ריהאנה ואמינם - "Love the Way You Lie – Part 2"

אין תמונה
הבנו שאת פגועה. ריהאנה

כולנו התרגשנו לפני חודשיים כשיצא  "I Love the You Lie", הסינגל המצוין והקליפ המעניין לא פחות, של אמינם וריהאנה. השיר והקליפ הציגו באופן מוחשי למדי את מערכת היחסים הבעייתית משהו שהייתה בין אמינם ואשתו לשעבר, קים.

ואם יש משהו שגם ריהאנה מכירה מקרוב, זה מערכת יחסים בעייתית. שבועיים לפני יציאת האלבום החדש שלה, "Loud", ושבועיים אחרי הסינגל הראשון מתוכו, "Only Girl (in the World", יוצאת הגירסה הנשית ל"הייתי במערכת יחסים דפוקה, אבל עכשיו אני בסדר" - "Love the Way You Lie – Part 2".

בעיבוד איטי ונשי יותר מגוללת ריהאנה בעזרתו של אמינם את הצד שלה בסיפור הזוגיות ההרסנית שהייתה לה עם כריס בראון. למרות שההתמודדות עם ההתעללות והפרידה נטחנו עד דק באלבומה האחרון, "Rated R", נראה שהפעם מסתכלת על הדברים ממבט מרוחק ובוגר יותר, כפי שמעיד הטקסט של השיר. כל שנשאר הוא לבחון מי יספק את הלהיט הגדול יותר, "רי רי" או אמינם?

 

איימי וויינהאוס - "It's My Party"

איימי ווינהאוס (צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL)
או, שלום, באמת, איפה היית? איימי וויינהאוס | צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL

אפרופו מערכות יחסים הרסניות, גם איימי וויינהאוס מספקת השבוע שיר סמי-ביוגרפי. אחרי 4 שנים של דממה מוזיקלית (אבל הרבה רעש ופרובוקציות מול המצלמות), דלף השבוע לרשת הסינגל "It's My Party", גרסת כיסוי ללהיט של לסלי גור מ- 1963. זאת לאחר שהוויינהאוסית הציעה נישואין לפני שבועיים לבן זוגה לשעבר רג טראביס ונדחתה.

השיר יופיע באלבום האוסף "Q: Soul Bossa Nostra" של המפיק קווינסי ג'ונס, שהיה אחראי על הגרסה המקורית שלו, וקיבץ לפרויקט שמות נוספים כמו לודקריס, אשר, ג'ניפר האדסון וג'יימי פוקס.

הביצוע עצמו לשיר מצוין ונשמע טבעי, כאילו נתפר במיוחד למידותיה של וויינהאוס. גם הפעם אחראי להפקה המושלמת מארק רונסון, הגאון שרקח את "Back to Black", האלבום איתו פרצה וויינהאוס לחיינו, וזאת למרות שרק לפני שבועיים צייצה לו איימי בטוויטר שהוא "בגדר מת" בשבילה. מזל שבמציאות הוא לא.

 

הבלאק אייד פיז - "This Time (Dirty Bit"

מי שלא הצליחו ליצור סינגל עם סאונד נקי וקלאסי הם ה"בלאק אייד פיז". הלהקה שאחראית לשורת להיטים (ויש שיאמרו זוועות מוזיקליות) רבים מהשנים האחרונה התעלתה על עצמה בסינגל החדש (והזוועתי!) "This Time (Dirty Bit".

הדבר היחיד שניתן לזהות כבעל מגע אנושי בסינגל הוא הסימפול של להיט הבנות האולטימטיבי "I've had) The Time of My Life" מתוך הסרט "ריקוד מושחת". הלהיט הותיק והמתקתק הזה, שיזכיר לכם את פטריק סווייזי זח"ל (זכר חתיך לברכה), נשחט ונפל חלל הודות לביט האידיוטי שהוצמד לשיר.

האפקטים האלקטרוניים של Will.I.Am, כבר ממש קרעו אותו לגזרים וכשאת כל זה עוטפת שירה שנשמעת כאילו מחשב הקיא אותה התוצאה יכולה להיות רק אחת – זוועה אמיתית. לבעלי קיבה חזקה בלבד. מצד שני, ברור שזה יהיה להיט ענק.

>> שאגי בראיון מיוחד לפני ההופעה בהאנגר