דיויד בואי, david bowie (צילום: Gettyimages IL, getty images)
תתחדש. דיויד בואי | צילום: Gettyimages IL, getty images

דיוויד בואי מוציא היום את אלבומו החדש: "The Next Day", ומשחרר אותו להאזנה חופשית דרך אייטיונז, כשבוע לפני המועד הרשמי. מאזינים ראשונים כבר הגדירו את האלבום כיוצא דופן באיכותו. הוא כולל 14 שירים שנכתבו כולם על ידי בואי והופקו על ידי שותפו המוזיקלי הותיק טוני ויסקונטי.

מהאלבום יצאו עד כה השיר והקליפ "Where Are We Now?" , שראה אור בדיוק ביום הולדתו ה-66 של בואי, והשיר והקליפ "The Stars (Are Out Tonight", בו התמודד בואי עם סיוטי לילה והגיל המבוגר.

אין תמונה
עטיפת האלבום החדש "The Next Day"

רשימת השירים באלבום:

The Next Day, Dirty Boys,The Stars (Are Out Tonight), Love Is Lost, Where Are We Now?,  Valentine's Day,  If You Can See Me, I'd Rather Be High, Boss Of Me, Dancing Out In Space,
 How Does The Grass Grow?, (You Will) Set The World On Fire, You Feel So Lonely You Could Die, Heat.

זהו אלבום ראשון לבואי מזה כעשור. אלבומו הקודם "Reality" יצא ב-2003. לפני ארבע שנים דווח שהוא עובד על אלבום חדש בברלין, אולם בואי כנראה התמהמה. בשנים האחרונות הוא לא הרבה להופיע, מאז שחווה התקף לב בזמן הופעה על הבמה בשנת 2004, והסתגר בביתו עם אשתו, הדוגמנית לשעבר אימאן, וביתם. היו שמועות שבואי פרש סופית מעולם המוזיקה, אולם הן כמובן התבררו כלא נכונות.

דיוויד בואי נחשב לאחד מגדולי אמני הרוק בהיסטוריה. מעריציו האדוקים של איש הזיקית בעל התחפושות, ציינו לאחרונה 40 שנה לאלבומו המיתולוגי "זיגי סטארדאסט". האלבום החדש הוא יום חג אמיתי עבורם (ועבור עולם הרוק והמוזיקה כולו)ף גם אם עדיין לא ברור האם בואי מתכנן לצאת להופעות בעקבות האלבום.

>> הפייסטה של "קלקסיקו" חזרה לבארבי