סתיו (זמר) (צילום: יח"צ)
ועכשיו, הנה בא הסתיו | צילום: יח"צ

סתיו
במיוחד לכבוד הסתיו, פורחים בשדות הרשת כל הזמרים הנוגים, שכותבים ושרים שירי פופ-רוק נעימים על אהבה נכזבת ועל כמה קר להם מחוץ למיטה. לקולקציית סתיו 2008 מתווסף סתיו - מתופף, בוגר להקת חיל החינוך והרכב המתופפים "טררם". בדרך לאלבום הבכורה בו הוא מנגן גם בס, גיטרות חשמליות, קלאסיות ואקוסטיות, קלידים וקולות רקע, אפשר לתפוס אותו בסיבוב הופעות ברחבי הארץ (ב 3 לינואר הוא כבר סגור בלבונטין7) ובינתיים הוא צובר תאוצה במייספייס שלו עם מעל לתשעת אלפים השמעות. כבוד.

איחו ושאלטר 1 (צילום: יח"צ)
איחו מרים את השאלטר | צילום: יח"צ

"Ijo & Shalter"
המוזיקה האלקטרונית לא זוכה כמעט לחשיפה ברדיו, אבל היא ענף הייצוא מס' 1 בתעשייה. עכשיו מגיע תורו של ההרכב האילתי "Ijo & Shalter" - דן הורביץ (בנו של המוזיקאי מריו הורביץ) ויונתן אלטר (בנה של המוזיקאית אביטל פלד). השניים יוצרים אמביאנט-דאון טמפו מעניין שמתאים גם למחול, משחק מחשב, אתרים, טלוויזיה וקולנוע. אלבום הבכורה שלהם "Be Original", זמין להורדה מאתר ההרכב וכרגע העתיד נראה מבטיח, עם למעלה מ 15 אלף השמעות במייספייס. במקביל הם יוצאים להופעות עם הרכב של 5 נגנים (מועדון הגורן, 29/1, בארקה ב"ש, 12/1) ואומרים: "אנו שואפים לקחת את המאזין איתנו לעולם הדמיון המציאותי שלנו".

"כנען"
בקצה השני של הסקאלה נמצאת להקת "כנען" (Kna'an) מנהרייה, שעושה דת'-מטאל מלודי, וזכתה עד כה ללמעלה מ 18 אלף השמעות בעמוד המייספיס שלה. ייחודה של הלהקה בכך ששיריה הם אינטרפרטציה על סיפורים מהתנ"ך. בשנת 2005 הוציאו דמו בן 4 שירים בשם "Slavery", ב2006 הוציאו סינגל בשם "The 12th Star". לאחרונה סיימו את העבודה על אלבום שיכלול 11 שירים, וכרגע מחפשים חברת תקליטים שתוציא ותפיץ אותו בחו"ל.

"מבחינת סאונד והפקה לא נתפשר על להביא את המוזיקה שלנו למאזין בצורה הכי איכותית שאפשר במגבלות הארץ", מספר מעוז, גיטריסט הלהקה. "ההישג הכי גדול שלנו חוץ מהאלבום הוא הופעת חימום להקת המטאל 'Samael' משוויץ כשהיא הגיעה להופיע בארץ. הכי מפתיע אותנו זה ביקורות טובות של אנשים מחו"ל שלא שמעו אותנו מעולם בהופעות, אלא רק דרך הרשת. קיבלנו לאחרונה הודעה משדרן רדיו מסינגפור שביקש להשמיע שירים שלנו וגם קנה חולצה בדואר".

"מצויירים בסלון"
חברי הלהקה מעידים על עצמם שהם "מנגנים יחד מהגן". כיום הם תסריטאי, מורה לפילוסופיה, רקדן ומורה לגיטרה. אלבום הבכורה אמור לצאת במהלך השנה, סינגל ראשון - "שיכורות" - ייצא בחודש הבא, ובינתיים הם בדרך הנכונה ל 5000 השמעות במייספייס. "אף אחד לא משלם לנו לעשות מוזיקה", אומר הסולן, יונתן אברהמי, "ואני לא רואה סיטואציה שבעתיד נתפשר על משהו, כי זה לא אנחנו. הדבר הכי מרגש שהיה לנו זה חימום ליהודית רביץ ב'זאפה' מול 300 איש.

"לפני שהמתופף שלנו נסע לשלושה חודשים להודו רצינו להודיע שזוהי הופעה אחרונה לאיזה תקופה, אבל זה הרגיש משעמם, אז כתבנו במיי ספייס שזוהי הופעה אחרונה לפני כניסתו למעצר ומשום מה כתבו על במקומונים של ת"א. בסופו של דבר אמא שלו קצת התבאסה מהעניין. מבאס לא פחות היה לשכוח את התיק עם כל האפקטים במונית, אני עדין אשמח לקבלו בחזרה, נהגוס. פעם בחודש אנחנו עושים הגרלה בין כל החברים שלנו במיי ספייס ומישהו זוכה בטיסה זוגית לאוזבקיסטן.