אין תמונה
איש המראות ב"רפלקטור" של ארקייד פייר

להקת האלטרנטיב-רוק הקנדית המוערכת "ארקייד פייר" ("Arcade Fire"), מוציאה את הסינגל החדש והמעולה "Reflektor", בו מתארח דיוויד בואי בשירה וקולות רקע - בתזמון של 4:54 בשיר.

"Reflektor", הוא שיר הנושא מאלבומם החדש והרביעי שצפוי לצאת רשמית ב-28 באוקטובר. הסינגל הושק בדיוק ב-9.9 בשעה 9 בבוקר (שעון אמריקה), אחרי סדרת טיזרים שבישרו על בואו.

את השיר והאלבום כולו הפיקו "ארקייד פייר" יחד עם ג'יימס מרפי, אחד מגיבורי הסאונד של העשור האחרון בהרכב "LCD Soundsystem", שאף הופיע בישראל והפיק השנה אלבום ל"יה יה יה'ס". להפקה שותף גם מרקוס דראבס, שעבד עם קולדפליי, ביורק וממפורד אנד סונז.

המהלך שעושים "ארקייד פייר" בשיר "Reflektor" מזכיר מהלך דומה שעשו U2 באלבומים "Achtung Baby" ו"Zooropa" - להקת רוק נחשבת שמתחברת למפיק מוזיקלי אופנתי, שיעניק לה צליל חדש וייקח אותה למקום אחר. האמת שגם "מוניקה סקס" המקומיים עשו את זה באלבומם האחרון "מנגינה" עם עופר מאירי.

את הקליפ המצוין של "Reflektor", שאורכו יותר משבע דקות, ביים הצלם המוערך אנטון קורבין, שעבד עם אמנים כמו ג'וי דיוויז'ן ודפש מוד. הוא מתאר מסע חלומי (או סיוטי) של מובילי הלהקה, הבעל והאישה וין בטלר ורז'ין שסיין, בטנדר שבחלקו האחורי מנגנת להקת בובות שהיא העתק של "ארקייד פייר" האמיתית. הם נוסעים בלילה וביום אל איזור כפרי, הבובות נושאות ארון קבורה בו מתגלה בובת ילדה. בהמשך מופיעה דמות עשויה כולה ממראות ונוצר מפגש עם חברי הלהקה בשר ודם. חברי להקת הבובות מפנים מראות לכיוון השמש ובלילה הם מובלים על ידי כדור מראות - קליפ עם ויזואליה חזקה שיכול להיות נתון לשלל פרשנויות.

לקליפ יש גם אופציה אינטראקטיבית, שיצר וינסנט מוריסט ונמצאת באתר הרשמי של הפרויקט. האופציה הזו מאפשרת לצופה לשלוט בתאורה ובזוויות הצילום, עם המלצה לעשות זאת בדפדפן Chrome.

אין תמונה
להקת הבובות ב"רפלקטור" של ארקייד פייר