מיני ריפרטון, מרלנה שאו, אפרודיטס צ'יילד, ארתור ראסל, ז'אן לוק פונטי, ג'יי דילה, ואליס קולטריין – אלה רק חלק קטן מהאמנים שהשירים שלהם נכללים בפלייליסט האישי בן אלף השירים שקאריבו הוציא אתמול.

קאריבו, שם הבמה של האמן הקנדי דן סניית', התחיל להוציא אלבומים כבר בתחילת שנות האלפיים תחת השם מאניטובה, ומאז תיחזק את אחת מהקריירות המוזיקליות הכי מגוונות שיש, כשהאלבום האחרון והשביעי במספר, "Our Love", יצא בשנה שעברה.

בהתאם לכך, גם הפלייליסט שהוא שחרר כמחווה למעריצים שלו ולאמנים שקרובים ללבו, נע לאורך ספקטרום רחב של סגנונות, כולל סול, פסיכדליה, fאנק, ג'אז, האוס, קראוטרוק, אר אנ' בי, דיסקו, היפ הופ, טכנו, מוזיקה מאפריקה וטורקיה ועוד. הדבר היחיד שמשותף לכל הקטעים האלה הוא שקאריבו בחר אותם, ומשום שמדובר באחד הדי.ג'ייז הכי אניני טעם שפועלים כיום, זה אומר לא מעט.

בהודעה ששחרר למעריצים ביחד עם הפלייליסט הוא כתב בין היתר "השנים האחרונות בחיים שלי היו מדהימות, הרבה תודות לכם - אז חשבתי על דרך לומר לכם תודה. כפי שאתם יכולים לדמיין, מוזיקה היתה חלק מרכזי מהחיים שלי מאז שהייתי טינאייג'ר, ולאורך השנים נחשפתי להרבה דברים שנשארו איתי. אספתי את מרבית המוזיקה הזאת כאן – וחשבתי שלחלוק אותה אתכם זאת הדרך הכי טובה לומר תודה". קאריבו הדגיש שהוא לא בחר את השירים על פי סדר מסוים, אלא שלף אותם באקראי מהמחשב שלו, ולכן המליץ למאזינים לשמוע אותם על שאפל.

כרגע יוטיוב מונעת מאתרים להטמיע את הרשימה המלאה ומגבילה אותה ל-200 השירים הראשונים בלבד, אבל אפשר למצוא את הפלייליסט כולו כאן, או באתר המיקסטייפים הישראלי Suan. עכשיו אתם רק צריכים להודיע לבוס שלכם שאתם לא מגיעים לעבודה בשבוע הקרוב ולהתחיל לחפור. מי יודע? אולי מסתתר שם שיר של פאר טסי.