אין תמונה
איך לא חשבו על זה קודם? פיטבול ופלייבוי

פיטבול – "Wild Wild Love"
הקטע עם פיטבול, הוא שבכל פעם שאתה חושב שהבנאדם גמר קריירה, ושהבדיחה הזאת עם הראפ המגוחך שלו נמשכה כמה שנים יותר מדי, הוא מצליח לחזור שוב ולספק את הלהיט הכי מדובר במצעדים באותו רגע. צריך להחמיא לו כמובן על החוש לזהות טרנדים, בטח בתור אחד שצפה הרבה מראש את השתלטות הדאנס על אמריקה והפך למפעל ייצור יעיל של קטעים כאלה, הרבה לפני שכל כוכבי הפופ והיפ הופ הצטרפו לחגיגה.

הודות לאביצ'י והקאנטרי הדאנסי שלו בשנה שעברה, הוא ארגן לעצמו לקטלוג גם את "Timber" הכיפי יחד עם קאשה. למרות שאנחנו כבר ב 2014 והקאנטרי הזה תכלס יצא מכל החורים, פיטבול מהמר שוב על עוד אחד מהז'אנר. הפעם כמובן זה מזוויע יותר, ונשמע יותר כמו פס-קול מקולקל לערב ריקודי עם איריים. מצד שני, נראה לי שגם זה מה שאמרו על "טימבר" בהתחלה. ויש גם בונוס: קליפ שצולם באחוזת פלייבוי, שקשור לשיר כמעט כמו שפיטבול קשור לראפ.

 

קלווין האריס – "Summer"
כמו בכל שנה בתקופה הזאת, מתחילים לצוץ מכל עבר שירים שכל מטרתם היא לנסות להפוך ולהמנונים הגדולים של הקיץ. אם זה ברדיו, במועדונים או בפסטיבלים. ולא מדובר פה על להיטי קלאב-מד זולים, שמהם יש מספיק כל שנה, אלא בלהיטי פופ נוצצים שמצליחים לתפוס את כולם, לא משנה מאיזו מדינה ומאיזה ז'אנר הם מגיעים. בשנה שעברה אלה היו דאפט פאנק עם "Get Lucky" ורובין ת'יק (היי פארל, אפשר קצת מהתמלוגים?) שיצאו במרץ ובאפריל, בהתאמה, ונשארו איתנו אחרי זה לכל הקיץ וכנראה גם לכל החיים.

השנה, עם כניסתנו לאפריל, עוד מוקדם להמר, אבל נראה שקלווין האריס יהיה ללא ספק אחד המתחרים הבולטים על האוזן של העולם. "Summer" הוא כל מה שאומת הדאנס, שכבר נמצאת אחרי נקודת הרתיחה שלה במיינסטרים, צריכה בקיץ 2014. טקסט פשוט אבל נדבק (העיקר שזוכרים את ה"סאמר" מה חשוב השאר). ליין ניצחונות מלודי מפוצץ בפזמונים, אבל לא כואב מדי באוזן, וווקאל נאה בווייב אינדי שמספק האריס עצמו. כלומר, קצת כמו "Wake Me Up" של אוויצ'י, רק הרבה יותר קול.

 

אלישיה קיז וקנדריק למאר – "It's On Again"
אחרי שהשיר שהפיק ל"גנוב על המיניונים 2", הפך ללהיט הכי גדול של 2014 עד כה, הגיוני שכל האולפנים הגדולים בהוליווד ירוצו אחרי פארל וויליאמס בשביל פסקול לשובר הקופות הבא שלהם. והבא בתור ליהנות ממגע הקסם של האיש השמח, הוא איש העכביש, כלומר "ספיידרמן 2" (הגרסה החדשה), שיחזור לסיבוב נוסף בקיץ.

הטעימה הראשונה מתוך פס-הקול הצפוי, שיהיה בחלקו תזמורתי ובחלקו שירים, היא שיר שפארל הפיק לאלישיה קיז (שגם מתארחת באלבומו האחרון), ובו מתארח גם הראפר קנדריק למאר. ובכן, חדשות לא כל כך משמחות, "Happy" זה לא, אבל זה בהחלט קטע אר אנד בי יעיל לרדיו, שנשמע כמו קטע שלא עבר את הסינון באלבום של פארל עצמו. וזאת כבר ההזדמנות לבקש שמישהו כבר יעצור את קנדריק למאר. ראפר ענק שהתחיל כמו הבטחה גדולה ועכשיו פשוט צועק בכל טראק שהוא מתארח בו לאחרונה.

 

קייטי בי – "Still"
כבר כמה שנים שהבריטים עפים על הזמרת הבריטית הנאה קייטי בי. בארץ הכירו אותה רק מביני דבר, בעיקר חובבי מוזיקת באסים שנתקלו בשם שלה בטראקים שונים, חלקם להיטים מתוך אלבום הבכורה שלה "On A Mission". הסטטוס החדש שלה כזמרת מוערצת, הביא בהמשך קצת יותר תקציב וכותבים לסיבוב הבא. האלבום החדש שלה "little red", שיצא בחודש שעבר, הוא כבר סיפור אחר לגמרי.

כלומר, פחות אנדרגראונד והרבה יותר דאנס (במעטפת דיפ האוס טרנדית) ופופ. הוא כבר ניפק כבר להיט גדול אחד, ההמנון "Crying For No Reason", שעכשיו גם מתנגן בגלגלצ ועוזר לה ללקט קהל גם כאן. במקביל יוצא סינגל נוסף, בלדה נאה, שגם היא כמו קודמה שומרת על המלודיות והפופית שכל כך אוהבים ברדיו, כשהסינגלים היותר דאנסיים נשמרים כנראה לקיץ.