מה שעניין בתוכנית דרישות השלום של "הכוכב הבא" היתה ההשפעה של אותם ד"שים על הזמרים המבצעים תוך כדי ה"נאמברים" המוזיקליים. רובם עמדו במשימה ולא התפרקו מרוב התרגשות, חלקם הצליחו למנף את האדרנלין לטובת הביצוע ומקצתם נקלעו בעקבות הד"ש לבעיה. זו היתה תוכנית שבה בעיקר ארבעה הצליחו להרים את הרמה שלהם מעל לאחרים - נדב גדג', שרי נחמיאס, איקי לוי והראסטה היברו-מן ויפי ואושר אריכא, הבריקו. הארבעה הנוספים ששרדו חייבים להשתפר לקראת השלבים המכריעים.

נאוה תהילה ולקר – "Black Bird"
_OBJכמה נעים להתחיל תוכנית עם שיר של הביטלס, ועוד שיר כזה יפה. נאוה תהילה ולקר שרה אותו היטב, בהתחלה בדרכה הענוגה אך הלא משתפכת, היא נגעה בדיוק בנקודות הנכונות ולחצה על הבלוטות שראוי ללחוץ עליהן. היא הגיעה עד לדמעות, ואי אפשר היה שלא להתרגש יחד איתה. מי שלא התרגש ממנה, כנראה אין לו באמת לב. זה ביצוע עדין, קטן, יפה, בדיוק ברוח השיר. השבריריות שלה כל כך חזקה. לא יאמן עד כמה. ולמרות מעט אי דיוקים, היופי כאן עולה בהרבה על אי הדיוק.
ציון: 9
מילות השיר בשירונט

 

אביה שושני - "מישהו לרוץ איתו"
_OBJאביה שושני היא זמרת רוק שניסת ללכת כאן על קטע מרגש, כפי שכמעט מכתיב נושא התוכנית. הבית הראשון שלה היה שקט ולא מלהיב, אבל בפזמון הראשון היא התחילה להזריק פנימה רגש, והעלתה את המפלס ככל שהשיר התקדם, עד שהקול המעט חרוך שלה ממש חודר פנימה. בסך הכל היא שרה כאן טוב ומצליחה להכניס מהחספוס שמאפיין אותה גם לבלדה של דניאל סלומון, שכולה לב. אחרי הד"ש שקיבלה היא מעט נחלשת, לא מדהימה, אבל עושה עבודה סבירה בהחלט.
ציון: 8
מילות השיר בשירונט

 

נדב גדג' - "Just The Two Of Us"
_OBJנדב גדג' הצעיר הוא בהחלט כישרון יוצא דופן. גרף ההשתפרות שלו לאורך התוכנית ברור לכל מי שעוקב אחריו. בביצוע הזה הוא היה הכי טוב מתחילת העונה. הוא שר טוב מאוד, המבטא שלו מושלם, הוא נשמע כמו זמר שחור כמעט. למרות שהוא עושה חיקוי של המקור (בז'אנרים אחרים כבר היו חוטפים על זה בראש מהשופטים), הוא מצליח להביא אנרגיות ופלפל משלו. הד"ש מאמא שלו הרים אותו עוד יותר גבוה, והוא סיים את הנאמבר כשהוא חוגג את השיר. יכולות גבוהות מאוד, אחלה ביצוע.
ציון: 9.5
מילות השיר בשירונט

 

אורית ביינסאי - "I Have Nothing"
_OBJהביצוע של אורית בינסאיי היה טוב מאוד, אבל לא מבריק. היא שרה נכון ויפה וחזק, אבל לא מתעלה, לא פורצת גבול. היא מצליחה לדייק, ונותנת גרסה נהדרת, אבל לא מביאה משהו באמת מיוחד. היא נשמעת ונראית כמו מישהי מסרט על חייה של וויטני יוסטון. אחרי הד"ש היא נפתחה עוד קצת, השתפרה עוד קצת, העיזה יותר, נתנה לנו לטעום מהגרון שלה, אבל לא ממש המריאה לשחקים. היא נגעה ברגש והיתה טובה, אבל זה היה רחוק ממושלם.
ציון: 9
מילות השיר בשירונט

 

אסיף זילברמן - "קפה אצל ברטה"
_OBJנו, מתי ייגמר כבר הקריוקי הזה? אבא שלו יכול לאהוב אותו כמו שאבות אוהבים את בניהם, אבל אסיף זילברמן הוא לא זמר, לא באמת. הוא לא מרגש, הוא חוזר על עצמו, הוא מבצע ברמה של ערב קריוקי עם החבר'ה, גג מסיבת סיום יב' בתיכון. לא יותר. ללהקה צבאית ספק אם הוא מתאים. "קפה אצל ברטה" הוא שיר שאמור לרגש, על ידי זמר ששר את השיר בצורה שבאמת תיגע בלב של האנשים, בלי זה אין לשיר הרבה מה למכור. קפה אצל חארטה. לצערי הרב אסיף בקושי עובר כאן את סף הבמה, ונשמע נוקשה וחסר מעוף כמו בול עץ. פינוקיו, מתי תרד מהחוטים ותהיה כבר ילד אמיתי?
ציון: 7
מילות השיר בשירונט

 

סער דוידוב – "הלב דומע"
_OBJמבחינתי, יש כבר מנצח לעונה הזו. לא משנה לאיזה מקום סער "ראסטי" דוידוב יגיע בפועל - את העונה הזו הוא כבר ניצח עם האמת שלו והראפ שלו והסיפור האישי המדהים שלו. בנוגע לביצוע עצמו - הוא עושה כאילו כל פעם את אותו השיר, אבל כל פעם הוא מביא מחדש את הסיפור והאמת, והם מרגשים כל פעם מחדש ומנצחים כל פעם מחדש. יש אמנים כאלה, שהופעה שלהם היא מסע אחד ארוך של רגש נשפך ואמת אישית חזקה, שהקהל מזדהה איתם במאה אחוז. זה הסיפור של ראסטי, הראפר הראשון בישראל שגרם לי לבכות. צודקת קרן, הוא מתחיל מובס ומסיים מנצח.
ציון: 9

 

יפי ואושר אריכא – "אל תשליכני לעת זקנה"
_OBJבחירה מעולה של שיר, וביצוע קרוב למושלם. קולות יפים וצלולים שמסלסלים יפה את הקלאסיקה הזו של אביהו מדינה. השיר הזה כאילו נתפר עבורם במעמד הזה, שבו הם שרים להוריו של יפי, הסבא והסבתא של אושר. שוב חלוקת תפקידים יפה, שוב עלייה יפה למעלה, אושר פותח חזק ונהדר את הקול, ועולה גבוה גבוה. ויפי מחזיר לו עם הנועם והצלילות של שמן הזית הזך שיש לו בגרון. הם טובים לחוד, הם נפלאים ביחד. יופי של נאמבר.
ציון: 9.5
מילות השיר בשירונט

 

שרי נחמיאס - "You Oughta Know"
_OBJאוי, היא מדהימה. שרי נחמיאס, ואולי כבר כתבתי את זה אבל לא אפת לי, היא הכי קרובה בקאברים שלה לנינט ומארינה. גם בביוע הזה היא סוג של אלופה. שולטת בשיר, גם טקסטואלית, גם מוזיקלית. מצליחה לקחת אותו אליה כדי למנוע מהמבטא הלא מושלם מלפגוע בה. בקטעים שצריך לשיר מהר, היא שרה טוב, היא לא בולעת מילים, היא נמצאת שם כל הזמן, מחזיקה חזק את השיר העוצמתי הזה, כמו רוכבת על גבו של סוס דוהר או רכבת ההרים של החיים, ולא מרפה. היא ממשיכה לשחק אותה. תותחית.
ציון: 9.5
מילות השיר בשירונט

 

לירוז בלאס - "Fighter"
_OBJלירוז בלאס שרה נכון אבל חסרות לה אנרגיות, חסרה לה עוצמה, היא נשארת מרוחקת ומאופקת מדי, עסוקה מדי בלדייק, ושוכחת שצריך בשיר כזה לתת בראש באמת, להילחם כמו שצריך. כשהיא יורדת לקטע חלש זה כמעט נעלם, ואחרי הד"ש היא פתאום מגבירה כוח, אבל זה לא כובש. חבל כי היא מוכשרת, אבל לא מספיק. היא שרה טוב, אבל לא היתה חזקה מספיק.
ציון: 8
מילות השיר בשירונט

 

איקי לוי והראסטה היברו מן – "אתיופיה"
_OBJשיר מצויין, ביצוע מצויין. הרגאיי נולד בג'מייקה אבל כבר מזמן התחבר עם המולדת השחורה העתיקה, אפריקה. כמו שכבר הוכיחה אסתר רדא, החיבור בין רגאיי לאתיופיה הוא טבעי. השיר המקורי הזה "אתיופיה" הוא תמצית הישראליות החדשה, הבינלאומית, זו שבה רדא היא הנסיכה ועידן רייכל המלך. איקי לוי הוא זמר רגאיי נהדר והלהקה שלו מנגנת טוב מאוד. השיר הזה, שכתבה אימו, הוא בדיוק מה שאפשר לצפות מלהקת רגאיי ישראלית אמיתית. כמו ששר אהוד בנאי: ספיק אפ, דה לנגוויג' אוף דה היברו-מאן. שאפו.
ציון: 10