אין תמונה
איזה שועלים. הבלקן ביט בוקס

ההרכב הישראלי בלקן ביט בוקס הפך להיות בשנים האחרונות ספק תוכן מוזיקלי לאמנים מתעשיית הפופ העולמית. הדוגמאות הבולטות הן ג'ייסון דרולו שסימפל את "Hermetico" בשיר "Talk Dirty", ודיפלו, שהפיק למאק מילר את "Goosebumpz" והשתמש ב-"Bulgerian chicks".

עכשיו מגיע תורו של הצמד הנורווגי הקומי-מוזיקלי "Ylvis", שהתפרסם בשנה שעברה בלהיט "The Fox". הנורווגים משתמשים בקטע של הבלקנים "Adir Adirim" לקליפ החדש שלהם "Mr. Toot".

השיר ההומוריסטי שלהם מספר על מיסטר Toot, זקן טורקי עם צליל מיוחד, שגורם לכל הטורקים, מהעבד ועד הסולטן, לרקוד לפי הקצב שלו.  מיסטר Toot עצמו הוא זקן עם שיניים בעיתיות שיושב סביב המדורה עם הסולן ועושה עם הפה את ה"פה פה פה", שהיה קיים כבר בשיר המקורי של בלקן ביט בוקס.

"אתם יכולים להרוג את האיש אבל לא את ה-Toot", טוען השיר, וכולם שרים במקהלה "נגן את זה מיסטר Toot!". "Ylvis" לא שוכחים לתת קרדיט בשיר שלהם לאורי קפלן ותמיר מוסקט ה"בלקנים", כשניים מיוצרי המוזיקה בשיר.

"אנחנו מאמינים באבולוציה של מוזיקה בצורת רימיקסים וסימפולים", אומרים חברי הבלקן ביט בוקס, "ושמחים לקחת חלק בתהליך הזה, שמתרחש בתעשייה במגמה הולכת ומתגברת בשנים האחרונות".