אם יצא לכם להצביע כבר במצעד השנתי של mako וגלגלצ (אם לא - זה ממש הזמן), בטח שמתם לב שיש שירים שאתם מכירים מכל מקום בערך, אבל לא בשמם. סביר שמדובר בכל השירים שהתפוצצו בישראל ובכל העולם, והפכו ללהיטים בזכות הטיקטוק. אל תתבלבלו, "להיט טיקטוק" הוא לא טייטל שצריך לזקוף לרעת שירים. נכון, יש כאלה שמצליחים רק בזכות גימיק שעזר להם להיות ויראליים, אבל יש גם לא מעט שירים טובים שבזכות הפלטפורמה קיבלו את ההזדמנות שלהם להפוך להצלחה ענקית, גם אם זה קרה כמה שנים אחרי שיצאו.

Without You - The Kid LAROI

"Without You" של דה קיד לארוי היה להיט הטיקטוק הגדול של השנה (הקליפ שלו יצא ממש רגע לפני 2021) ובכלל. הפזמון הבוטה והכתיבה "האישית" הולידו אלפי אם לא עשרות אלפי סרטונים במהלך השנה האחרונה, וייאמר לזכותו של הראפר והזמר האוסטרלי שהוא ידע למנף את הפופולריות שלו היטב כשהוציא את "Stay" - שיתוף הפעולה המצליח מאוד עם ג'סטין ביבר.

 

Love Tonight - Shouse

"Love Tonight" יצא בדצמבר 2018 ועדיין איכשהו הפך ללהיט רק השנה. כשמסתכלים על המרכיבים שלו הכל הופך מובן יותר: פזמון עם השורה "All I need is your love tonight" שחוזרת על עצמה בטראק עם מאפיינים טכנואידים, בדיוק בתקופה זה המסיבות חזרו לחיינו. השילוב של סרטוני מסיבות בטיקטוק עם השיר הזה ברקע גרם לו לא רק להתפוצץ, אלא גם לקבל רמיקס מדיוויד גואטה. 

The Business - Tiesto

טייסטו הוא ללא ספק אדם שצריך להודות לטיקטוק (ולטרנד הטכנו שהתפשט בכל העולם) על הדחיפה הוויראלית לשיר שלו "The Business", עד שהפך ללהיט שאפילו עומר אדם מבצע בהופעות שלו.

Pepas - Farruko

לא סתם "Pepas" של פארוקו הפך ללהיט היסטרי בפלטפורמה שפופולרית אצל דור הזד: מוזיקה לטינית, בית של ראפ מהיר ופזמון EDM שמזכיר את התקופה בה הז'אנר היה בשיא הפופולריות שלו. לא שמענו את השם פארוקו בישראל כבר כמה שנים, אבל זו פשוט עוד הוכחה שלישראלים, כמו לכל העולם - עדיין יש פינה חמה בלב למוזיקה לטינית שמחה.

Love Nwantiti - CKay

אוקיי, אוקיי, שכחו את "Without You", כי בתכלס "Love Nwantiti" של סי-קיי היה להיט הענק של 2021 בטיקטוק ובכלל. הזמר הניגרי שחרר את השיר לפני יותר משנה, חתם בוורנר בזכותו, הספיק לשחרר אלבום שני (שפחות הצליח) ורק אז הגיע הרגע הגדול שלו עם Love Nwantiti שהתפוצץ בכל מקום שיש בו חיבור לאינטרנט. הוא זכה לעשרות רמיקסים (רשמיים וגם לא) ולטייטל המרשים מאוד: "הלהיט הגדול ביותר שיצא מאפריקה".

Heather - Conan Gray

מעבר לכך שמדובר בבלדת גיטרה מרגשת, בהתאמה גדולה מאוד לרוח התקופה בתרבות וספציפית בטיקטוק - "Heather" הוא למעשה שיר שמשחק על פלואידיות מגדרית פר אקסלנס. קונאן גריי (שצמח דווקא ביוטיוב בעשור הקודם) שר על מושא אהבתו שלצערו מאוהב/ת בבחורה בשם הת'ר. כמובן שהטיקטוק עשה את מה שהוא יודע, והטרנד של השיר כולל דווקא עיניים פוזלות.

edamame - bbno$, Rich Brian

 bbno$ פרץ לחיינו עם "Lalala" ב-2019, והשנה הוא חזר עם "edamame" - שיר על אדממה. סתם, הוא לא באמת על אדממה, אבל כן יש בו את השורה המדהימה: "I'ma pop you like a pea, yeah, edamame". קשה לתפוס מה הפך את השיר הזה ללהיט באפליקציה אבל כנראה שהרנדומליות והקצב המהיר מאוד שלו משחקים לטובתו.

Fousheé - Deep End

 הסיפור של פאושי (Fousheé) ו-"Deep End" שיצא ביולי 2020 הוא באמת סיפור מדהים: סליפי האלואו (Sleepy Hallow), ראפר מניו שעושה סאמפל-דריל, מצא קטע קצר של זמרת אנונימית במאגר של קטעים וסמפולים שניתן להשתמש בהם וסמפל אותו לתוך הביט של השיר שלו "Deep End Freestyle". לאחר שהשיר תפס תאוצה (נכון להיום הוא עומד כבר על 200 מיליון האזנות בספוטיפיי), פאושי החליטה שהקטע שיצרה גדול מספיק בשביל שיקבל שיר משלו - ואכן שחררה גרסה מלאה של "Deep End" שגרפה, נכון לעכשיו, 206 מיליון האזנות רק בספוטיפיי.