קנייה ווסט ובתו, אונלי וואן (צילום: צילום מסך מתוך youtube)
קנייה ווסט ובתו, עטיפת "Only One" | צילום: צילום מסך מתוך youtube

שנת 2015 נפתחת עם השיר החדש של קנייה ווסט "Only One", בו הראפר הייחודי משתף פעולה עם סר פול מקרטני, חבר "הביטלס" האגדי, שנחשב לאחד מכותבי השירים הגדולים בהיסטוריה של המוזיקה הפופולרית.

בשיר החדש בוחר קנייה ווסט לא לעשות ראפ, אלא דווקא לשיר, לא להרים קצב של היפ הופ, אלא להישמע רך ומלודי. כדי לחפות על הזיופים שלו כזמר הוא משתמש בתוכנית "אוטו-טיון שמתקנת זיופים". התוצאה אולי נשמעת קצת מוזרה, ויש שיאמרו אף מעט מגוחכת, אבל בשורה התחתונה זהו אחד השירים המרגשים בקריירה של ווסט עד כה.

לצד המלודיה שיצר מקרטני עם הפסנתר, ווסט שר כאן מיד בהתחלה: "כאשר אני שוכב לישון, אני שומע אותה מדברת אלי". בהמשך הוא מוסיף: "דיברתי עם אלוהים עליך, הוא אמר שהציב אותך כמלאך". עטיפת הסינגל של השיר כוללת תמונה של ווסט עם ביתו נורת' ווסט.

מי שמעניקה פרשנות ומשמעות נוספת לדברים היא דווקא אשתו של קנייה ווסט, כוכבת הריאליטי קים קרדשיאן, שצייצה בטוויטר: "אנשים תמיד שואלים אותי מה הוא השיר של קנייה שאני הכי אוהבת, וזה הוא 'Only One'. קנייה מרגיש כאילו אמא שלו שרה בו דרכו לבת שלנו". בהמשך הוסיפה קרדשיאן ציוץ נוסף: "אני בוכה בכל פעם שאני מאזינה לו".

ווסט את איבד א אימו דונטה ווסט בשנת 2007 והיא אף מקבלת קרדיט כשותפה לכתיבת מילות השיר. מי שלא מקבל כאן קרדיט הוא הזמר Ty Dolla Sign ששר קולות רקע.

קים קרדשיאן בחולצת פסים
השיר שהכי מרגש את משפחת ווסט-קרדשיאן