Offer Nissim feat. Sarit Hadad - Love U Till I Die

חלפו להן 13 שנה מאז האירה את בימת האירוויזיון בשירת "Light a Candle", והנה שרית חוזרת לשיר בלועזית, רק שהפעם הבמה הפוטנציאלית היא האומן 17. שרית נשמעת לוהטת על הביט הדרמטי של עופרה, ומשלבת בטבעיות את כל הסלסוליאדה עם עולמות דאנסיים וקלאביים. אם כי משהו בזה נשמע מוכר. אי אפשר להגיד שהשיר הזה הוא בשורה גדולה. יש גם דרבוקות.

כמה חם: השלב הזה של הלילה שבו מקבלים את הזיעה בהכלה שלמה.

  

שלומי שבת ויהודה פוליקר - אצלנו בשכונה

אם כבר פאוור קאפל, אז שיתוף הפעולה המדובר ביותר של הקיץ הזה היה שלומי שבת ויהודה פוליקר, ברית טורקית-יוונית משגשגת פה בארץ ישראל. עוד לפני שנשמעו ממנה צלילים באמת יכולנו לדעת שמדובר בשילוב מבורך. כמעט מיותר לציין את ההצלחה של המופע המשותף הזה, שכן הקהל הישראלי קפץ על ההזדמנות ופצח בריקוד סוער כל הדרך לקיסריה. והרי לכם גרסת אולפן לאחד משירי המופע, נוסח עברי שכתבו פוליקר וצרויה להב לשיר יווני של סטיליאנוס קאזאנצידיס ואוונגלוס אטרידיס. יש פה שמחה גדולה שמתוחזקת בבוזוקי וכינור ובמשיכות התכופות של שבת ופוליקר לשורשים הרוקיסטיים שלהם (או לפחות של פוליקר).

כמה חם: ההרמות של פיראוס

שני יצהרי - י'בינתי (גרסת 2015)

מאז שהוציאה את השיר בגרסתו הראשונה לפני כשלוש שנים, אפשר לשמוע את השם שלה עולה איפשהו כל פעם בכמה זמן – סינגל חדש פה, הופעה שם, "מה שקורה באילת" באילת. זה כנראה סימן לעבודה קשה וחרישת השטח של שני יצהרי בשנים האחרונות. כעת היא מוציאה את אלבום הבכורה, ולכבודו "י'בינתי" זוכה לביצוע מחודש. "י'בינתי 2015" נדבק בשגעת הרגאטון שמציפה את ארצנו, וטוב שכך. מעל הכל הטקסט שלו סוחף, ובמיוחד הפזמון בערבית: "חליק עם הבכי יא בינתי, אנתי אחסן מן כולם יא אינתי". זה שיר העצמה נשית חיוני וקלאסי לפופ מתפקד. ושני יצהרי עדיין בוכה???

כמה חם: סחוניה דל מות. לא אמרו שיהיה גשם???

 

ליאור נרקיס - עשינו היסטוריה

"תראה לאן הגענו בית משוגעים" ו-"היום להיות שפוי זה לא נורמלי" הם רק שני ציטוטים מתוך המנון הרחבות החדש של ליאור נרקיס, שממשיך את הקו של "שגעת" בביטים חופרים ועיסוק כמעט אובססיבי של נרקיס בעולם של אי יציבות נפשית. כולם משוגעים כל הזמן. מבחינת ליאור, טירוף ושגעון כל היום. בהתחלה נדמה שההיסטוריה היחידה שהשיר הזה יעשה זה בלהיות השיר הם ה-BPM הכי גבוה שנרשם במחוזותינו, אבל כבר באמצע השיר מבינות שמדובר בעוד להיט די היסטרי מבית נרקיס שהולך לחרוך רחבות ריקודים של מסיבות, חתונות ובריתות לרוב.

כמה חם: אירוע בלתי נשכח באולמי שלוותא

 

עוד ב-mako מוזיקה:

מאיה אברהם - אתה יודע

לקול הפעמונים של מאיה אברהם נחשפנו הודות לפרוייקט של עידן רייכל, עבורו ביצעה את "מכל האהבות". משם המשיכה גם לקריירת סולו ושיתופי פעולה שונים, ביניהם עם אהובה עוזרי באלבומה האחרון. הרבה זמן היא מחפשת את עצמה מוזיקלית, אפשר לומר, בתור מי שנמצאת בנקודה הספציפית שבין להיות מזוהה כזמרת מזרחית לבין להיות מזוהה כזמרת של המיינסטרים הלא מזרחי. זו עלולה להיות פוזיציה חמקמקה שנופלת בין הכיסאות.

בשיר הזה, שהוא מתוך האלבום החדש שלה "ליום הזה חיכיתי", היא מצליחה למצוא את הנקודה הזאת, כמו שכבר מצאה בעבר. יתכן וזה בזכות הציוות עם קובי אפללו שכתב והלחין את השיר, וממלא בעצמו משבצת דומה בהצלחה. זה שיר יפה שמחמיא לקול המיוחד והמדויק שלה.

כמה חם: השמש שאחרי הסערה

 עידן יניב - הבטחת

עידן יניב הוציא לאחרונה את אלבומו החמישי, והשיר הזה שכתב והלחין עבורו אדיר גץ, מלווה את צאתו. אז מה יש פה? בלדה הראל-סקעתית שכזאת, רכה ומתוקה, כמו שאנחנו זוכרים מעידן יניב בימי "את יפה" - איפשהו בין הפופ-רוק האמריקאי לרומנטיקניות של דון ז'ואן מזרחי. זה קוקטייל שעבד ועובד לו מצוין. הרבה יותר טוב מקשקושים שונים שהיו לו בשנים האחרונות, כולל כמה ניסיונות כמעט מביכים להתקבל לרחבת הריקודים ולאליטת ההון-פזמון-אולם תחתון. אנחנו מעדיפים את עידן יניב עושה לנו עיניים כמו אנריקה איגלסיאס.

כמה חם: רומן לחורף

 

עדיאל טיירי וזהבה בן - בואי נרקוד

עדיאל טיירי, שם חדש יחסית בתעשיה, מארח את קווין Z הנצחית בדואט רומנטי שממש מזכיר את "Sway", קלאסיקת פסדובלה שכזו. יש משהו מאוד טבעי בחיבור הזה בין המוזיקה הישראלית-מזרחית לבין השפעות ספרדיות ולטיניות והשיר הזה הוא דוגמה טובה. יכול להיות שזה בזכות הלחן של עמר טאנטוי (מלחין אגדי ממרוקו שהלך לעולמו במאי האחרון), או בזכות טייק השירה המושלם של זהבה (בנוהל) שמשתלב יופי עם עדיאל, זמר מוכשר בפני עצמו - מדובר בשיר להאזנה בלופים.

כמה חם: כמו ריקוד צמוד צמוד. 

 אבי מסיקה ונסרין - הסולטן

מי שעברה את תקופת הבר מצוות בזמן הנכון, תזכור את ימיו העליזים של אבי מסיקה בתחילת שנות ה-2000, עם "תני לי אהבה" והאלבום "ילדים גדולים", שהיה מלא בגרסאות ההיפ הופ שלו לשירי סדרות החינוכית. הפעם הוא מארח את נסרין, מיקירות המדור, שמביאה אותה במאוול ובפזמון בערבית בזמן שהוא מראפרפ ומכתיר את עצמו לסולטן. זה סך הכל מגניב ונחמד, אבל מרגיש שמשהו בשיר הזה לא מתרומם למחוזות שהוא אמור להגיע אליהם.

כמה חם: לחעמג'ון בטוסטר

 מאור אדרי - בא ממך

אנחנו מכירים את מאור בעיקר כחפלאיסט ממזרי, עם פריצה בדמות מחרוזת "אבבאי" ושירים כמו "מיי ניים איז מאור אדרי". אנחנו אוהבים את מאור אדרי כחפלאיסט ממזרי. ואז הוא בא עם בלדה מרגשת וסוחפת לכאורה, "בא ממך", כי בכל זאת - המקצוע מחייב. אחרי יותר מדי חפלה כואבות הרגליים. מבחן הבלדה הוא מבחן חשוב בז'אנר, ומאור עובר אותו לגמרי, בעיקר בזכות שהשיר הוא שיר דיי טוב. קשה להגיד שמאור זמר על, בעולם של פאר טסי ועומר אדם, אבל הוא מחזיק יפה בלדה. מחכים ל"מיי ניים איז מאור אדרי" בגרסת הלחישות העדינות.

כמה חם: איפשהו בין שרב לסופת שלגים