אמצע ינואר, תעשיית המוזיקה נמצאת בסוג של לימבו. מצד אחד עדיין מעכלת את סיכומי השנה שעברה, מצד שני מתחילה להתכונן לסחורה הראשונה של 2011. בינתיים תקופת הביניים הזאת בעיקר שקטה, אבל טפטופים מתחילים לרדת, ואפשר לשמוע את האור בקצה המנהרה. הנה כמה מהשמות שהתחילו מוקדם וינסו עלינו את האלבומים החדשים שלהם כבר משבוע הבא. חלקם ייעלמו כלעומת שבאו, אחרים ככל הנראה נמצאים על ספו של מסע ארוך יותר. 12 שירים לוויקאנד חורפי למחצה.

The Vaccines – Post Break Up Sex

אחת מהבטחות הרוק'נרול האנגליות הגדולות של 2011. קצת סטרוקס, קצת ארקטיק מאנקיז, מה יכול להיות רע? נחכה ונראה.

The Decemberists – January Hymn

הלהקה מפורטלנד מוציאה בשבוע הבא את אלבומה השישי, The King is Dead, ואני כבר יכול להגיד שהוא ממש טוב. רוח REM מרחפת מעליו, ולא רק בגלל שפיטר באק מנגן בשלושה שירים, והאווירה הכללית היא של אמריקנה חמימה. הנה הקטע מתוכו שאני כרגע הכי אוהב.

REM – Oh My Heart

ואם כבר REM, הנה עוד שיר שהם שחררו מתוך החדש שלהם, Collapse Into Now, שייצא במרץ. הבטחה לקאמבק משמח.

Iron and Wine – Tree by the River

גם סם בים חוזר, ובאלבום הרביעי שלו תחת השם איירון אנד וויין, Kiss Each Other Clean, שייצא ב-25 לינואר, הוא מבטיח אלבום "עם מוזיקה כמו זאת שאנשים שמעו בילדותם, במכונית של ההורים שלהם... שירים של רדיו מתחילת-אמצע שנות השבעים". אני בעד כמובן.

James Blake - Limit To Your Love

מהמסומנים הכבדים של השנה הקרובה, בלייק האנגלי, פסנתרן קלאסי בהכשרתו ומפיק דאבסטפ, התחיל לעשות קולות של רוצה להיות בפרונט כבר ב-2010, ובפברואר ייצא אלבום הבכורה שלו. נמתין להתפתחויות, ועד אז הנה קאבר שלו לקטע של fiest. והוא רק בן 22.

 

Jamie Woon - Night Air

כמו בלייק, גם ג'יימי וון האנגלי משתעשע עם סול, אר אנ' בי, בלוז ודאבסטפ. ויש עליו גם חתיכת קול. השמעתי הרבה דברים לאחת שאני משמיע לה דברים בתקופה האחרונה, ורק כשהגיע הקטע הזה היא עצרה כדי להתעניין. אז הנה.

Smith Westerns – Only One

חבורת הצעירים משיקגו מוציאה את אלבומה השני, Dye it Blond, בשבוע הבא, והאדמה בוערת.

White Lies – Strangers

ב-2009 ווייט לייז הלונדונים היו הבטחה גדולה, שעד היום, להוציא כמה סינגלים נחמדים, לא ממש מומשה. אולי זה יקרה באלבום השני שלהם, Ritual, שיוצא בשבוע הבא. הכיוון, בהשראת המפיק אלן מולדר, הוא אייטיזי רקיד. לא יודע אם מדובר באיום או בהבטחה. הנה קטע מתוכו בלייב.

Cage The Elephant - Right Before My Eyes

אולי השיר הכי מוצלח מתוך האלבום החדש של הלהקה מקנטקי,Thank You Happy Birthday, שיצא השבוע. אולד סקול אינדי.

The Get Up Kids – Shatter Your Lungs

הלהקה מקנזס סיטי מנסה להתקמבק עם אלבום ראשון מאז 2004, There are Rules שמו, שייצא בסוף החודש. אימו להמונים.

(Adele - Rolling In the Deep (Jamie xx Shuffle

ושתי בנות נכונות לסיום. השיר הזה של אדל נטחן ברדיו, הנה רמיקס חביב שלו שעשה ג'יימי מה-XX. האלבום החדש של אדל נוחת בפברואר.

Ellie Goulding - Only Girl in the World

ולסיום קטע שהוקלט לפני חודש בשביל רדיו 1 האנגלי, אבל לא מגיע לו להיענש בגלל זה. אני אוהב את אלי גולדינג, ובעיקר אוהב את הקאבר הזה שלה לריהאנה. גולדינג כבר סומנה לגדולות, השנה זה אמור לקרות באמיתי.

עוד מוזיקה עם ריח של הבטחה בקורדרוי, הבלוג של מני אבירם

>> לפוסט הקודם: שירים שכיף להתחיל איתם שנה
>> האם ליהיא עולה לעתי על העצבים?