שנלקחנו בשבי, בקטע טוב. כמובן שגם סצינת "Kitty Furry" של קייטי מקבלת במה ראויה בדמות מתקני גירוד ענקיים ורקדנים המחופשים לחתולים לצד החתולה הראשית השולטתתתת. צלוחית חלב ענקית נשפכת היישר על הכוכבת ומייצגת נאמנה את הכיף שבלחשוב "ענק" ו"מתמסר" לאהבות הגדולות שלה, כשאחד המסרים העיקריים שלה כיוצרת הוא "תהיה אתה".

אחד משיאי המופע בעיניי הוא הפרק האקוסטי, עם בימוי גאוני קולע, שמפגיש את הקהל עם תחילת הדרך של קייטי ועם היכולות שלה לרגש בקול ובמילים בלבד. היא מלווה את עצמה בגיטרה, ואיתה קלידן, גיטריסט, צ'לן, וצמד זמרות ליווי. בחלק הזה היא מגישה את השירים היותר אישיים שלה, תוך כדי שיחה עם הקהל, קרוב ואמיתי. למעשה היא אומרת כאן - אני כוכבת פופ שמשחקת לפי כללי הטקס ונותנת שואו מרשים ונוצץ, אבל אני לא שוכחת את הבסיס המוזיקלי שלי.

קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
מגיחה בהפתעה ובדמויות מגוונות | צילום: לי-את דנקר
קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
מפגינה כשרון משחק ושירה מעוררי הערצה | צילום: לי-את דנקר

מכאן והלאה רצים קדימה עם הלהיטים הגדולים משקפי "Prisme" מחולקים לקהל בתזמון הנכון ומעצימים את החווייה בביצוע של "Fireworks", המלווה במופע לייזר מדהים. את המופע מסיימת קייטי פרי בחגיגת יום הולדת ענקית עם הלהיט "Birthday" עם תפאורה שהיא חלומו של כל חוגג. היא שואלת "למי יש יום הולדת היום", ומעלה לבמה בחורה בת מזל, שמושבת על כסא יום הולדת גדול, וסביבה מבוצע ה"נאמבר". בתמונת הסיום קייטי מרחפת למעלה על גבי רצור בלונים, כשבמקביל מטר בלונים עצום משתחרר מהתקרה אל הקהל שחוגג כאילו אין מחר.

מדובר במופע חובה מעורר מחשבה והשראה לחובבי פופ אמיתיים, שעתיים של דייט תוסס עם יוצרת רלוונטית ומרעננת. בעולם של זמרות פופ שהן "מתפשטות סדרתיות", קייטי רי היא (יחסית) בעלת ערך, שאינה כוללת מסר של "תתפשטי - תצליחי" אלא "תהיי את ותצליחי". בעיני היא מביאה אומנות פופ נקייה עם כתיבה איכותית, שאני בתור אמא, פזמונאית ויוצרת, מאוד התלהבתי לפגוש. מומלץ בחום כבילוי משפחתי למקרה שאתם באירופה או באמריקה בשנה הקרובה.

*לי-את דנקר היא יוצרת וזמרת ישראלית.

קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
חתולה בצמרת | צילום: לי-את דנקר

קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
אינטימית עם הקהל | צילום: לי-את דנקר
קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
לא שוכחת את הבסיס המוזיקלי | צילום: לי-את דנקר
קייטי פרי בהופעה (צילום: לי-את דנקר)
חווייה אור-קולית | צילום: לי-את דנקר