ג'יי זי קורט
מה קורט היה אומר על זה לג'יי זי וטימברלייק

אחרי שמיליון משתמשי "גאלאקסי" קיבלו את האלבום החדש של ג'יי זי "Magna Carta Holy Grail", ישירות לסלולר כבר ב-4 ביולי, יום העצמאות של ארצות הברית, הלילה יצא האלבום המלא באמריקה. משמעות השם היא חיבור בין "הגביע הקדוש" - ממנו שתה ישו ב"סעודה האחרונה" לפני צליבתו, לפי המסורת הנוצרית, לבין ה"מגנה כרטא" - מגילת הזכויות שהעניק מלך אנגליה ג'ון-בלי-ארץ לאצילים בשנת 1215 ונחשבת למהלך הראשון בדרך לדמוקרטיה בהיסטוריה המערבית.

עם יציאת האלבום נחשף שיר הנושא, "Holy Grail", בו מארח ג'יי זי את ג'סטין טימברלייק, שאמור לצאת איתו הקיץ לסיבוב הופעות. השיר מתחיל בדקה וחצי שירה של טימברלייק, עד שג'יי-זי חותך אותו עם הראפ, ואז, אחרי 2 דקות, מגיע ציטוט מ"Smells Like Teen Spirit", הלהיט הקלאסי של להקת נירוונה, כולל שימוש במלודיה המקורית. טימברלייק שר: "And we all just/ Entertainers/ And we're stupid/ And contagious", וחוזר לשיר החדש.

קורטני לאב, אלמנתו של סולן נירוונה המנוח קורט קוביין אישרה לג'יי-זי להשתמש בקטע מהלהיט הכי גדול של בעלה המת ואמרה: "אני נותנת לג'יי זי להשתמש במילים - פרנסיס (הבת שלה ושל קוביין) היתה משתגעת ם היא היתה יודעת את זה. ג'יי זי הוא ענק ואנחנו חברים. אני תכוונת, אנחנו לא חברים-הכי-טובים או משהו..". בהמשך הוסיפה לאב: "הם השתמשו בזה ללא רשות, שזה קצת מעצבן, אבל הצד העסקי טופל, אז זה בסדר".

בשיר נוסף באלבום בשם "Heaven" ג'יי-זי מצטט מלהיט ענק אחר שיצא בשנת 1991 - "Losing My Religion" של R.E.M, ושר: " That's me in the corner / That's me in the spotlight / Losing my religion".

האזינו לאלבום החדש של ג'יי-זי במלואו:

האלבום של ג'יי-זי כולל שיתופ פעולה נוספים, כמו עם הראפר גדל הגוף ריק רוס בשיר "FuckWithMeYouKnowIGotIt" ועם הזמר-ראפר פרנק אושן ב"Oceans".

בורח מהמשטרה עם ביונסה המאוהבת

אבל החיבור המגניב ביותר הוא עם אשתו של ג'יי-זי, הכוכבת ביונסה נואלס, בשיר "Part II (On the Run". השיר הוא מעין המשך לדואט המפורסם שלהם "'03 Bonnie and Clyde" מלפני ארבע שנים. השיר מדבר על בחור "רע" ועל הבחורה הטובה שלו שנמצאים בבריחה מהשוטרים, הבחורה הופכת את הבחור לטוב, בעוד הופך אותה ל"רעה".

הדואט החדש של ג'ייזי וביונסה: "Part II (On the Run"

ביונסה פותחת את השיר ב"מי בכלל רוצה אהבה מושלמת? קלישאה קלישאה קלישאה", ובהמשך היא שרה: "לא אכפת לי שאנחנו בורחים, העיקר שאני לצדך / אם לאהוב אותך זה פשע -תגיד לי למה אני מוציאה ממך את הטוב שבך / אני שומעת סירנות כשאנחנו עושים אהבה / רועשות כמו הגיהנום, אבל הם לא יודעים שהם רחוקים מאיתנו / אני אוחזת בלב שלך ובאקדח שלך / לא אכפת לי שהם יבואו, אני יודעת שזה מטורף".

ג'יי זי עם פרנק אושן ב"Oceans"

ג'ייזי מצטט את R.E.M בשיר "Heaven"

>> סטינג מתחנן לחזר לאשתו בשיר חדש