בריטני ספירס מופיעה (צילום: Patrik Stollarz, GettyImages IL)
הבריטנימאניה חוזרת | צילום: Patrik Stollarz, GettyImages IL

בריטני ספירס - Circus
האלבום החדש אומנם לא כזה מבריק וההופעות הטלוויזיוניות עדיין מביכות, אבל נדמה ששום דבר כבר לא יעצור את הקאמבק המזהיר של בריטני חזרה אל עולם המוזיקה. חמושה בסוללת יחסי ציבור אימתנית ובגלי הערצה מחודשים אצל הקהל האמריקני, מנפקת עכשיו ספירס בת ה27 (ממש השבוע) סינגל שני מתוך "Circus" שהוא לא רק שיר הנושא של הדיסק אלא גם אחד הבודדים מתוכו שבאמת שווה להוריד לאייפוד.

קולדפליי (צילום:  יחסי ציבור )
איזה נודניקים. קולדפליי | צילום: יחסי ציבור

קולדפליי וקיילי מינו - Lhuna
זהו זה סופי! אפשר כבר להכריז על קולדפליי כנודניקים הכי גדולים שייצר עולם המוזיקה ב 2008. כאילו לא הספיק לנו האלבום הבינוני "Viva La Vida", הרמיקס החלטוריסטי של ג'יי זי ל"Lost" וה EP הדנדש והמאכזב, משחררת עכשיו הלהקה לאור גם את הדואט המסקרן עם קיילי מינו, שהוקלט עם האוסטרלית הענוגה במהלך הסשנים של האלבום האחרון, אבל מצא את עצמו בסוף בחוץ. בניגוד למה שאפשר לחשוב, לא מדובר בשיר רע מדי, אלא יותר בשיר בסגנון קצת שונה ממה שקולדפליי מייצרים בדרך כלל, כשאת ההפקה המחניפה מחליפות הפעם אווירה טריפ-הופית ומלודיה שלא עובדת על האוזן בשמיעה ראשונה. לזכותם ייאמר שלא מדובר בסתם עוד דרך לסחוט מהמעריצים כסף כי את "Lhuna" יהיה אפשר להשיג רק באתר של ארגון הצדקה Red Wire, תמורת כמה דולרים לטובת תרופות לחולי איידס ברחבי בעולם.

לילי אלן – The Fear
למרות אלבום בכורה מצליח וסופר מוערך הצליחה לילי אלן להרוס לעצמה את התדמית די מהר בזכות כמה תקריות פפארצ'י מביכות והתחבבות יתר על הצהובונים באנגליה. בחברת התקליטים לא חשבו פעמיים ושלחו אותה להתחפר באולפן כדי להקליט דיסק שני, שיוכיח לנו שלא מדובר בעוד מקרה איימי ויינהאוסי. עכשיו מגיע הסינגל הראשון מתוך הדיסק השני שייקרא "It's Not Me, Its You" ומבהיר שלא ויינהאוס ולא נעליים. "The Fear" מתגלה כבר בשמיעה ראשונה כשיר פופ מעולה שבהחלט יכול לעמוד בגאון לצד להיטי האלבום הראשון, גם אם הפקת הסינת'-פופ שעוטפת אותו, כבר הספיקה לצאת מכל החורים בשנה האחרונה. אם לוקחים בחשבון גם את "Everyone's at It", המצוין שהעלתה למיי ספייס שלה באוגוסט האחרון, נראה שזה הולך להיות אחד האלבומים המעניינים של תחילת השנה הבאה.

טייק דאט בטקס פרסי המוזיקה הבריטית (צילום: Gettyimages IL, getty images)
ראויים, יחסית. טייק דאת' | צילום: Gettyimages IL, getty images

טייק דאת – Greatest Day

ניו קידס און דה בלוק – Dirty Dancing
מסתבר שהמשבר הכלכלי הנוכחי מייצר גלי געגועים עזים לתקופות תמימות יותר בעבר. זה כנראה ההסבר היחיד להצלחה הגדולה לה זוכות בימים אלה שתיים מלהקות הבויז-בנד הלוהטות של הניינטיז "ניו קידס און דה בלוק" ו"טייק דאת'". בעוד האחרונים רק ממשיכים את ההצלחה מהשנה שעברה ומצליחים לייצר גם שירים ראויים (יחסית) כמו "Greatest Day", מתגלה התחייה המחודשת של הנערים הותיקים מהבלוק כנוראית עוד יותר מזה של "בויזון". "Dirty Dancing" הוא כבר הסינגל שלישי מתוך אלבום הקאמבק שלהם "The Block", שלמרות הפקות מצד אושיות כמו אייקון, נשמע כמו משהו שיצא מהאופנה כבר לפני שני עשורים.