ליהיא גרינר בחזרות (צילום: ברק פכטר)
ליהיא גרינר בחזרות לקדם אירוויזיון | צילום: ברק פכטר

עשרת השירים שיתמודדו בחצי הגמר הראשון בקדם אירוויזיון נחשפו. המבצעים והמבצעות - קטלין רייטר, ליהיא גרינר עם עמרי סגל, אדיר גץ, רון ויינרייך, אדרת, אורטל אופק, , עדי צ'זרה, שני זמיר ויהודה גברה - יתחרו ביניהם ב-26 בחודש על הזכות להעפיל לגמר הקדם אירוויזיון. מתוך העשרה שלושה יעלו מיד לגמר והרביעי יתמודד בתוכנית "גלגל הצלה" מיוחדת.

אז למי יש סיכוי להיות בין השלושה שיעפילו לגמר? איך השירים עצמם? התמונה לא מזהירה. ליילה מלקוס עטופה בקלישאה לטינית, אורטל אופק לא שרה מספיק טוב, עדי צ'זרה מנסה להיות דוד ד'אור לעניים.

לילה מלקוס - "בוא"

השיר של לילה מלקוס נשמע כמו קלישאה, אנריקה איגלסיאס של לפני עשור וחצי. זמרת מארגנטינה ששרה פופ סלסה עם גיטרה ספרדית וחצי מהטקסט בספרדית? איזו הפתעה. איך לא ניחשנו את זה קודם? גם הלחן נשמע כמו משהו שכבר שמענו בעבר, וגם הביצוע הקולי נחמד אבל לא מדהים. בקיצור: לך.
ציון: 6

 

אדיר גץ - "העיקר שאני שר"

בשיר של אדיר גץ יש הרבה אמת פרטית ולא מעט כישרון, מי שחשש מבלגת פסנתר רפויה מתבדה כאן - התוצאה נשמעת מוצקה יחסית, עם פזמון שמזדמזם באוזן משמיעה ראשונה. אם גץ ייתן ביצוע טוב על הבמה יש לו סיכוי לעלות לגמר.
ציון: 8

 

אורטל אופק - "תגיד לי למה"

השיר של אורטל אופק נחמד, אבל הוא לא מספיק טוב לתחרות הזו. חמור מכך - הביצוע הקולי שלה לא טוב. היא שרה בקול נמרח, מיימי, כמעט יללני. הליווי המוזיקלי שמנסה להישמע "אתני" בסגנון הפרויקט של עידן רייכל שבו שרה את להיטיה הגדול ביותר עד כה - לא מצליח לחפות על חולשת הביצוע הקולי. לאופק יש סיכוי רק אם תשיר יותר טוב מזה בחי. עם הסאונד של ערוץ 1 - לא בטוח שזה יקרה.
ציון: 4

 

עדי צ'זרה - "לא ניתן לך ליפול"

השיר של עדי צ'זרה מתחיל בקטן ועדין, שיר של יום שישי אחר הצהרים, ממשיך כמו ניסיון להיות דוד ד'אור ולשיר ספרדית בקונטרה טנור, ומסתיים בגדילה לנפח שכן מתים לתחרות כמו האירוויזיון. השיר הזה לא רע בכלל, לעיתים יפה מאוד, השאלה היא איזה ביצוע קולי יהיה צ'זרה מסוגל לתת בתחרות עצמה. יש לו צ'אנס.
ציון: 8

 

שני זמיר - "פוראבר"

השיר של שני זמיר הוא בבסיסו שיר דאנס סביר, אבל ההפקה המוזיקלית, ההחלטות האמנותיות והביצוע הקולי לא מתעלים לרמה גבוהה. השיר מגיע לשיא מוקדם מדי, זמיר מנסה לזמר באנגלית וזה מצליח לה חלקית, העיוות על הקול שלה ("אפקט שר") נשמע מגוחך, ה"עליות" הדאנסיות לא במקומן והעברית שנכפתה עליה רק משלימה את השקשוקה הלא טעימה.
ציון: 4

 

רון ויינרייך - "Love Is One"

קשה שלא להחמיא לרון ויינרייך, בחור עם שכל ואומץ, מוזיקאי עם מעוף וזמר משכנע, שיודע להביא כאן שיר קצבי בגוון אתני-מזרחי, שמשלב נכון עברית ואנגלית ויכול להדליק בהתלהבות שלו אפילו את המנומנמים שבחברי ועדת השיפוט. השיר הזה מצויין, והוא חייב להיות בגמר של הקדם.
ציון: 10

 

אדרת - "ניצחון"

אדרת מאוד רוצה להיות דנה אינטרנשיונל הבאה, ויש לה נותני פתיחה לא רעים לכך. השיר שלה לא מבריק, אבל מספיק טוב כדי להעפיל לגמר של הקדם, ועם קצת מזל אפילו לנצח את בוגרי הריאליטי למיניהם. הקהילה הגאה תתמוך, מי שאוהב פופ ודאנס יצביע בעדה. האם כאן טמונה ה"דיווה" הבאה של ישראל? יש לקוות שכן.
ציון: 8

 

קטלין רייטר - "עד אליי"

קטלין רייטר והיוצרים שמאחורי השיר, ביניהם המלחין דור דניאל והמעבד תומר בירן, יצרו כאן פלטפורמה לשיר מנצח - בלדה חובקת שתופסת אותך מהרגע הראשון ולא עוזבת, יפה במיוחד. השילוב של צרפתית נשמע סקסי, אבל מעט מוגזם. הבעיה של השיר הזה היא שהוא לא ממש מתעלה בסוף, אין פה פאנץ' חזק, היא פותחת קצת את הגרון, אבל שנייה לפני הפיצוץ הכל גוווע, אין פה ניצול מלא של היכולת הווקאלית הגבוהה של קטלין, וחבל.
ציון: 10

 

יהודה גברה - "היום"

יהודה גברה רוצה מאוד להיות הראל סקעת הבא, ואפילו לקח לחן מתומר הדדי, המלחין של "מילים". השיר של גברה גם מתחיל נכון וגדל מפתיחה שקטה לדאנס. בהמשך הוא נותן ירידה יפה מאוד ושוב עולה עד לסיום המנוני (אואואואואו). טראק של חמש וחצי דקות שנדחס לשלוש וקצת מאבד פוקוס, עם לחיצה מעט חזקה מדי על כפתור הפיץ'. הלו, זה ערוץ 1 לא האומן 17. יש לגברה סיכוי לעלות כי הוא נראה טוב ומביא רוח רעננה, צעירה וחדשנית. האמת? מגיע לו.
ציון: 10

 

ליהיא גרינר ועמרי סגל (69) - "בדיוק כמוני"

השיר הזה הוא פיצול אישיות מתחילתו ועד סופו. זמרת שהיא לא ממש זמרת ששרה רק באנגלית, ראפר שהוא בנזונה של ראפר שמדבר רק בעברית. השיר הזה סוחף למרות שאין לו פזמון ממש קליט עם שורת מחץ או מילה קליטה שכולם יכולים להתחבר אליה מיד. הוא כולל את הסלבית הכי גדולה ב"קדם" יחד עם מוזיקאי שמוכר בעיקר לקהילת ההיפ הופ. איכשהו הוא תופס אותך וגורם לך לרקוד, למרות שחסר לו פאנץ' אמיתי. אולי היה אפשר לוותר על הראפ, אבל זה כבר מאוחר מדי, ובטוח שיחד הם יקרעו את הבמה. השיר הזה יעלה בטוח, השאלה מה יקרה איתו בגמר.
ציון: 8