דיוויד גואטה הוא מהאמנים שהחלטה אמנותית שלהם יכולה לשנות שווקים שלמים. במיוחד כשהוא יוצא בהצהרה לפיה אלבומו החדש "Listen", שייצא ב-21 בנובמבר (שבועיים אחרי יום הולדתו ה-47) עומד "להישמע כמו משהו שעדיין לא עשיתי בעבר".

השיר הראשון מהאלבום, "Lovers On The Sun", שלא נחשב לסינגל רשמי אלא ל"קטע באז", דווקא נשמע כמו משהו שמישהו אחר עשה בעבר - אביצ'י, ששותף ליצירת השיר, והביא לגואטה את הקאנטרי-דאנס.

מאותו הקטע הרוויח גואטה זמר-מבצע חדש, סם מרטין (ששיתף עד כה פעולה גם עם מארון 5, זיגי מארלי, ואחיו קונור מרטין בצמד משלהם). מרטין מבצע גם את השיר החדש של גואטה, "Dangerous", שיוצא היום כסינגל רשמי ראשון מהאלבום. מרטין גם היה שותף ליצירת שני השירים, וזוכה מגואטה לדחיפה שמזכירה את מקרה סיה.

התוצאה היא אכן משהו שלא שמענו מגואטה עד כה - סוג של רטרו-פופ-דאנס על התפר שבין סוף האייטיז ותחילת הניינטיז, עם פתיחה של פסנתר, מיתרים, אפקטים של תזמורת, גיטרה חשמלית שנכנסת בבית השני, וביט אולדסקולי - אלמנטים שמזכירים למה גואטה הוא למעשה תלמיד כל כך מוכשר של דאפט פאנק. יהיו אף כאלה שיאמרו שהלחן בפזמון מזכיר קצת את "I'm Never Gonna Dance Again" של ג'ורג' מייקל.

הימור מפוכח: מדובר בלהיט רדיו בטוח, שנדבק לאוזן מהאזנה ראשונה (כולל האו או או שכולם יזמזמו במכוניות), ואחד השירים שתשמעו הכי הרבה בחודשים הקרובים, עד שתתחילו להיות מסוכנים לכל מי שישדר אותו.