פיסוק רחב (להקה)
זהירות! "פיסוק רחב" | צילום:

"פיסוק רחב"
הלהקה הזו לא מומלצת ליהודים שמרנים, נשים בהריון וזקנים חובבי מוצארט. "פיסוק רחב" מייצרים מוזיקה פסיכדלית קלילה, עם התייחסויות מיניות ודתיות במבטא צרפתי. עד כמה שזה נשמע פלצני, אפילו החתמתם בלייבל הניו-יורקי של ג'ון זורן לא מצליחה לשכנע שהחבר'ה האלה באמת רציניים. "ייחוד הלהקה הוא בשימושה במוזיקה כאמצעי פסיכו-מאגי ופולחני להרחבת התודעה", הם מסבירים, "ובקשיים ארגוניים פנימיים הנובעים מפרשנויות חדשניות לאידיאלים טאוסטיים ובודהיסטים, ומעצלנות". אבל לך תתווכח עם למעלה מ 10 אלף השמעות ברשת. האלבום הראשון שלהם, "ארץ הקודש", כבר בשלבי סיום, וצפוי לצאת בחודשים הקרובים, בינתיים אפשר לצפות בקליפ "מין, תחושה אלוהית". לסיום הם מבטיחים: "בסוף כל חודש מתקיימת הגרלה בין כל חברינו במייספייס, כשהפרס הוא שירותי מין ודת מקיפים".

אויל הכפר (זמר)
בודד באוקטובר. אויל הכפר | צילום:

אויל הכפר
אויל הכפר, אחד הראפרים הבוטים בארץ, שלא מתבייש לבעוט במסגרות באשר הן. "עליתי להופיע פעם אחת בנשר עם שיר מאד וולגרי ובוטה", הוא נזכר. "וגיליתי שרוב הקהל מורכב מהורים וילדים בני 5. הרגשתי כמו בני סלע בחנות חרסינה". לפני כשנה הוציא ה"אויל" אלבום רשת בשם "אוקטובר", שזכה עד כה לכ 25 אלף הורדות. כיום הוא עובד על אלבום חדש שיהיו בו רק הפקות אקוסטיות. "כאמן מה שמיחד אותי זו הבדידות, ההפקות הזולות, האמירה הבוטה וכל מה שעושה שמח", הוא מצהיר, ומתגאה בכך ש"בני דודים שלי, הקטנים, שומעים אותי ולא יודעים שזה אני". רוצים להיות חברים שלו ברשת? "החברים הכי שווים שלי הם רק במציאות, לכן לא שווה להיות חבר שלי. אין לזה שום ערך אומנותי, היות והשירים מתעדכנים קודם כל באתר הרשמי".

R.O.L (להקה)
מרוסיה באהבה. R.O.L | צילום:

R.O.L.
הסצנה הבאר-שבעית היא כרגע טרנד לוהט, אז הישר ממנה קבלו את "Reflection Of Life" או בקיצור R.O.L. מדובר בהרכב Hardcore - Metal עם שני סולנים מובילים – וולארי, שמספקת את הקול הנשי ויורי עם הקול הגברי. יחד הם מבצעים שירים באנגלית, עברית ורוסית. בימים אלה הם מסיימים EP ראשון שיכלול 4 שירים. את המעריצים שהאזינו לשיריה מעל לארבעת אלפים פעם אספה הלהקה בהופעות מקומיות, כמו "שבוע הנוער" בבאר שבע, פסטיבל "קורסיק" בחוף הכנרת ופסטיבל "טרו-מטאל" בו נאספו עשרת אלפים שקלים כתרומה לילדים חולי סרטן.
רגע בלתי נשכח חוותה הלהקה ביום עצמאות האחרון: "עלינו לבמה ב 4 בבוקר", נזכר יורי "וחשבנו שכבר לא יישאר אף אחד לשמוע אותנו. לתדהמתנו, כשעלינו לבמה, פתאום משום מקום התמלא האמפי ובאו הרבה אנשים שחיכו במיוחד בשבילנו עד 4 בבוקר. נתנו להם בראש ואיך שסיימנו, כולם נעלמו פתאום ונשארו רק 4 אנשים לשמוע את הלהקה שאחרינו".

Bedtime Story
לפני שהולכים לישון, הנה סיפור מעניין. "Bedtime Story", שמשלבים רוק מתקדם ופסיכדלי מוקפד ומדויק, היו אחד ההרכבים הישראלים הראשונים שסטיבן וUילסון, ידידו של אביב גפן, סיפק לו שרותי תמיכה וייעוץ. ווילסון גם שידך להם את הלייבל האמריקאי "The Wild Places" שיושב בברוקלין, שהוציא את אלבומם הראשון ב 2007. "תהליך יצירת השירים שלנו מתבצע באולפן, וההפקה המדוקדקת היא חלק בלתי נפרד מהשיר", אומר ליאור חבקין. "כל שיר עומד בפני עצמו, אבל כולם ביחד מרכיבים אלבום, עם חווית האזנה, לכן העבודה שלנו איטית, אך משתלמת". מעל ל 24 אלף השמעות ברשת מדברות בעד עצמן. "אפילו פנו אלינו מ'פיוצ'ר סאונד אוף לונדון', לקבל זכויות שימוש בשיר שלנו לאוסף שאמור לצאת השנה", מתגאה חבקין, "וכרגע אנחנו עובדים על אלבום שני שייצא עוד כשנתיים-שלוש".