לילי אלן, lily allen (צילום: Ben Stansall, GettyImages IL)
בקלות אחד הדיסקים המוצלחים של השנה. לילי אלן | צילום: Ben Stansall, GettyImages IL

לילי אלן – Not Fair
בניגוד ללא מעט תחזיות שחורות של מבקרי מוזיקה מאותגרי צהובונים, הצליחה לילי אלן לדלג בקלות על מה שנקרא משבר האלבום השני עם "It's Not You It's Me", דיסק שהוא בקלות אחד מהמוצלחים של השנה. אחרי הלהיט הראשון "The Fear" שחרך את הרדיו גם אצלנו, היא מקבלת עכשיו את פני האביב באווירת קאנטרי משמחת עם הסינגל השני והמעולה "Not Fair". השיר זוכה במקביל לקליפ באווירה רטרואית משמחת, שאולי קצת מקלה על האכזבה שלה מאותו חבר חדש שהיא אומנם נורא מחבבת, אבל ביצועיו במיטה לא ממש משאירים לה סיבה אלא לזרוק אותו.

אין תמונה
סצנה בלתי נשכחת. אלטון ג'ון

איירוניק ואלטון ג'ון – Tiny Dancer
הסצנה הבלתי נשכחת בסרט "Almost Famous" הפכה את השיר "Tiny Dancer" של אלטון ג'ון ללהיט היסטרי, לא מעט שנים אחרי שיצא לראשונה בתחילת שנות השבעים באלבום "Madman Across the Water" . אחרי שלל קאברים וגרסאות דאנס נוראיות לשיר בשנים האחרונות, מנסה עכשיו הדיג'יי והמפיק Ironik להעניק לו גרסת היפ הופ ראויה וגם מסמפל את השיר המקורי בפזמון. התוצאה די חביבה, אבל בטח לא עומדת בסטנדרטים של אמינם, שלפני כמה שנים סימפל את "Indian Sunset", שיר אחר מאותו אלבום, בשיר "Ghetto Gospel" של טופאק.

כריס קורנל מאכזב; אשר רות' לוהט

אין תמונה
מזל שבהופעות הוא שר סאונדגארדן. קורנל

כריס קורנל – Part Of Me
גם הבשורה המשמחת על הגעתו של כריס קורנל לארץ ביוני הקרוב' אחרי הביטול המאכזב בשנה שעברה, לא מחפה על האכזבה מהאלבום החדש שהפיק לו טימבלנד. מדובר ביצור כלאים מוזר במיוחד בין רוק, פופ והיפ הופ, שניסה להגניב ויצא בדיוק ההפך. לא מפתיע שיציאתו התעכבה לפחות בכמה חודשים, עקב התעלמות מוחלטת של הרדיו האמריקאי מהתוצאה הסופית. "Scream" אומנם נכנס השבוע למקום העשירי במצעד האלבומים של הבילבורד, אבל סביר להניח שבשבוע הבא הוא כבר יעלם הרחק מעבר לעשרים הגדולים, ולו רק בגלל הסינגל החדש והנוראי "Part Of Me", שנעטף רחמנא ליצלן בנגיעות לטיניות. מזל גדול שבהופעות קורנל מבצע בעיקר קלאסיקות מימי "סאונדגארדן" ואלבום הסולו הראשון והמעולה "Euphoria Morning".

אשר רות' – I Love Collage
אם יש משהו שצעירים אמריקאים ממש אוהבים, זה מסיבות בקולג'ים. כי איך אפשר להגיד לא לאלכוהול, בחורות, סמים ומוזיקה. ולאו דווקא באותו סדר. ועל זה בדיוק מדבר הלהיט ההיסטרי של אשר רות', ראפר לבן ושנון מפנסליבניה (שכמובן כבר השווה לאמינם), שמצליח לתאר מצוין בשלוש דקות (בעיקר בקליפ) את האווירה שאופפת מסיבות מהסוג הנ"ל. כמובן שהרדיו האמריקאי התקשה להישאר אדיש והפך את השיר, שמבוסס על להיט ישן של וויזר, לאחד הלהיטים הכי גדולים באמריקה כרגע. הלהיט גם זוכה לרמיקסים לא רשמיים מצד הראפרים ליל וויין וג'ים ג'ונס. האלבום המלא של רות' "Asleep in the Bread Aisle" אמור לצאת בחודש הבא, אבל עם כל החיבה ליציאה הנוכחית של איש, זה כנראה יהיה עוד מקרה קלאסי של וואן היט וונדר.