הפרודיג'י (צילום: Jo Hale, GettyImages IL)
אותה אווירת פאנק-רוק מלוכלכת. הפרודיג'י | צילום: Jo Hale, GettyImages IL

הפרודיג'י – Invaders Must Die
הקאמבק המובטח של הניינטיז אמנם מתעכב (למרות גאנז נ' רוזס), אבל אין ספק שאלבום חדש של הפרודיג'י יכול לחמם את העניינים בגזרה, ולקצר לנו לפחות בקצת את הסבל מהרטרו האייטיזי, ששולט בעולם המוזיקה בארבע השנים האחרונות. אומנם יצא להם אלבום (לא מספיק מוערך) ב2004, אבל הפעם מבטיחים לנו איחוד מחדש של כל חברי הלהקה הותיקים, בפעם הראשונה מאז 97', מה שיכול לעורר התרגשות אצל לא מעט אנשים שטחנו את שלושת אלבומיהם הראשונים בתשעים. הטעימה הראשונה מתך האלבום שייצא במרץ היא קטע הנושא "Invaders Must Die", שאפשר להוריד עדיין בחינם באתר שלהם. גם אם הוא לא מגלה שום דבר חדש שלא ידענו על הפרודג'י קודם, עדיין הוא נותן עבודה עם ביט משכנע, ליין סינתי המנוני (עם הסאונד הכי ניינטיזי בעולם) ועם אותה אווירת פאנק-רוק מלוכלכת שאפיינה גם את האלבום האחרון ותשלוט כנראה עוד יותר בחדש. עובדה, אפילו דייב גרוהל בא להתארח על תופים.

מטאליקה סולן (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
ארבעה מיליון בשלושה חודשים. מטאליקה | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

מטאליקה – All Nightmare Long
שלושה חודשים מאז יציאתו וכבר אפשר להכריז על "Death Magnetic" כאלבום הקאמבק הגדול של 2008. עם כל הכבוד ל"Chines Demicracy" (ויש כבוד) גם אקסל רוז המתקמבק לא יצליח, כנראה, למכור 4 מיליון דיסקים תוך תקופת זמן כזו קצרה, כמו שעשו מטאליקה. ומדובר באלבום שאורך שיר ממוצע בו הוא 7 דקות. אחרי שהסינגל הראשון והמלודי "The Day That Never Comes" הקל עליהם בהופעות בתוכניות אירוח, מטאליקה כבר מרשים לעצמם להתפרע ומשחררים את "All Nightmare Long", מסע ארוך בן שמונה דקות של מטאל אייטיזי יעיל. כיאה למעמד הנוסטלגי זוכה השיר לוידאו-קליפ הזוי, שמורכב ממספר סרטונים סובייטים בדיוניים, שמתארים איזה פיצוץ מסתורי מתחילת המאה. או משהו כזה. מה שנקרא, למעריצים בלבד.

אלישה דיקסון – The Boy Does Nothing
למרות שגם באנגליה מתחרים ב"רוקדים עם כוכבים" רק סלבריטאים מסוג ג' ומטה שמחפשים תעסוקה, בניגוד אלינו שם עדיין מתים על הפורמט, שכבר חוגג שם עונה שישית עם רייטינג גבוה. זה גם היה המקרה של אלישיה דיקסון, לשעבר חברה בלהקת הבנות הבריטית הסופר מצליחה "מיסטיק" שקצת התקשתה לשחזר את ההצלחה בימי הסולו שבאו אחרי ונגררה בעל כורחה לתוכנית הריקודים הפופולרית. למזלה היא הצליחה לקחת את המקום הראשון בעונה הקודמת, מה שעוזר לה עכשיו באופן משמעותי בהתנעת קריירת המוזיקה. בניגוד לכל מיני משתתפי תוכניות ריאליטי שמשחררים סינגלים (מיקי לוין, אנחנו עדיין מחכים) נוראיים למדי, דיקסון מתגלה דווקא כלא פרייארית. "The Boy Does Nothing", הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה שלה, הוא ממתק פופי מהזן המדבק, שמלווה בהפקה "סיקסטיזית" אופנתית ומקצב ממבו חתונתי משהו, שאיכשהו מצליח לא להישמע זול מדי. מה שכן, אם אתם סולדים מריקודים, נסו להימנע מהקליפ.

איב EVE (צילום: Amy Sussman, GettyImages IL)
הלהיט שיביא את הקאמבק? איב | צילום: Amy Sussman, GettyImages IL

איב – Set It On Fire
אחרי אייקון, קנייה ווסט ורבים אחרים, מצטרפת גם הראפרת איב (EVE) לרשימת הקורבנות של מתקפת האלקטרו-פופ והיורו-פופ על ההיפ הופ האמריקני. "Set On Fire" החדש והדי מבאס שלה הוא כל מה שאפשר לצפות משיר שמנסה לרכב על גל אופנתי, בלי להסתכל לאחור. במילים אחרות: תשכחו מראפ בועט ומביטים מלוכלכים ופנו מקום לשירה עמוסת אפקטים ולסאונדים אלקטרוניים משומשים מהאייטיז. מצבה של איב בשנים האחרונות אומנם לא הכי מזהיר, עם אלבום רביעי שנדחה כבר כמה פעמים, וחצי להיט בקושי ("Tambourin" המפוספס), אבל בהתחשב בהתלהבות הנוכחית של האמריקאים מהמשמש הסגנוני הזה, יש בהחלט מצב שזה הלהיט שיביא לה את הקאמבק.