בלאק פרנסיס, פיקסיז הופעה
בגבוי. בלאק פרנסיס, הפיקסיז | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

להקת ה"פיקסיז" הוציאה הבוקר (שישי) את השיר והקליפ "Bagboy", ראשון מאז 2004, אז יצא הסינגל "Bam Thwok" לרגל איחוד הלהקה. עיתוי הוצאת השיר החדש הוא כשבועיים אחרי שהבסיסטית הותיקה קים דיל הודיעה על עזיבת הפיקסיז, כשהיא מביאה לקיצן 25 שנות חברות בלהקה. "Bagboy" הוקלט באולפי "רוקפלר" בוויילס באוקטובר 2012 והופק מוזיקלית על ידי ג'יל נורטון.

בקליפ "Bagboy" נראה נער שעורך קניות, מגיע הביתה עם שקיות ואז מנפץ, הורס ושובר צלחות ושאר חפצים באמצעות אלת בייסבול. הוא גם מרסס על הקירות, משפריץ נוזל חשוד ומפעיל רימוני עשן, במעין התפרצות ונדליזם פרטית, ממנה הוא נרגע באמבטייה המכילה חלב ומעות דגני בוקר צבעוניים.

סולן הפיקסיז בלאק פרנסיס, אמר על השיר החדש: "את מילות השיר כתבתי, באופן מקרי, בבית קפה של רשת סטארבקס בכיכר הארווארד בקיימברידג'. 30-40 מטר מהמקום שבו לפני 25 שנה כתבתי חלק ממילות שיר ישן של הפיקסיז בשם ‘Break My Body'. 25 שנה אחר כך, אותו סטארבקס בכיכר הארווארד...זה נראה לי מעניין. המוזיקה של השיר הזה הסתובבה אצלי בשנים האחרונותהיו כמה הקלטות דמו שהכנתי עם ג'ואי ודיוויד בלוס אנג'לס לפני כמה שנים. העבודה על המוזיקה נמשכה, גם בהתייחס לרעיון לקליפ שהיה צריך לצאת לאור. מכאן שהבסיס המוזיקלי היה קיים וכבר רצה לצאת החוצה. זה מאוד פשוט, משהו שמבוסס על בלוז, קטע של שני תווים, באמת".

ביטלו הופעה בישראל ברגע האחרון בגלל לחצים פוליטיים

כזכור, לפני שלוש שנים ביטלה ה"פיקסיז" ברגע האחרון הופעה היסטורית בישראל עקב לחצים פוליטיים שגברו בעקבות פרשת המשט הטורקי וההשתלטות על הספינה מרמרה. הביטול היווה מכה קשה לפסטיבל הרוק "פיקניק" של המפיק שוקי וייס, והפיקסיז הפכו לסמל החרם התרבותי על ישראל והעלתה את חמתם של מעריצים רבים בארץ.

עם זאת, בשנה שעברה כתב גיטריסט הלהקה ג'ואי סנטיאגו: "נגיע אליכם, אולי בשנה הבאה", בתשובה לפנייה ממעריץ ישראלי. אנחנו עדיין מחכים.