שבוע אחרי שהשיקה אותו באירוע נוצץ במיוחד, הלהיט האחרון של נטע ברזילי, "Nana Banana", כבש את מצעד ההשמעות של אקו"ם און אייר. את השיר, שכתבה הלחינה יחד עם סתיו בגר ונתן גושן, נטע ביצעה בסוף השבוע האחרון באירוע הגמר של האירוויזיון בפני מאות מיליוני צופים. שוחחנו עם נטע על ההצלחה הגדולה של להיט הקיץ החדש.

מה גרם לך לשנות כיוון ככה אחרי "טוי" ו"באסה סבבה"?

"אני אמנית ורסטילית ואני משתנה כל הזמן. הדרישה ממעריצי האירוויזיון היא שאשחזר את 'טוי' בכל פעם, ואם זה לא זה, אז שלא אעשה כלום. באתי מהמקומות של ג'אז, בלוז וארנ'בי והשיר החדש נכתב על הציפייה של אחרים ממני, דבר שמצליח לשתק אותי. כל פעם שציפו ממני להיות משהו אחר, זה שיתק אותי וגרם לי להשאיר את הדברים כמו שהם, להתחבא ולהישאר בבועה. הבנתי שאם לא אשתנה ולא אשאר נאמנה לעצמי, אני לא אהיה אמן מעניין ולא אוכל להסתכל על עצמי במראה ולהתרגש. זה היה אתגר לעשות שיר רך ומתאים לרדיו, במקום שיר שמתאים להופעת אירוויזיון. זה גם היה סיכון והייתי צריכה לריב עליו מול הלייבלים. אם הנפש שלי לא הייתה מושקעת בתוך הדבר, זה היה סתם מסחרי וזה גם היה נגמר בסופו של דבר".

לאור ההצלחה של שיתוף הפעולה הזה, יש סיכוי שתעבדי עם נתן גושן גם על הפרויקט הבא?

"לחלוטין. זה היה שיתוף פעולה שלי, של נתן ושל סתיו בגר. עם סתיו אני עובדת מאז 'טוי' ואני רואה בו שותף למסע המוזיקלי שלי. נתן הצטרף אלינו וזאת הייתה חוויה מטורפת. הוא פופיסט ומאוד נאמן לעצמו. כשנכנס לעבוד איתנו, ראיתי שהוא עובר תהליך של שינוי ושהוא נכנס אל הנפש שלי. הוא התפרק לגורמים ויצאו ממנו דברים מדהימים. נתן שבחיים לא שמעתי. הוא כזה נשמה ואין לו שום אגו, למרות כל ההצלחה שלו". 

איזה תגובות קיבלת מהמעריצים על השיר החדש?

"הייתה המון התעסקות סביב השם. ניסינו לתת לשיר אלף שמות אחרים וזה פשוט לא עבד. 'ננה בננה' זה גם כל האמירה שלו. אני צריכה לעשות מה שאני רוצה, אחרת לא אחזיק בשום דבר. אני לא יכולה להחזיק משהו שהוא מזויף והקהל גם לא יאכל את זה. חלק מהמעריצים שלי אוהבים את השיר וחלק לא, וזה מגניב בעיני. אני מקבלת הרבה סרטונים של אנשים שמאזינים לשיר בבריכה ובים, יכול להיות שזה שיר קיץ מעולה".

בעתיד נשמע ממך יותר "ננה בננה" או "באסה סבבה"?

"אני לא יודעת. האמת היא שבכל פעם שאנחנו נכנסים לאולפן אני מנסה לכתוב בלדה וזה פשוט לא יוצא. אנשים נכנסים איתי להקליט ויוצאים דברים קצביים. קשה לכתוב לי בלדה ואשמח שמישהו ימצא משהו כזה שמתאים לי. זאת משימה לא פשוטה בכלל. אני מצד אחד אדם מאוד חשוף ומצד שני מרגישים במוזיקה את המגננה שלי. יש משהו בבלדה שהוא עוד יותר חשוף וגורם להסרת המגננה".

את מתכננת לצלם קליפ ללהיט החדש?

"יכול להיות, ואם לא אז כבר אוציא קליפ לשיר הבא. השקענו המון בהופעה של האירוויזיון. לי מאוד קשה לא לעשות לשיר קליפ כי כבר יש לי את הרעיון בראש, אבל בסופו של דבר זה ביזנס ואנחנו צריכים לבחור איפה להשקיע".

הבאת את האירוויזיון לישראל. איך התחושה, שדבר כל כך גדול קרה בזכותך?

"מגרד לי בגוף כשאומרים לי שזה קרה בזכותי. לפעמים המשפט הזה של דורון ('נקלעה לסיטואציה') נשמע לי מדויק. אני רציתי להתפרנס והלכתי ל'הכוכב הבא', אבל כשזכיתי הבנתי שזה גדול ממני. היו מסביבי הרבה אנשים שעבדו קשה כמוני. כולם בארץ תמכו, דיברו והיו בדבר הזה. היה מטורף ואנשים הרימו דבר עצום. שמעתי מיון אולה סאנד, האבא של האירוויזיון, שבחיים הוא לא האמין שיהיה אירוויזיון כל כך היסטורי בישראל. לא נעשה דבר כזה והבאנו את האופי הישראלי בלי לנסות להיות משהו אחר". 

עכשיו כשהאירוויזיון מאחור, מה התכניות לחודשים הקרובים?

"אני רוצה להוציא מיני אלבום עם 7 שירים. יהיה לי כיף לעשות אותו ויהיה לכם כיף להאזין שלו, אני מקווה. אני מתכוונת להסתובב בעולם עם מופע גדול מהחיים שטרם נראה כמותו בארץ. זה חלום שיהיה לי גם אלבום, ואני מתלבטת לגבי זה. אנחנו בעולם שהוא פוסט אלבומים ובכל פעם שיש לי משהו, אני לא מתאפקת ומשחררת אותו".