1. מתפרץ לבמת ה-VMA

ב-2009 טיילור סוויפט עלתה לבמת ה-VMA לקבל את פרס "הקליפ הטוב ביותר" והחלה בנאום התודה. קניה לא הסכים עם הבחירה בסוויפט וחשב שזה הגיוני לבוא, לחטוף לה את המיקרופון ולהכריז "לביונסה יש את אחד הקליפים הכי טובים בכל הזמנים". טיילור נותרה המומה, הקהל שרק בוז. מפה לשם גם נשיא ארה"ב קרא לו "חמור". ווסט הביע חרטה והתנצל כבר אז, אבל את הפרצוף של טיילור אנחנו לא שוכחים.

2. הופך לאייקון אופנה

החל ממשקפי התריס ועד לקולקצייה שעשה לאחרונה עם אדידס: קניה הוא אייקון אופנה. עקרונות הסגנון פשוטים: בגדים על הגבול בין גנגסטר להיפסטר, גוון צבעים כהה, לא מקושקש וטעם יוקרתי. את משקפי התריס ניתן למצוא היום ב-5 ₪ ליחידה, נראה מה יקרה לאדידס.

3. מצטרף לטוויטר

פעם ווסט אמר שהוא לא משתמש ברשתות חברתיות כי הוא "עסוק מדי בלהיות יצירתי", ואז הוא הצטרף לטוויטר והתחיל לצייץ משפטים כמו: "אתה אולי מוכשר אבל אתה לא קניה ווסט", "כריות פרווה קשות מדי בשביל לישון עליהם" ו"הדלתות אולי כבדות יותר אבל אני מבטיח לכם שנשבור אותם". אין ספק, פילוסופיה בת זמננו.

 

4. מודה שהוא דג גיי

ליוצרים של סאות' פארק אין גבולות או פחד, ולכן הם יכולים להרשות לעצמם להפוך את קניה לדג הומוסקסואל. באחד הפרקים הכי מצחיקים של הסדרה, קרטמן מפיץ בדיחה של משחק מילים למילה "fishdicks". הפאנץ' מגיע עד לקניה ווסט שלא מבין אותו, שמוותר ומעיד על עצמו בראפ אוטו-טיון "אני גיי פיש".

 

5. מוציא את השיר "Stronger"

ומוכיח שהוא יכול לסמפל את דאפט פאנק ולצאת מזה מלך.

 

6. מתחפש לישו בשער ה"רולינג סטון"

קניה ווסט מת על עצמו.

 

7. יוצא נגד ג'ורג' בוש

ב-2005 קניה הוזמן להתארח בשידור התרמה טלוויזיוני עבור נפגעי הוריקן קתרינה. ברגע אחד ווסט הפסיק להתחשב בתסריט והתחיל להעביר מסרים משלו נגד הנשיא, כמו "לג'ורג' בוש לא אכפת מאנשים שחורים".  

 

8. משחרר אלבום עם ג'יי-זי

מה קורה כששני ראפרים ענקיים נפגשים? מסתבר שהאגו פינה מקום לפרגון ונוצר אלבום מופתי.

 

9. רוכב על אופנוע עם קים קרדשיאן

רומנטיקה, קניה ווסט סטייל: לארח בקליפ את אשתך ואם ילדייך כשהיא רכובה עירומה איתך על האופנוע.

 

10. משגע את המעריצים בישראל

בחודש אפריל השנה נחתו הזוג קרדשיאן את ווסט על אדמות ארץ הקודש. כיוון שזה היה רגע אחרי שהופיע בהפתעה בארמניה, החזקנו אצבעות שקניה יעשה גם פה איזה שואו לא מתוכנן. קניה אכן רצה לעלות להופיע ספונטנית בירושלים והשמועות כבר הופצו, אבל הקשיים הטכניים בארגון מופע ברגע האחרון לא אפשרו זאת. לא מעט מעריצים כבר הגיעו לעיר הבירה בשביל לחזות בפלא והתאכזבו מהביטול. איזה מזל שהוא מגיע בספטמבר.