אם אתם נוהגים לבלות בערבי שישי ושבת במסיבות, ברים או מספיק אפילו שאתם עוקבים באינסטגרם אחרי כאלו שכן יוצאים לבלות בסופי השבוע - אין סיכוי שלא נתקלתם ב-48 שעות האחרונות ב"מועבט" - הסינגל החדש של עדן בן זקן ודיג'יי איתי גלו שיצא ביום שישי האחרון.

איך שלא תהפכו את זה, נראה שתוך שעות ספורות נולד לו להיט קיץ חדש בישראל, ושורות הפזמון "אנ'לא שותה וודקה, אנ'לא שותה רדבול, רק ג'ין טוניק ומועבט", צולמו והופצו בסוף השבוע האחרון כמעט באותה כמות פעמים שהקריצה של גדעון סער שודרה במהדורות החדשות בשבוע שעבר.

מאז יציאתו של השיר ביום שישי בבוקר, אז גילינו כולם שטרנד הטכנו עדיין לא חלף לו, נראה שהמדינה התחלקה לשניים: אלו שהכירו את משמעות המילה "מועבט" ואלו שנאלצו לעשות גוגל - והאחרונים נתקלו לרוב בכל מיני תרגומים משובשים כמו טענה שמדובר בקיצור למושג "מועצת הביטחון" - מה שהוביל אותנו לעשות סדר ולהסביר שבסלנג היומיומי, משמעות המילה היא: ישיבות/חאפלות ארוכות שכוללות מוזיקה, אלכוהול, אוכל ונרגילה.

החאפלות, כמובן, תמיד היו חלק מהנוף התרבותי בארץ (ותודה לחברי "הפרויקט של רביבו" שהחזירו עטרה לישנה), אבל נראה שבזכות הקורונה (ומספיק שתציצו מה קורה בטיקטוק) הישיבות הביתיות קיבלו שדרוג רציני והפכו לפופולריות מתמיד - אז הגיע הזמן שהן גם יקבלו שיר שיוקדש כל כולו להן, בטח מאחת הזמרות הפופולריות במדינה.

"מבחינתי מועבט זה סוג של חברותא או חפלה שכולם יושבים בה", מספר כותב השיר רון ביטון ("פאוץ'" ו"בית משוגעים") בשיחה עם mako מוזיקה. "כשהייתי יוצא למועדונים או למסיבות בבית של חבר אז תמיד היו אומרים לי 'בוא בוא ארגנתי מועבט'. היא (המילה) תמיד נתפסה לי כמילה מגניבה כזו וידעתי שמתישהו אני אכניס אותה לאיזה שיר. רציתי לעשות את בעבר בשירים אחרים - אבל זה פשוט לא התאים, אז היא חיכתה לי בפתקים בטלפון שיגיע השיר הנכון ויתחבר".

ביטון מספר שהרעיון של השיר הגיע דווקא מבעלה של עדן, שוקי, שרצה לעשות שיר טכנו, עלה עם הרעיון לפנות לדיג'יי איתי גלו, וכשביטון (רון) הצטרף למלאכה, הוא ידע שיש להם שתי אפשרויות: ללכת על שיר ציני ומודע לעצמו או לתקוף עם "משהו מאוד מאוד כואב עם סלסולים עמוקים - אבל בסוף עדן רצתה ציניות ואמרה שהיא רוצה אפילו משהו שהפזמון שלו יהיה 'דיבורי' יותר". 

אז הפזמון הדיבורי, ההפקה הטרנדית והעובדה שעדן לא לקחה את עצמה ברצינות שיחקו לטובת כל מי שעבד על השיר הזה, שכאמור, מאז שיצא, מרגיש שהוא פשוט בכל מקום, ויש מצב שמאז "בלה צ'או" (הלהיט מתוך "בית הנייר") לא היה להיט מסיבות כזה בארץ - וכמה כיף שהוא כל כולו כחול לבן.