אין תמונה
ככה את נשמעת? מדונה

הפופ העולמי בעידן הרשת הוא יצור מתעתע, אבל גם כזה שאפשר לעשות בו נסיונות, וכולנו זוכרים את חמשת השירים החדשים של בריטני ספירס שצצו תוך יממה רק לפני חודש.

עכשיו זה קורה עם מדונה, מלכת הפופ הותיקה, שהכריזה על סינגל ראשון רשמי מאלבומה הבא בפברואר 2012, על אלבום במרץ ועל סיבוב הופעות החל מאפריל-מאי, שככל הנראה יגיע גם לישראל.

עד פברואר יש עוד כמה חודשים, אבל כעת דלפו לרשת שלושה שירים חדשים עליהם חתומה מדונה (הם אף מסונפים ל"MadonnaAudio" ביו טיוב). שלושתם נשמעים כדמואים לא גמורים עד הסוף, אלא סקיצות ברמה גבוהה, ובשניים מהם נשמע בבירור קול של זמרת אחרת.

באתר NME, הנחשב לסמכות בעולם המוזיקה, פרסם את הבלוגרים קטע קצר בן 42 שניות, המחבר שני חלקים מהשיר "Give Me All Your Love", בהמשך עלה לרשת אותו "Give Me All Your Love", שנשמע כמו שיר שמעריצה של מדונה שרה לה, עם אזכור של שירה הותיק "Lucky Star" וקריצות לרוק-פופ של האייטיז - כאילו שהבשורה החדשה של מדונה היא רטרו עמוק 30 שנה אחורה. האם מדובר בשיר חדש של הגברת? בדמו? לא ברור.

מה שברור הוא שלרשת יצאו עוד שני דמואים כאלה: "Love Is On Fire", שהזמרת בו לא בדיוק נשמעת כמו מדונה, אלא מישהי צעירה יותר, ו-"Dirty Liar", שגם בו ספק אם זו מדונה שרה. בשניהם, כך נטען, מדובר בדמואים שהמפיקים של מדונה מקליטים עם זמרות אחרות, כדי שיוכלו לעבוד טוב יותר על ההפקה המוזיקלית לפני שמדונה עצמה ניגשת להקליט את השיר בקולה שלה.

האם מדונה מחפשת רעש תקשורתי? האם היא "בודקת את השטח"? האם היא מאותתת לליידי גאגא (היריבה הכי גדולה שלה כיום, על פי מעריצי מדונה שמתעבים את גאגא) שגם היא יודעת לעשות טריקים ביו טיוב? או שמדובר בדליפות "אמיתיות"? בקרוב נדע תשובות יותר מדויקות.

>> הקליפ שאיחד את ביונסה, ליידי גאגא ובריטני ספירס