ניקי מינאג' 3 (צילום: Taylor Hill, GettyImages IL)
השנה שלה? ניקי מינאג' מקבלת פרס | צילום: Taylor Hill, GettyImages IL

זו הולכת להיות, כל הנראה, השנה של ניקי מינאג'. הראפרית בת ה-26 שמוצאה בטרינידד, והחברה הכי טובה של ריהאנה (שמוצאה מברבדוס, אגב), זכתה לאחרונה בשישה פרסים בטקס פרסי ה-B.E.T - ה"גראמי" של ההיפ הופ באמריקה, כולל פרס "אמנית ההיפ הופ הטובה ביותר", "תגלית השנה", "האמן החדש של השנה", "האמן שהכי גרם לך להסתכל עליו", ואולי הכי חשוב - "בחירת הקהל".

דואטים עם אמינם, קנייה ווסט וכמובן ריהאנה

הסינגל הראשון שלה, "Massive Attack" עם שון גארט, שנועד ליצור "באז" יצא כבר באפריל. באוגוסט הגיע סינגל הבכורה הרשמי "Your Love", שסימפל בגדול את אנני לנוקס, הגיע למקום ה-14 במצעד הבילבורד, מקום 7 במצעד ההיפ הוםפ ומקום ראשון במצעד הראפ. בכך הפכה לאמנית הראשונה מאז 2002 שמגיעה לראש המצעד מבלי שתהיה חתומה רשמית בחברה גדולה.

ניקי מינאג' 1 (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
מי מתעסק?! זו ניקי | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

בדרכה לצמרת ניערה מינאג' כמה הטרדות, כמו למשל הזמרת ליל' קים, שחבשה גם היא פאות בשנות ה-90' וטוענת שניקי גנבה ממנה את הלוק והסטייל. "אם היא לא מכבדת אותי אז שתלך להז...", אמרה קים לתקשורת באמריקה. מי שיצא להגנתה של מינאג' היה דרייק שאמר לה: "לא מעניין אותי מה ליל' קים אומרת, את יפהפיה", אבל התקפות של קים נמשכו.

שברה שיא עם 7 שירים בו-זמנית במצעד

באוקטובר היתה מינאג' לאמן הראשון בהיסטוריה ששבעה שירים שלו צועדים בבילבורד בו-זמנית. הישג שבישר על אלבומה "Pink Friday", שיצא לאחרונה וכבר הגיע למקום השני במכירות בארה"ב עם מעל ל-300 אלף עותקים, כלפניו רק קנייה ווסט - הישג מרשים לכל הדעות לדיסק בכורה.

ניקי מינאג' 2 (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
אני לא טינה טרנר ואת לא שלגיה. ניקי מינאג' | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

האלבום כולל ים של סימפולים מגניבים ושלל שיתופי פעולה עם ריהאנה ("Fly" - צפו בריהאנה אוחזת לה בישבן), צעקות על אמינם ("Romance Revenge"), דאנס-היפ עם קנייה ווסט ("Blazin"), וויל איי אמ ("Check It Out", עם סימפול מ"הוידיאו הרג את כוכב הרדיו") ודרייק ("Moment 4 Life"). מה עוד צריכה זמרת באלבום הבכורה שלה, מלבד פרגון כה גדול מכאלה כוכבים.

איטס ריינינג מן! הללויה!

עם ריהאנה היא שרה גם את "Raining Men" באלבום החדש של רירי "Loud", ואף אירחה אותה על הבמה בהופעה בניו יורק, לצד קנייה ווסט. כזכור, ניקי היתה מופע פותח לריהאנה בסיבוב האמריקני של "Rated R" לצדה של קשה.

רבים רואים במינאג' סוג של ליידי-גאגא-וואנאבי, או גרסה מחודשת לקשה. עם המראה מוחצן, הצבעוני , האקסטרוווגנטי, התלבושות, הפיאות, הציפורניים והאיפור. אבל מתחת לכל האריזה הזו מסתתרת מישהי שגם יודעת לשיר וגם לעשות מוזיקה.

זהות מינית לא ברורה

אחד האלמנטים במינאג' שמחזק את ההשוואות ללידי גאגא הוא הזהות המינית המבולבלת שלה. מגזינים באמריקה טענו שהיא ביסקסואלית. היא עצמה, בראיונות שונים, אמרה שהיא לא יוצאת עם נשים וגם לא עם גברים. אני מכבדת את כולם", אמרה, ואם צריך להגיד לבנות שהן יפות וסקסיות ואין מי שיגיד להן את זה - אני מוכנה לעשות זאת. אנשים תמיד מנסים להגדיר אותי ואני לא מוכנה להיות מוגדרת.

ההיפ הופ נהיה יותר גיי פרנדלי כמו שהעולם כולו נהנה יותר גיי פרנדלי, הוסיפה. קשה לי לראות ראפר גיי שייצא מהארון וידבר על זה בפתיחות, אבל אני מניחה שעוד אזכה לראות אחד כזה. גם על ענייני צבע וגזע היה לניקי מה לומר: אנשים מגדירים אותך כשחור או כלבן, אבל יש כל כך הרבה גוונים באמצע, צריך לאהוב את כולם כמו שהם ולתת להם צ'אנס.

ניקי מינאג' (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
גאגא, מאחוריך! ניקי מינאג' | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL
_OBJ

>> אחרי הפיל הכחול ומאיה בוסקילה - מי הזמר הבא שיככב ב"אח הגדול"?