דיויד בואי, david bowie 2 (צילום: Gettyimages IL, getty images)
חוזר. דיויד בואי | צילום: Gettyimages IL, getty images

דיוויד בואי, מגדולי אמני הרוק בהיסטוריה, חוגג היום (שלישי) את יום הולדתו ה-66, זמן מצויין עבורו להוציא שיר חדש וקליפ חדש מזה עשור, שיר יפה יפה בשם "Where Are We Now?". מדובר למעשה בסינגל ראשון מתוך אלבום חדש של דיוויד בואי שייקרא "The Next Day".

האלבום החדש יהיה הראשון של בואי בעשור האחרון. אלבומו הקודם "Reality" יצא ב-2003. לפני ארבע שנים דווח שהוא עובד על אלבום חדש בברלין, אולם בואי כנראה התמהמה. בשנים האחרונות הוא לא הרבה להופיע, מאז שחווה התקף לב בזמן הופעה על הבמה בשנת 2004, והסתגר בביתו עם אשתו, הדוגמנית לשעבר, אימאן, וביתם. היו שמועות שבואי פרש סופית מעולם המוזיקה, אולם הבוקר שמועות אלה מתבררות כלא נכונות.

מדובר בבשורה של ממש עבור מעריציו של בואי, איש הזיקית בעל התחפושות, שציינו לאחרונה 40 שנה לאלבומו המיתולוגי "זיגי סטארדאסט". גם אם עדיין לא ברור האם בואי מתכנן לצאת להופעות חדשות בעקבות האלבום, שצפוי לצאת בחודשים הקרובים.

בהודעה שהוציאה לעיתונות חברת התקליטים "קולומביה" נמסר כי "14 השירים באלבום נכתבו כולם על ידי בואי והופקו על ידי שותפו המוזיקלי הותיק טוני ויסקונטי.

"דיוויד בואי נוהג להישאר בצללים ולהתחמק מתעשיית התקליטים והתקשורת, למרות שהרפרטואר המיוחד שלו הביא למכירות של 130 מיליון עותקים מאלבומיו במהלך השנים. כמו כן הוא תרם רבות לעולמות האופנה והאמנות ועורר שיח תרבותי בנושא ההביטוי המיני של האדם המערבי".

>> להקת "סווייד" עם שיר חדש להורדה חופשית, מתוך אלבום חדש