ביז'ו, בני הדר, עטיפת סינגל, צ'אווארה
"אנחנו שותפים גם בשירים". ביז'ו ויניב הדר | צילום:

לפני כשבועיים הוציא המפיק יניב הדר את הקליפ "צ'אווארה", לו הוא שותף יחד יחד עם אהרון "ביז'ו" צאצאשווילי, דיירי בית "האח הגדול". השניים צילמו את הקליפ עוד לפני כניסתו של ביז'ו אל הבית. היום, אחרי שדיירי הבית כבר שרו ורקדו את השיר במסיבת בריכה והקליפ צבר למעלה מ-63 אלף צפיות ביו-טיוב, שחרר אותו הדר כסינגל רשמי לכלל המדיה ותחנות הרדיו.

מדובר בשיר דאנס-האוס קצבי, קיצי וריקד, המושר בשלוש שפות - עברית - אותה שר הדר, גרוזינית וסוג של ג'יבריש שמזכירה מרוקאית - אותן מבצע ביז'ו. בנוסף כולל השיר כמה ביטויים שפיזר ביז'ו מהלך שהותו ב"אח הגדול" וכבר הפכו למטבעות לשון כמו "שופופו" ו"טאש טאש". הדר, עם עבר של דיג'יי, אחרי ללחן, לעיבוד ולהפקה המוזיקלית.

יניב הדר, תתחדש על הסינגל?
"תודה רבה. מצד אחד אני שמח שהשיר יוצא כשביז'ו נמצא בשיא הפופולריות שלו התוך בית 'האח הגדול'. מצד שני חבל שהוא לא כאן בחוץ לראות את ההיסטריה".

-יש היסטריה?
"תדע לך שעד עכשיו התגובות מדהימות, מרגישים שהשיר תפס. אני מקבל טלפונים וסמסים ששמעו אותו בכל מיני מקומות. תקליטנים שלנו, שעובדים איתנו, מנגנים אותו באירועים וזה עובד לגמרי. אוהבים אותו המון באירועים של קריוקי. אנחנו מוציאים אותו לרדיו כי הוכחנו שבשטח הוא בהחלט עושה את העבודה. זה שיר מאוד אוניבסראלי, קליט, קיצי, מתאים גם למועדונים וגם לאירועים, גם לצעירים וגם למבוגרים. הוא צבר מעל 60 אלף צפיות ביו טיוב, כמו הזמרים הכי גדולים, שזה יפה מאוד. בקרוב ייצא לזה גם רמיקס וגם הוצאנו אותו לסלולר".

-מאיפה הרעיון לעשות את השיר והקליפ?
"מעבר לחברת הפקות משותפת יש לביז'ו ולי גם הרכב דאנס שמוציא להיטי קיץ. זה שיר שחיברנו ויצרנו אותו לפני הכניסה לבית. רצינו את ציון ברוך שישתתף וכבר היה משא ומתן. העניין התמהמה ואזהגיעה הבשורה של 'האח הגדול' ואמרתי לביז'ו - למה לקחת מישהו מבחוץ, למה לשלם לציון ברוך - אתה יכול למנף את השיר מזה שתהיה ב'אח הגדול'. צילמנו את הקליפ, הפקנו את השיר עם האלמנטים הגרוזיניים שנכנסו באמצע, שיתאימו לסגנון שלו. התוצאה נשמעה לנו מאוד קליטה, ממש להיט פוטנציאלי וצילמנו את הקליפ שבוע לפני הכניסה של ביז'ו לבית. הכל קרה בסודיות בגלל שזה 'האח הגדול' ואסור היה שיידעו".

-אתה המוזיקאי?
"שנינו שרים, אני בעברית והוא בג'יבריש בסגנון מרוקאי, מילים שהמצאנו ויש את הקטע הגרוזיני באמצע".

-זה אומר שילדים היום שרים בגרוזינית ובג'יבריש-מרוקאית כמו ביז'ו בלי להבין.
"כן, וזה קטע יפה, ששרים את המילים מבלי להבין. אבל כולם היום יודעים מה זה 'שופופו' ו'טאש טאש'".

-אז זה בעצם כמו ב"גאנגנם סטייל".
"כן, השיר הזה הוא ה'גאנגנם סטייל של ביז'ו. של שנינו".

-איך הגעת למוזיקה?
"אני התחום 15 שנה. הייתי 12 שנה תקליטן אירועים. היום אני מנהל עשרה דיג'קיים שעובדים אצלנו ושני אולפנים - אחד בצפו ואחד בתל אביב. ביז'ו לא אוהב לעבוד עם קבלנים, אז אנחנו גם הבעלים של האולפנים שלנו. משם יצאה ההפקה של הזמר פייבי ג'קסון. ביז'ו ואני עובדים יחד כבר שש שנים, חברים ושותפים. אני מנהל את המערך המוזיקלי והוא מנהל עיצובים, אפקטים, פירוטכניקה, רקדניות וכל זה. חיברנו את העניין - אני באתי עם התוכן שלי והוא עם שלו, ויש לו קהל מטורף שהולך איתו הרבה שנים".

-בשבוע הראשון הוא ולבנה שיחקו שהוא הבוס שלה.
אני חותם לך שכאשר תיגמר התוכנית הוא גם ימצא דרך לצרף את לבנה לעניין, הוא ימצא איך לשלב אותה ואת הזוהרים שלה בעסק, בקטע של קלאסה".

-אתה קורא לו "ביז'ו" או "אהרון"?
"אני קורא לו "ביז'"".

-מה הסיכוי שלו לזכות?
"אני לא אובייקטיבי. לדעתי יש לו מקום בחמישיית הגמר. לא יודע אם הוא יזכה. אבל מלכתחילה לא בשביל זה הוא הלך, אלא בשביל החוויה ולמנף את עצמו ולהראות את הדמות שלו שם. הוא נתן כמה מילים ומשפטים שנתנו חותמת בתקופה האחרונה. המיליון זה בשבילו בונוס. מבחינתי ומבחינתו גם אם הוא ייצא השבוע את שלו הוא עשה ומפה הגבול הוא השמיים".