כשצמד הפופ המוביל של ישראל, סטטיק ובן אל, הכריז על אלבום בכורה אחרי שש שנים של פעילות, לא ידענו כל כך למה לצפו. אחרי הבלדה לשרית פולק, אשתו הטרייה של סטטיק, הגיע ליאור נרקיס לשבור את הרחבה, ואתמול, בסינגל השלישי, הגיעה של נטע ברזילי עם "אפס מאמץ" - וכבר עכשיו, כשיש עוד ארבעה שירים בקנה - אפשר כבר להגיד שסטטיק ובן אל הבטיחו הפתעות והם לגמרי עומדים בהבטחה.

חוץ מהשירה המרעננת של ברזילי והשיר המעולה בפני עצמו, מצאנו הפתעה נוספת שמסתתרת בשיר ורק חדי האוזן שמו לב אליה: העקיצה החמודה והכיפית של נטע לדורון מדלי, האיש שיצר יחד איתה את השיר זוכה האירוויזיון TOY, כשחצי דקה לתוך "אפס מאמץ" היא שרה: "אין מקום לעוד מדליה/אני לא צריכה מדלי-יה".

לטובת אלו מכם שלא גרו פה ב-2018, נזכיר שמיד לאחר הזכייה של נטע ו-"TOY" באירווייזיון שנערך בפורטוגל, מדלי התראיין לחדשות 12 וסיפק את האמירה שהפכה די מהר לביטוי שגור בכל בית בישראל: "ההישג הוא שלי, נטע נקלעה לסיטואציה", וכמה ימים לאחר מכן מדלי כבר התנצל בפני הזמרת על במת טקס אקו"ם.

"טוי הוא לא שיר אלא אירוע גבוה של שינוי תודעה", אמר מדלי כשנטע לידו. "הניצחון שלנו הוא החלטה לספר סיפור אחר, סיפור של ניצחון. זה ניצחון לא רק שלנו - אלא של המוזיקה הישראלית, של ישראל היפה". על כתיבת השיר יחד עם סתיו בגר ונטע ברזילי סיפר מדלי: "שמנו את האגו בצד וזה השיעור - כל זה לא היה קורה אם לא היה עומד לצידנו צוות מוכשר".

לאחר מכן הוא פנה לזוכת האירווזיון ואמר: "כמה שאני אוהב אותך נטע ברזילי, את תופעת טבע, את באמת הרי געש באוקיינוסים של השראה. כשראיתי אותך על המסך בפעם הראשונה צעקתי: 'ככה זוכים באירוויזיון!' ראיתי מולי את ביורק הים תיכונית. בחיים יש סימנים והכל מדויק, ובעיקר - אף אחד לא נקלע לסיטואציה. בטח שלא את נטע".

חוץ מהעקיצה החביבה, מתברר שבצוות הכותבים של השיר, יחד עם סטטיק, ג'ורדי והכותב הקבוע של נטע, אבשלום אריאל, נמצאת גם יסמין מועלם, אחד השמות הכי מרעננים בשנתיים האחרונות במוזיקה הישראלית - ועם צוות כזה, וחיבור כל כך מתבקש בין נטע לסטטיק ובן אל - אין פלא שהם יצרו שיר מוצלח ומעולה אליו התמכרנו אחרי האזנה אחת בלבד. עכשיו תורכם. 

דורון מדלי, שמטייל בימים אלה באפריקה, מסר בתגובה: "אימוג'י מחייך עם הלשון בחוץ".