האחים גת (צילום: רונן אקרמן,  יחסי ציבור )
אריק איינשטיין. האחים גת | צילום: רונן אקרמן, יחסי ציבור

רגע לפני גמר "הכוכב הבא" הנה ההמלצות שלנו לארבעת הפיניליסטים לגבי השירים אותם יבצעו ברגע השיא של העונה הראשונה.

האחים גת

אם אריק איינשטיין ז"ל לא היה הולך לעולמו, הייתי ממליץ לאחים גת לנסות את "טרמינל" או את "עברנו את פרעה" של מאיר אריאל ז"ל, כי משהו בהם מזכיר את בניו, האחים אריאל. אבל הסמיכות למותו של איינשטיין והעובדה שהאחים כבר הצליחו יפה עם שלושה שירים שלו ("שיר של אחרי המלחמה", "צא מזה" ו"הוא חזר בתשובה"), אומרת שכדאי להמשיך להמשיך עם המגמה הזו.

לכן אני ממליץ להם ללכת על להיט גדול של איינשטיין שכולם מכירים. עם "עוף גוזל" תהיה להם אולי בעייה ווקאלית, ולכן הבחירה יכולה להיות בין "יש בי אהבה (והיא תנצח)" לבין "אני ואתה (נשנה את העולם)". רק דמיינו לעצכם את הגתים זוכים בתוכנית עם אחד משני השירים הללו.

כשיר קצבי הייתי ממליץ להם קצת יותר "להתפרע", אולי אפילו עם "The Boxer" של סיימון וגרפונקל, שיכול לסחוף עם ה"ליי לה ליי" שלו בפזמון.

 

אביתר קורקוס (צילום: רונן אקרמן)
אייל גולן. אביתר קורקוס | צילום: רונן אקרמן

אביתר קורקוס

גם אביתר קורקוס צריך לנצל עד הסוף את המומנטום שעומד לרשותו, בבחירת שיר של אייל גולן, השופט לשעבר, שלא ירד מהכותרות בחודש האחרון. כשיר שקט הייתי ממליץ לו על "מלאת אהבה", שיר שיושב טוב על הקול של קורקוס, והוא להיט מספיק גדול והמנון מספיק סוחף, שיכול להעיר בבת אחת את כל המעריצים של הז'אנר.

כשיר קצבי, אני ממליץ לקורקוס ללכת על שיר של שלמה ארצי, ולעשות ממנו מזרחית. הוא כבר הראה בעונה הזו שהוא יכול "למזרח" יפה שיר של ארצי ("איסלנד"), ומהניסיון של לירון רמתי ("ארץ חדשה") ויהודה סעדו ("שדות של אירוסים"), ההמנונים של ארצי עובדים יפה לזמרים ים תיכוניים בגמרים. קורקוס יכול לקחת שיר כמו "היא לא יודעת מה עובר עלי", ולהביא לו אחלה קצב בלאדי. מה שעבד לעומר אדם במופע האחרון שלו בהאנגר, יכול לעבוד גם עבור אביתר קורקוס בגמר של "הכוכב הבא".

 

טינה איברגימוב (צילום: רונן אקרמן)
נינט. טינה איברגימוב | צילום: רונן אקרמן

טינה איברגימוב

טינה איברגימוב חייבת לשיר בגמר לפחות המנון אחד, עם הקול אימתני שלה, סביבו יכול עמוס בן דוד לתפור עיבוד מנצח. כשיר ראשון כדאי לה לקחת את "שיר תקווה", של אביב גפן, המנון רוק ישראלי חשוב, שלא התיישן ועדיין מפלח לבבות של מעריצים צעירים בהופעות שלו.

כשיר קצבי הייתי בוחר את "היא יודעת" של נינט. נכון שרוני ישראלי כבר שרה אותו בעונה הזאת, אבל עם הקול של טינה, בעיבוד של גמר, זה ייצא מצויין ויכול להביא לה את המקום הראשון, עם שורות כמו "תעשי ותלכי, תלמדי, ותראי איך ברגע, ברגע כובשים ת'עולם".

 

רינת כהן (צילום: רונן אקרמן)
סלין דיון. רינת כהן | צילום: רונן אקרמן

רינת כהן

רינת כהן היא הסוגיה הכי מעניינת בגמר הזה. לכאורה היא יכולה לשיר הכל, אבל מי שם לב אליה לאורך העונה יודע שיש לה בעיה עם בלדות עירניות ועם שירים במיד טמפו. היא צריכה לשיר או מאוד בשקט או להמריא גבוה למעלה, ועדיף ששניהם יקרו באותו השיר.

בגזרת הבלדות הייתי הולך שוב על סלין דיון, ששיר שלה עבד לרינת כל כך טוב בחצי הגמר. סוף סוף יש כאן זמרת שיכולה להניף שיר כמו "My Heart Will Go On" מהסרט "טיטאניק", אז למה לא?

מבחינת שיר קצבי, אני חושב שהגיעה הזמן שרינת כהן תרים איזה דיסקו-רוק או רית'ם נ' בלוז גרובי, שירקיד לכולם את הצורה. זה יכול לקרות, למשל, עם "Walking On Sunshine", של קתרינה והווייבס, שיכול בקלות להיות שיר הניצחון שלה.