ליידי גאגא מתלבשת רעה (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
היא תשיר, ואתם לא תשמעו. ליידי גאגא | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

בעוד כמה שעות ייסגרו הדלתות בבית האח הגדול והדיירים החדשים יתנתקו מהעולם החיצון. הם ישאירו מאחורה את המשפחות והחברים, העבודה וההרגלים, וגם הרבה מוזיקה, שהיא למעשה סם החיים (האמיתי).

לטובת הדיירים, רגע לפני הכניסה לבית, ריכזנו כמה אירועים מוזיקליים שהם עומדים לפספס. את חלקם יוכלו להשלים אחר כך, ואת חלקם לא - לא נורא. לפחות הם ישמעו בבית שירי השכמה בכל בוקר, שיזכירו להם שבחוץ יש עולם מלא צלילים.

האלבום החדש של ליידי גאגא

"Born This Way", למשל, הוא משהו שדיירי בית האח הגדול היו שמחים לשמוע. מדובר באלבום הבא של ליידי גאגא, שצפוי לצאת בחודשים הראשונים של שנת 2011 (הסינגל הראשון צפוי כבר בחודש הבא, ככל הנראה), כשהדיירים יהיו סגורים בבית האח. לפחות הם יכולים לקחת איתם את מילות הפזמון של שיר הנושא, שהגאגא כבר שחררה: "אני יפה בדרכי, כי אלוהים לא עושה טעויות, אני במסלול הנכון, בייבי, ככה נולדתי". גאגא, שטוענת כי מדובר ב"אלבום העשור", כבר אישרה שני שירים לרשימה, ואחלה יהיו כנראה "Living On The Radio" ו"You And I".

הדואט של שלמה ארצי עם אריק איינשטיין

אריק איינשטיין ושלמה ארצי קולאז' (צילום: אור גץ)
הדואט של המדינה. אריק איינשטיין ושלמה ארצי | צילום: אור גץ

כבר לא מעט זמן מזכירים את הדואט בין שלמה ארצי לאריק איינשטיין כפנינה באלבום הבא של ארצי, שייצא לקראת הפסח הקרוב, ויכלול כזכור גם שיתופי פעולה עם קובי אפללו ואברהם טל.

רק מעטים, אם בכלל, שמעו עד כה את השיר הכה מדובר, שנשמר בחדרי חדרים, וכולל על רצועה אחת שניים מהזמרים הכי גדולים בתולדות המוזיקה הישראלית. ומה לעשות, ש"הדואט של המדינה" צפוי לצאת כשהדיירים יהיו עמוק בתוך הבית, מנותקים מהרדיו, האינטרנט וערוץ 24. דואט של שלמה ארצי ואריק איינשטיין? חכו עד שתצאו, ורק אז תשמעו.

כמה פרסי "גראמי" ייקחו אמינם וריהאנה?

אין תמונה
כמה פרסים? ריהאנה

ב-13 בפברואר ייערך בלוס אנג'לס טקס ה"גראמי" - "האוסקר של המוזיקה". השנה מוביל את המועמדויות אמינם עם עשר מועמדויות, ביניהן "שיר השנה", "הקלטת השנה", "דואט השנה", "שיר הראפ של השנה" ו"קליפ השנה" על "Love The Way You Lie" הדואט הנוצץ שלו עם ריהאנה.

אמינם מועמד גם ל"אלבום השנה" ו"אלבום הראפ של השנה" על "Recovery" המצוין שלו. כמו כן מועמד אמינם על סולו הראפ ב"Not Afraid", על שיתוף הפעולה עם B.O.B והייליי וויליאמס.

אז כמה פרסים מתוך כל המועמדויות יגרפו אמינם וריהאנה? ולכמה פרסי "גראמי" מועמד אלירז? (הוא לא). מצטערים, דיירים, אתם לא תדעו עד שתצאו מהבית.

אלבום הבכורה של רוני דלומי

רוני דלומי, כך או כך (צילום: רונן אקרמן)
רוני דלומי, כך או כך | צילום: רונן אקרמן

אתם יכולים להתעצבן עד מחר - אבל בטוח שמבין דיירי בית האח הגדול יש כמה שהיו שמחים מאוד לשמוע את האלבום המלא של רוני דלומי, שאמור היה לצאת בנובמבר, נדחה לדצמבר, וכנראה יגיע בסוף החודש - כשהדיירים יהיו שקועים במשימות, מריבות, שינה, אכילה, עישון ופטפטת, שזה הכי מגניב.

אז מה הם יפסידו? אחרי שלושה שירים: "כך או כך", "תן" ו"קצת אחרת" צפויה דלומי לתת אלבום שלם שכולו מוזיקה לטינית נעימה עם שירים בעברית וקול זך. בטוח שהדיסק הזה היה מעביר לדיירים את הזמן בסבבה. אבל הם יצטרכו להזדיין בסבלנות כדי להאזין לו.

ההופעות השוות

ב-23 בדצמבר (שזה ממש בקרוב) יופיע דודו אהרון לראשונה בהיכל נוקיה. זהו גם יום הולדתו של אהרון, שנבחר לזמר השנה של ערוץ 24 ורשת ג' ואחרי שעבר לאחרונה תלאות כאלה ואחרות הוא מככב כעת בפרסומת חדשה וצפוי למלא את ההיכל באוהדיו המסורים, שכמה מהם בוודאי נכנסים כעת לבית האח הגדול.

להקת הדג נחש תחגוג ב-6 בינואר שני אלבומי זהב בהופעה נרגשת בהאנגר 11 בתל אביב, בה יתארחו ההרכבים שבק ס, ג'ירפות והבובות של רד בנד. יהיו מקפיץ, יהיה כיף - אבל לא למי שגר בבית האח הגדול.

הזמרת הצרפתייה היפהפייה ונסה פאראדי, שתגיע ארצה עם בעלה ג'וני דפ, צפויה להופיע בבית האופרה בתל אביב ב-10 בפברואר. עם כמה להיטים נאים משנות התשעים והופעה מרשימה - מדובר בהפסד נקי לדיירים.

>> אסף אמדורסקי בשיר חדש וראיון אישי