לא ברור מי מייעץ לעומר אדם לגבי השירים שהוא מוציא, אבל אין ספק שהוא צריך ניעור. כל פעם שהוא עושה צעד אחד קדימה כמו עם "חורף באוטו", למשל, הוא עושה חמישה אחורה. אדם, הזמר הגדול של ישראל בעשור האחרון, שחרר אתמול את "קאקדילה". וזהו דוקטור, זה כל מה שאני זוכר.

סתם, הלוואי. לצערי אני כנראה לעולם לא אצליח למחוק מהזיכרון את עומר אדם שר במבטא רוסי את השורה "נו דוואי תקנה לי תותים/ עוד מילה אותך לפוטין". אולי אדם והפמליה התבלבלו אבל הערב נחגוג את בואה של 2022, לא 2002.

שלא תטעו, להוציא שיר לכבוד הנובי גוד זה מהלך מדהים מצידו של הזמר הפופולרי במדינה. מדובר בקהל יעד שעד עכשיו התעלמו ממנו במיינסטריים, אם לא כוללים מערכונים בארץ נהדרת. בהחלט יש מקום ל"להיט רוסי" בתרבות הישראלית - בחתונות השיר ВСЕ БУДЕТ ХОРОШО (בתרגום חופשי לעברית: הכל יהיה בסדר) מתפוצץ ומעיף את הרחבה. גם אם בקטע אירוני לפעמים.

"והיא אומרת קאקדילה לה לה/ מה קרה לה לה/ והיא שותה לה לה"

"קאקדילה" - עומר אדם

איך, באמת איך למען השם, זה מה שיצא? ביצוע גזעני, עצלני וחסר מקוריות. כאמור, אדם אמנם זיהה את הפוטנציאל שיש לשיר כזה אבל התוצאה הסופית מאכזבת מדי. אין פה באמת שיר: לקחו שיר רוסי ישן והוסיפו לו כמה שורות מ"שדות של תירוצים" שיצא ב-2016 (אגב, נילי וגם אחות שלה סיוון ביקשו להפסיק להזכיר אותן בכל שיר שלישי).

אבל מה שבאמת מרתיח ומאכזב בבחירת השירים של עומר אדם בשנתיים האחרונות זה שיותר מכולם, הוא עצמו לא מבין את גודל המעמד שלו. הזמר הגדול והמבוקש ביותר במדינה, זה שכל כלי תקשורת היה נותן כליה בשביל ראיון בלעדי איתו - מתנהג כמו אחרון זמרי הקאברים של יוטיוב.

"אומרת לי עברית קשה שפה/ כל היום רק נייט ודה"

"קאקדילה" - עומר אדם

בואו נשווה רגע את אדם לדה וויקנד (באופן יחסי כמובן). מישהו יכול לדמיין שכוכב בסדר גודל כזה ישחרר שיר שבמקרה הטוב נשמע כמו בדיחה גרועה מ"צחוק מעבודה" של לפני עשור? בארצות הברית - ולמעשה בכל תעשיית מוזיקה שלא נמצאת בישראל - כל שיר מתוכנן ונבנה עם אסטרטגיה ותרגילי שיווק שלפעמים יכולים לקחת אפילו חודשים עד שייצא השיר.

קבוצת ההייטרים של אדם אוהבת להתלונן שהוא מרוחק ומוציא את העיניים לישראלים עם הכסף שהוא מבזבז, אבל זה לא באמת מעניין או אמור לעניין מישהו - זכותו לחיות את חייו האישיים איך שהוא רואה לנכון, ולהוציא את הכסף עליו עבד קשה מאוד על מה שהוא בוחר. העניין הוא חוסר המקצועיות, הזלזול והזריקה על הקהל שלו.