אין תמונה
"תודה לך מרי". דיויד בואי, גרי אולדמן ושאר הדמויות בתמונת הסיום של הקליפ

בגיל 66 ממשיך דיוויד בואי להיות רוקר רלוונטי ומרתק. אתמול הוא הוציא את הקליפ הפרובוקטיבי ל"The Next Day", שיר הנושא והסינגל השלישי מאלבומו "The Next Day", שיצא לפני כחודשיים וכבר הוכתר כ"אלבום הרוק של השנה" על ידי מבקרים בכל העולם.

אחרי שבסינגל הראשון הסינגל הראשון "Where are we now" הוא סימן את הכיוון הכללי של האלבום - התרסה כלפי המקום בו נמצאת התרבות העכשווית ובקליפ של הסינגל השני "The Stars (Are Out Tonight" התמודד עם הזדקנות וסיוטי לילה, כעת מגיעה הפרובוקציה האמיתית.

בקליפ החדש שלו מציג בואי קבוצת אנשי דת שנקלעת לפיק-אפ בר וכוללת את בואי עצמו בתפקיד הזמר והמטיף, קרדינל שמתעסק עם זונה, נזיר שסופג מהלומות, כומר בגילומו של השחקן גרי אולדמן שזועק כלפי בואי, את מריה הקדושה בגילומה של השחקנית הצרפתיה זוכת האוסקר מריון קוטילר, כלה עירומה ביום חופתה שמושפרצת בקילוחי דם, אישה דומעת שמתפללת לנס, תופעת ה"סטיגמטה" - עינוי הצלפות על גב חשוף בשם הדת וסבל הקדושים המעונים  וזוג עיניים שמוגשות על מגש מלצרים.

כל אלה יחד מתערבבים למערבולת של דרמה וטירוף, עד שכיבכול מגיעה הבשורה מהשמיים. בסיומו של הסשן חוצה הגבולות שנגלה בקליפ מודה בואי בתפקיד הקדוש בלעג למריה הקדושה על כל הטוב שהרעיפה על העולם "תודה לך, ותודה לכולם", הוא חותם את הקליפ ולמעשה מסכם בדרכו האירונית את דעתו על המקום אליו הובילה הדת הנוצרית את העולם. את הקליפ ביימה האיטלקיה פלוריה זיגיזמונדי, שביימה גם את הקליפ הקודם של בואי.

אחרי שהקליפ עלה אתמול ליו-טיוב וזכה לביקורות קיצוניות, מיהרו באתר הוידיאו להסיר אותו, והחזירו אותו עם הגבלת צפייה מגיל 18 ומעלה בלבד. "גם אנחנו עושים טעויות לפעמים", נמסר מדוברות האתר.

אין תמונה
כלה מושפרצת דם בקליפ של דיויד בואי

אין תמונה
מי רוצה עיניים

 

מקרטני ה"חיפושית" הותקף על ידי ארבה

אין תמונה
"התנועה שאתה צריך היא על כתפך". פול מקרטני והארבה בהופעה בברזיל

ב"היי ג'וד", אחד השירים הכי מפורסמים של הביטלס, כתב פול מקרטני את השורה "The Movement You Need Is On Your Shoulder", אבל גם לא הוא שיער לעצמו מה יקפץ לו על הכתף ביום מן הימים.

ולא מדובר ב"חיפושיות" - אלא דוקא בלהקת חגבי ארבה ירוקים ודוחים למדי, שנקלעה למופע של מקרטני בעיר גויאניה בברזיל והתעופפה מסביב לבמה עליה הופיע. מקרטני האמיץ, שניגן אותו זמן בפסנתר המפורסם שלו, ניסה לקבל את המתקפה ברוח טובה ולהמשיך כרגיל.

מדובר במופע הפותח של סיבוב הופעות חדש של מקרטני בשם "Out There", במסגרתו פינק הרוקר המתבגר את מעריציו הברזילאים בלהיטים רבים של הביטלס. אחד מהם היה "Eight Days A Week" אותו לא ביצע מקרטני על הבמה מאז הופעות של הביטלס עצמם בשנת 1965. רשימת השירים כללה גם את Paperback Writer, Let It Be, Hey Jude, We Can Work It Out וכמובן Yesterday.

 

אין תמונה
"The Movement You Need Is On Your Shoulder"