גרויסע מצייע (להקה)
חוזרים בתשובה. גרוייסע מצייע | צילום:


Groyse Metsie
נכון שמוזיקה יהודית זה הטרנד הכי חזק עכשיו בשוק הישראלי? אז מה דעתכם על הקומבינציה של ראפ, רגאיי, רוק מתקדם, ג'ואיש מטאל, פיוז'ן וכליזמרים? נשמע משוגע? לא רק לכם! "Groyse Metsie" הם מהמציאות המוזיקליות שאפשר למצוא רק דרך הרשת, ואחרי שמקשיבים חייבים ללכת להופעה ולחוות בחי. הלהקה מביאה את החדש לתוך הישן ולהפך, קבוצה של מוסיקאים מוכשרים ורב-גוניים שמנסים להביע רעיונות רוחניים מעומקי המוזיקה הקבלית, החסידית והיהודית בכלל, בצורה גרובית וכיפית. "הופעה שעשינו בבית החולים לחולי נפש בטירת הכרמל הייתה ההופעה הכי מדהימה שלנו", מספר שי פרלמן חבר הלהקה. "היא כללה גלגלונים וריקודים סוערים מסביב לבמה וניסיונות של כל מיני חבר'ה נחמדים לעלות על הבמה ולתפוס את מקומנו ליד המיקרופון, כאשר אחים מסורים מורידים אותם מהבמה תוך כדי נגינה ואת השאר תוכלו לדמיין בעצמכם". בקיץ 2009 ייצא אלבומם השני של "גוייסע מצייע", עם טקסטים שנכתבו על ידי חברי הלהקה, הנמצאים בתהליך של חזרה בתשובה, ולכן הם מהווים מפגש בין העולם החילוני לבין החיפוש הרוחני. "ביקורת שהפתיעה אותנו הגיע מטים ספרקס, נגן גיטרה ידוע, שהוציא כמה אלבומים בלייבל 'צדיק' של ג'ון זורן". הוא כתב לנו:"לעונג לי לגלות את הלהקה שלכם. אתם רציניים. יש לי רק סופרלטיבים כדי לתאר את המוזיקה שלכם".

זבוב עם גרוב (להקה)
הלהקה בעלת אלף התחפושות. זבוב עם גרוב | צילום:

זבוב עם גרוב
זבוב עם גרוב, מנגנים Fאנק-רוק גרובי ששווה לראות בהופעה יותר מאשר להאזין לו לבד בבית על הספה. כל הופעה הם עולים בתחפושות שונות - רופאים, פיראטים, גיבורי על, רקדניות בלט, מופע אימה, פיג'מות, בגדי ים ועוד, ועושים את המקסימום כדי שהקהל יחווה משהו שיוציא אותו מההופעה עם חיוך. הלהקה קיימת כבר 4 שנים והוציא ב 2006EP בודד שזכה לשם "0.6" עם קליפים שרצים ברשת, כמו למשל "A Girl from Peru", שיר עידוד לידידה בדיכאון. לפני כשנה הם הצליחו, באופן נדיר, להחדיר לפלייליסט של גלגל"צ את השיר "Sandrine", שהוא שיר אהבה אפלטוני. במייספיס שלהם, שזכה ללמעלה מ 33 אלף השמעות, אפשר לשמוע גם שירים נוספים מ EP הבכורה, כמו "Pet Thing", שיר מחאת הידידים באשר הם, "If You Want", על בחור שלא מבין רמזים מבחורה ו"equal dance", שמוקסס על ידי מוקי ומדבר על חייהם של העובדים הזרים בארץ מנקודת המבט שלהם, ויש גם דמו בשם "Raquel", שמתוכנן להופיע באלבום המלא של הלהקה.

Systema Teleion
הנה עוד סיפור תנכ"י. "סיסטמה טליון" הם הרכב של 7 חברים שהחל להתגבש במגמת מוזיקה בבית ספר בראשון לציון לפני כ 10 שנים. ב-2006 החליטו שהגיע הזמן להעלות ולהופיע לראשונה עם קטעי פרוג-מטאל שהכינו בזמנו לבחינת הבגרות במוזיקה. במהלך אותה שנה הופיע הלהקה עוד 8 פעמים, כשבין היתר הם מבצעים קאוור לשיר של "Dream Theater", עליו קיבלו תגובות מצוינות. כיום הם עובדים על אלבום קונספט, שיספר את הסיפור התנכ"י של יעל וסיסרא מספר שופטים, בתוספת פרשנות חופשית של חברי הלהקה, והכל בעברית. במייספייס שלהם, שזכה כבר ללמעלה מ 13 אלף השמעות, מופיעים כבר שני דמואים מתוך האלבום שאמור לצאת במהלך 2009. בינואר מתכוונת הלהקה לחזור ולהופיע אחרי כמעט שנה של הפסקה.

אכזבות (להקה)
במילה אחת: א-כ-ז-ב-ו-ת' | צילום:

אכזבות'
מהסלאמס של תל אביב וכפר סבא, מגיעים אכזבות', והם לא מאכזבים בכלל, למעשה מדובר בהרכב Pאנק-רוק שרק לאחרונה חזר מסיבוב הופעות בהולנד, גרמניה, פולין, צ'כיה, אוסטריה, סלובניה, שוויץ, צרפת ובלגיה. "כשהגענו לעיר שבה הייתה אמורה להיות ההופעה שלנו בצ'כיה", מספר הבסיסט דורון בנטם, "גילינו שלמעשה יש בצ'כיה 5 ערים עם אותו השם ואנחנו הגענו לעיר הלא נכונה. עד שמצאנו במפה את העיר הנכונה ירד הערפל הכי כבד בעולם ונסענו לשם על עיוור, עברנו 500 ק"מ ב 4 שעות של ערפל שאי אפשר היה לראות בו כלום. כשהגענו היה כבר 11 וחצי בלילה ושהתחלנו להוריד את הציוד, כולם זרקו עלינו פרחי מריחואנה". ברזומה שלהם כבר רשום EP שכל עותקיו אזלו מזמן. ב 8 לינואר ישיקו את אלבום הבכורה שלהם בהופעה במועדון הפטיפון. אם לא יהיו נפגעים תחזור הלהקה באפריל לעוד סיבוב אירופאי, בגרמניה, שוויץ ואוסטריה. במייספייס שלהם, שצבר מעל ל24 אלף השמעות, יש כבר שירים מהאלבום החדש. "זה אנחנו, לא מנסים להיות מישהו אחר, אנחנו אכזבות' ונשמעים כמו אכזבות'".