ביונסה, מחשוף
"מרגש אותי לנהל את עצמי". ביונסה אחרי שנפרדה מהניהול של אביה | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

ביונסה הכריזה היום כי אלבומה החדש ייקרא "4" (נסו להמר איזה מספר אלבום זה שלה), ובראיון לבילבורד האמריקני הוסיפה כי "למספר 4 יש משמעות מיוחדת בעיני". הוא מסמל לדבריה את יום הולדתה שחל ב-4 בספטמבר (היא בת 29 כיום) ואת יום נישואיה לראפר והמפיק המצליח ג'יי זי, שחל ב-4 באפריל. "להרבה אנשים יש בחייהם מספר מיוחד, ו-4 הוא המספר שלי, גם אמא שלי נולדה במספר הזה, גם אני וזהו גם יום נישואיי", הסבירה.

מובילה צבא של נשים במלחמה מול הדברים על שליטה בעולם

באותה נשימה משחררת דיוות הבוטילישס טיזר שני באורך של כדקה, למה שמסתמן כקליפ שיובל את האלבום - לשיר "Run The World (Girls", שלושה שבועות אחרי הטיזר הראשון והקצרצר. בטיזר נחשפת עלילת הבסיס של הקליפ - בעולם של מלחמות הנשלט על ידי גברים כוחניים מובילה ביונסה - פעם כמלכה עתיקה ופעם כגנרלית מודרנית - צבא של נשים שעתיד להילחם מול הגברים על השליטה ועל כיבוש העולם.

בדרך למהפכה הנשית שלה, ועל רקע של איזור תעשייתי ואיזור מדברי, מחליפה ביונסה שלל תלבושות - מפקדת קשוחה, נסיכה אפריקנית ועוד. על המסך מהבהבים פלאשבקים למצעדים צבאיים, דמויות סיניות, כתובות בערבית, מכ"מ צבאי וכוונות נשק ממוחשבות וטרמיות, חגיגה מיליטריסטית של ממש.

סינגל ראשון מאלבום חדש

"Run The World (Girls" הוא כזכור הסינגל הראשון מתוך אלבומה הראשון של ביונסה מאז "I Am... Sasha Fierce" שיצא ב-2008 והוא כולל סימפול מלהיט המועדונים "Pon De Floor" של מייג'ור לייזר.

ביונסה פיקט
אמי הגנרלית. ביונסה והדבר המוזר שיש לה בסנטר בקליפ החדש. צילום מסך מיו טיוב | צילום:

בראיון הודתה ביונסה כי השיר, אשר ספג ביקורות על האגרסיביות של הטקסט שלו, הוא "מסוכן" יותר מאשר הסאונד הרגיל שלה. "רק שמעתי את הטראק ואהבתי כי זה היה כל כך שונה. הוא הרגיש קצת אפריקה, קצת אלקטרוניקה עתידנית. זה הזכיר לי את מה שאני אוהבת, שהוא ערבוב תרבויות שונות ותקופות - דברים שבדרך כלל לא הולכים יחד - ליצירת צליל חדש. אני תמיד מנסה ללכת נגד הזרם. ברגע שאני משיגה משהו, אני פשוט מגדירה מטרה גבוהה יותר, ככה הגעתי למקום שבו אני נמצאת".

"הסגנון שלי התרחב"

מבחינת השפעות סיפרה ביונסה כי האלבום החדש מושפע מאדל מצד אחד ומאמן הביט האפריקני פלה קוטי מצד שני. "מצאתי גם המון השראה באר אנד בי של שנות ה-90, כמו ליונל ריצ'י, Earth, Wind & Fire, DeBarge, טינה מארי. הקשבתי גם הרבה ל"חמישיית ג'קסון", אדל, "פלורנס אנד דה מאשין" ופרינס. תוסיף לזה את השפעות ההיפ הופ שלי, ואתה יכול לשמוע כמה הסגנון שלי רחב".

במהלך הראיון חשפה ביונסה שהיא לא שכרה מישהו שיחליף את אביה מת'יו נואלס כמנהל שלה, אחרי שהם נפרדו מקצועית באפריל האחרון. "אני מאמינה שתפקיד ההורים להכין את הילדים לרגע בו יעמדו בזכות עצמם. בשלב זה, אני לוקחת את כל מה שאבא שלי ואמא שלי לימדו אותי, ואני מסוגלת לעשות דברים בדרך שלי. היינו בנקודה שבה היינו למדתי כל כך הרבה אחד מהשני, ועכשיו זה מרגש אותי לעשות את זה בכוחות עצמי ולשכור צוות שלי. התחלתי לנהל את עצמי".

>> שרי גבעתי בשיר ראשון באנגלית וראיון אישי על רכילות, פפראצי והוליווד