רינת כהן: "ניצחת איתי הכל" (תמונת AVI: mako)
רינת כהן | תמונת AVI: mako

העונה הראשונה של "הכוכב הבא" הגיעה על שלב הגמר. בניסיון להבין למי מארבעת הפנייליסטים יש את הסיכוי הגבוה ביותר לזכות, בדקנו את הציונים שקיבלו הביצועים שלהם כאן במדור "רואה כוכבים" לאורך העונה כולה, וערכנו ממוצעים שלהם. הציונים שניתנו לביצועים של המתמודדים, שונים במקרים רבים מהצבעות הקהל והשופטים, אבל מהווים מדד איכות, לפיו ניתן לקבוע מי הצטיין לאורך העונה.

במקום הראשון, עם ציון ממוצע של 8.89, ניצבת רינת כהן, זו שעל פניו נראית בעלת הסיכוי הנמוך ביותר לזכות, ונכנסה לגמר ברגע האחרון כשהיא מנצחת באחוזים בודדים של הצבעת הקהל את עומר דץ. כנראה שבמקרה של כהן - איכות היא לא מילה גסה. בגמר היא צפויה להביא למקסימום את היכולת שלה לשלב בין קול מהשמיים לגרוב טבעי.

טינה מבטיחה את הכרטיס השני לגמר הגדול (תמונת AVI: mako)
טינה איברגימוב | תמונת AVI: mako

שנייה היא טינה איברגימוב, עם ציון ממוצע בגובה 8.72. איברגימוב, בעלת הקול הגדול והחזק, עושה רושם כמי שמתאימה יותר מכולם לעיבודי גמר מנופחים, שבהם העוצמה והגודל והיכולת לסחוף חשובים לא פחות ולעיתים אף יותר מכל דבר אחר.

במקום השלישי נמצאים האחים אריה וגיל גת, עם ציון ממוצע של 8.66. האחים גת, הפייבורטים של רבים, שהעפילו לגמר ראשונים, צפויים לעבוד גם בגמר על החיבור שבין שירים מרגשים, הרמוניות קוליות, רוקנ'רול ו(אין מה לעשות)הגימיק של המראה החיצוני והזהות המגזרית.

במקום הרביעי והאחרון בציונים הממצועים נמצא אביתר קורקוס, הזמר המזרחי שבחבורה, עם ציון ממוצע של 8.42. לקורקוס היו רגעי שיא בתוכנית עם פעמיים ציון 10, אבל גם רגעי שפל עם ציונים כמו 7.5 ו-6. נקווה שלגמר הוא יגיע על הצד הטוב יותר שלו.

האחים גת: "שלום עליכם" (תמונת AVI: mako)
האחים גת | תמונת AVI: mako

כל הציונים של רביעיית הגמר

רינת כהן, ממוצע: 8.89
Hero 8.5, "לשם" 9, can't help falling in love" 10, "It’s a Man's World" 9.5", "לאן שלא תלכי" 9, "Lady Marmalade" עם רוני ישראלי 9, "משאלה" 8, If I Were A Boy" 8", "בוכה בלילות" 8.5, "ניצחת איתי הכל" 9, "מהמרחקים" עם טינה איברגימוב 9, "בורח מהכל" עם אביתר קורקוס 9, When I Need You" 9.5", "חלומות מתגשמים" 8.5.

טינה איברגימוב, ממוצע: 8.72
"נוסעת בעקבות האהבה" 9, "אבא" 9, "מישהו הולך תמיד איתי" 9, "עוד יהיה לי" 10, "כי את המחר שלי" עם דוד דריי 8.5, "מחול מטורף" 8, "שיר תקווה" 7.5, "טיפת מזל" ציון: 8.5, "עורי עור" עם עומר דץ 8.5, "מהמרחקים" עם רינת כהן 9, "קח אותי" 9.

אריה וגיל גת, ממוצע: 8.66
"The Sound Of Silence" 8.5, "Hotel California" 8, "כי האדם עץ השדה" 9, Tears In Heaven" 9", "מי האיש" עם עידן עמדי 8, "שיר של אחרי המלחמה" 8.5, Dust In The Wind" 8.5", "צא מזה" 8.5, "הוא חזר בתשובה" 8.5, "שלום עליכם" 8, "אייכה" עם אביתר קורקוס 10, "אחרי עשרים שנה" עם עומר דץ 9.5.

אביתר קורקוס, ממוצע: 8.42
"לוחמת" 7.5, "אין מדינה לאהבה" 8, "נפרדנו כך" 10, "אלוהים נתן לך במתנה" 8.5, "איסלנד" 9.5, "מתגעגע" עם אליאס מלייב 8.5, "בלדה לשוטר" 8.5, "רעיה" 8.5, "אלינור" 7.5, "אייכה" עם האחים גת 10, "בורח מהכל" עם רינת כהן 9, "מנגן ושר" 8, "נשבע" 6.

אביתר קורקוס: "אלינור" (תמונת AVI: mako)
אביתר קורקוס | תמונת AVI: mako